hlina hlina komentáře u knih

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Měla jsem opravdu dobrou vůli knížku přečíst, ale nepovedlo se. Tolik rozvleklosti a opakování jsem nedokázala zvládnout. Chtěla jsem se dozvědět, jak dokázala psát ty úžasné knihy, ale nezjistila jsem to. Pokud to bylo v druhé části knihy, mám smůlu.

01.01.2014 2 z 5

Co by kdyby: Popelka neobula střevíček Co by kdyby: Popelka neobula střevíček Sarah Mlynowski

Líbí se mi, když se člověk podívá na svět s otázkou: co by kdyby...? Knížka má vtip, příjemnou atmosféru a myslím, že může zaujmout dětské čtenáře.

01.01.2014 4 z 5

Kniha mě naprosto nadchla. Skvělý humor, nadhled, zajímavá zápletka.

01.01.2014 5 z 5

Nevěsta ze zámoří Nevěsta ze zámoří Hana Marie Körnerová (p)

Moc pěkné čtení s kriminální zápletkou. Kniha se čte jedním dechem.

Znovuzrození Dračího oka Znovuzrození Dračího oka Alison Goodman

Zajímavý, originální námět. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak už mě kniha nepustila. Autorka měla příběh promyšlený do detailů. Určitě sáhnu po dalším díle, zajímá mě, jak to dopadne.

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Velmi čtivé, nenáročné. Pro mě odpočinkové čtení, které má šanci nadchnout mnoho čtenářek.

Mizerná karma Mizerná karma David Safier

Na první pohled velmi lehké, oddychové čtení (přečetla jsem za chvilku), ale když se člověk zamyslí, kniha má velkou hloubku. Za své činy bude každý po zásluze "odměněn".

29.08.2013 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Krásná kniha, ve které touha po vědění překoná všechny nesnáze. Je o době, kdy vůbec nebyl život lehký, a přitom napsána tak vlídně. Navíc mě ohromilo množství znalostí, které autor při psaní knihy uplatnil.

29.08.2013 5 z 5

V rytmu charlestonu V rytmu charlestonu Sophie Kinsella (p)

Moje první kniha od Sophie. Milá knížka. Líbilo se mi propojení současnosti s minulostí, styl psaní, ale měla jsem pocit, že hlavní postava se chová jako puberťačka a ne jako dospělá žena.

05.08.2013 4 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Pro mě ještě lepší než Sběratel. Rhyme a Amélie mě moc baví. Rozuzlení pro mě naprosto nečekané.

23.07.2013 5 z 5

Nadsázka, absurdita, humor, ale i momenty zamyšlení. Občas jsem kulila oči, co vše autor vymyslel. Nadchla mě kompozice knihy.

23.07.2013 4 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Naprosto neskutečná síla. Obdivuhodná žena. Četla jsem jedním dechem.

23.07.2013 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Velmi silný příběh. Zjistila jsem, že ač se mi současná situace u nás nelíbí, může být ještě mnohem hůř.
Je to první autorova kniha, kterou jsem četla. Zaujalo mě, jak ji vystavěl. Líbila se mi jeho "úspornost". Lovec draků už tu na mě čeká.

06.07.2013 5 z 5

Večeře v horách Večeře v horách Sandra Brown

Čtivá, jednoduchá, nenáročná.

18.06.2013 3 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Naprosto souhlasím s pet-kyval. Pro děti mi přijde, že je to drsná záležitost, ale mě nevtáhla. Knížku jsme četla jen po kouskách a nutila jsem se ji dočíst.
Je to první kniha Gaimana, kterou jsem četla a věřím, že další budou čtivější.

16.06.2013 2 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Jiří Jilík

Pro mě mnohem hodnotnější kniha než v současnosti tolik opěvovaná knížka stejného názvu. Na malém prostoru mnoho zajímavých informací.

12.06.2013 4 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Velmi čtivá kniha. Happy-end nesmí chybět.

12.06.2013 4 z 5

Snědla dětem sladkosti Snědla dětem sladkosti Martina Formanová

Můj milý deníčku...mnoho jiných by to dokázalo napsat zajímavěji.

12.06.2013 1 z 5

Co si vyprávějí andělé Co si vyprávějí andělé Pavel Brycz

Moc pěkný nápad, ale literárně nedotažené. Od oceňovaného autora jsem čekala víc. Že by se chytil tématu, protože je módní?

12.06.2013 3 z 5

Závist Závist Sandra Brown

Kniha mě nadchla. Moc pěkné čtení. Neobvyklý příběh v zajímavých kulisách. Čte se jedním dechem.

12.06.2013 5 z 5