historikola historikola komentáře u knih

Paměti pařížských katů Paměti pařížských katů Charles Henri Sanson

Příběh je velice zajímavý a poutavý. Je psán jako rodinný příběh jednoho člověka. Je tam hodně zajímavých částí. Nezakrývám, že v některých částech příběhu jsou jen holé informace jako datum a rok popřípadě jméno popraveného. Děj se čte velice dobře. Je to další knížka co odhalí jaké byli dějiny Francie.

03.05.2017 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Knížku jsem přečetl asi tak za 14 dní. Schválně jsem ji nečetl každý den, abych si nechal čas na promyšlení toho co jsem četl. Udělal jsem to schválně. Knížka neměla moc dobré hodnocení a byla zastřena i následujícím filmem. Ten jsem naštěstí neviděl, takže jsem měl výhodu. Nesrovnával jsem a nehledal nepřesnosti knížka vs film. Dej knížky mi byl znám. Takže jsem tam nic nového neobjevil. Jen snad si upřesnil některé informace. Je pravdou, že v dějinách se najdou hodně bizarní příběhy a tento nebyl výjimkou. Děj samotné knížky byl normální. Příběh se mi četl dobře. Neměl jsem s příběhem ani se stylem psaní problém. Zpracování knížky jako takové tak hodnotím kladně. Tvrdé desky a prošívané listy s podkladem gázy. Jen co mi chybělo byla látková záložka.
Takže já osobně jsem byl spokojený.

01.04.2017 5 z 5

Příběh archiváře Příběh archiváře Travis Holland

Příběh je velice působivý. Je to příběh z druhé strany lágru.
Pravdou je, že se mi příběh četl trošku obtížně. Nevím čím to bylo. Možná jsem nebyl úplně naladěný na tento příběh.

21.02.2017 5 z 5

Pěkný příběh. Krásně se čte. Spisovatel i překladatel si dali tu práci, aby něco pěkného vytvořili. Není to jen o nutnosti tisknout, psát či překládat.
Rozhodně se vyplatí tuto knížku vlastnit v knihovně.

08.02.2017 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Děj knížky se mi líbil. Je pravda, že ze začátku (pár kapitol) mi přišlo, že děj moc nepostupuje, ale pak se vše rozjelo. Vyprávění je zajímavé. Knížka rozhodně stojí za to, aby jste ji dočetli celou. Je to další knížka co patří do mé knihovny.
Technicky se mi líbí jak je knížka vyrobená. Líbí se mi látková záložka i poctivé vyrobení knížky. Je pěkné, že použili pořádný velkogramážový papír na stránky.

29.01.2017 5 z 5

Kniha o biči Kniha o biči Vladimír Páral

Zdravím Vás přátelé písmenek,

děj knížky byl určitě pro někoho tak zajímavý, že jej nakonec napsal. Knížka nebyla pro mě až tak vrcholná. Spíše odpočinek. Holt spisovatel musí napsat několik titulů průměrných než se mu podaří napsat špičkový příběh, který obletí svět a zůstane v naší mysli a knihovně.

14.01.2017 3 z 5

Pojeď s námi! Pojeď s námi! Richard Neugebauer

Zajímavá knížka. Pojednává o Německých občanech v příhraničí před válkou. Děj knížky ukazuje co zde dělali Němečtí zástupci různých stran. Ukazuje jak vyjednávali v Anglii se zástupci Českého státu. Děj běží v těchto městech: Aš, Litoměřice, Ústí nad Labem, Liberec, Praha, Louny a Česká Lípa. Dnes by se dalo říci Ústecký, Liberecká kraj a Praha.
Příběh je zajímavý a protkaný důležitými informacemi u každého města co se odehrával děj.

09.01.2017 5 z 5

Hřbitov pátera Hansena Hřbitov pátera Hansena Ted Dekker

Děj knížky se čte velice dobře. Příběh je zajímavý a nenechá čtenáře dlouho čekat v pokračování příběhu. Škoda jen, že příběh zůstal otevřený. Asi příprava na další díl.
Jinak v knížce je několik překlepů. Ale to není problém autora. Za to může tiskárna co tiskla knížku.

31.12.2016 5 z 5

Ďáblova dílna Ďáblova dílna Adolf Burger

Knížka pojednává o člověku, který začal pracovat pro "nesprávné" lidi. Popisuje jeho životní příběh a pracovní i soukromý postup životem. Rozhodně příběh je zajímavý. Je to vlastně opak příběhu než by každý člověk čekal. Tuto knížku se vyplatí zařadit do své knihovny.

21.12.2016 5 z 5

Zpověď Zpověď František Peterka

Příběh pana Peterky byl úžasný. Škoda jen, že příběh nebyl delší.
Děkuji za krásný příběh. Teď bude hrát za jiný oddíl.

15.12.2016 5 z 5

Angolský pochod smrti Angolský pochod smrti Vladimír Kavčiak

Děj vyprávění vychází ze skutečnosti. Tento příběh si pamatuji, že proběhl tehdy médii. Náhodou jsem sehnal knížku tak jsem ji přečetl. Příběh je to k neuvěření jak život umí potrápit. Je vidět, že pořád svět není v pořádku. Dějiny se v pozměněném tvaru pořád opakují. Pořád děláme zásadní a hrubé chyby. Snad se vše časem zlepší.
Tento příběh by se měl učit ve škole. A takové knížky i příběhy by se neměli zapomínat.

10.12.2016 5 z 5

Jeden deň Ivana Denisoviča Jeden deň Ivana Denisoviča Alexandr Isajevič Solženicyn

Děj knížky se odehrává v pracovním táboře v Rusku. Popravdě příběh je čtiví, ale přijde mi, že je konec příběhu nějak useknutý. Dneska by člověk řekl, že je konec příběhu připravený na další díl pokračování.
Ale jinak příběh je zajímavý. I když trošku klidný. Život v pracovním táboře co jsem četl jinde nebyl až tak klidný a nenásilný. Ale není to můj příběh. Každý vidí život jinými brýlemi.

29.11.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krásný silný příběh. Zajímavé pojetí vyprávění.
Knížku rozhodně stojí za to si nechat a založit ji do své knihovny.

14.11.2016 5 z 5

Trest života Trest života Joy Fielding

Zdravím Vás přátelé popsaného papírů a krásných příběhů,

Bohužel se mi zdá, že knížka utrpěla překladem nebo spisovatelka nevyužila úplný potenciál příběhu. Popravdě hodně špatně se mi knížka četla. Hodně dlouho se mi zdálo, že děj stojí na místě a přešlapuje. Toto se mi zdálo docela často u spousty kapitol. Na poslední 1/4 se děj rozjel a příběh dostal směr a rychlost. Opravdu nevím jestli je to překladem nebo spisovatelkou.
Údajně je natočený film.
Já osobně jsem knihu dočetl a příběh zatím vstřebávám. Popravdě nevím jestli něco budu číst od této spisovatelky. Kniha se ke mne dostala zcela náhodou, ale proč nevyužít šance a nepřečíst ji. Nebudu zas takový puntičkář a nebudu hodnosti špatně. Dám tři hvězdičky. Kdyby byla možnost 2,5 tak je dám. Je to škoda, nápad na příběh zajímavý, ale nějak nedotažený. Možná je to vydavatelem, že moc korigoval a ubíral stránky.

20.10.2016 3 z 5

Po noci přijde den Po noci přijde den Anita Diamant

Hodně silný příběh. Jsem zvědavý na další příběhy od této spisovatelky.
Rozhodně téma války a pravdivých příběhů je málo čtené a hlavně málo probírané ve školách a institucích. Chtělo by to více se o toto téma zajímat a nezapomínat. Dnes už hodně lidé zapomínají. Nejhorší je, když Vám někdo řekne, že už je to uzavřené téma a všichni už spolu zase kamarádí a mluví. Vždy a za každých okolností se na to musí myslet.
Knížku ukládám do své knihovny a rozhodně se ji nebudu zbavovat.

23.09.2016 5 z 5

Plavat se žraloky Plavat se žraloky Claire Bidwell Smith

Kniha je výborně vyrobená. Pevné desky a papír s větší gramáží než je občas vidět. Snad mi chybí jen látková záložka. Přebal i obal je výborně vytisknutý. Ohledně zpracování nemám nic co vytknout.
Děj jako takový je opravdu dobře napsaný. Kdo nezažil podobný příběh tak nepochopí. Příběh nelze číst, když na to nemáte čas, nebo se nesoustředíte. Pak Vám unikají slova i celý příběh. Rozhodně stojí za to tuto knížku založit do knihovny a nechat si ji.

13.09.2016 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Navazující děj na předchozí trilogii byl úžasný. Chvíli ze začátku jsem bojoval s tím, že děj bude asi nic moc. Přeci jen knížku napsal někdo jiný. Autor dostal požehnání rodiny Stiega Larssona. Ale stejně ze začátku jsem měl divné pocity. Nakonec jsem stejně podlehl a knížku přečetl. Zase jsem se do děje tak zažral, že jsem knížku přečetl za necelé tři noci. Škoda, že neumím číst knížku třeba týden. Je možné, že bych si děj více vychutnal a více si zapamatoval. Mám k tomu jedinou poznámku. Nějak se mi nelíbil konec. Přijde mi, že byl ustřižen. Je to asi díky vydavateli, že bylo dříve domluveno jen tolik a tolik stránek. Asi je to, ale můj problém. Za mě knížka i děj 100% Tuto knížku stojí za to vlastnit a uložit ji do knihovny. A zase teď by mě zajímal jak vypadá i film. Snad jej uvidím.

27.08.2016 5 z 5

Úžasný příběh o Lisbeth Salander a jejich přátel. Konec jedné trilogie. Nedalo mi to a musel jsem vše přečíst hned a teď :) Rozhodně tato trilogie si najde své místo v knihovně. Bylo by super najít ještě DVD s touto trilogii.
Jedno na celém příběhu mě rozesmálo. Všimli jste si, že ve Švédsku všichni jedí obložený chleba :) Abych jim nekřivdil občas zajdou do restaurace.

15.08.2016 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Děj byl velice dobře napsaný. Je to styl psaní, kdy Vás děj vtáhne do vlastní časové smyčky a nenechá Vás dokud nedočtete kapitolu nebo při nejlepším rovnou celou knížku.
Tato trilogie v mých očích stojí za to, že ji musím dostat do knihovny. Moc zajímavý děj příběhu. Až dočtu poslední díl celého příběhu rozhodně se chci podívat i na film. Jej jasné, že knížka bude vždycky lepší, ale to jen tak pro úplnost.

03.08.2016 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Na tuto knížku jsem se těšil. Bohužel jsem dříve viděl film než jsem četl knížku. Naštěstí si film moc nepamatuji, takže čtení bylo lepší a napínavější. Příběh byl dobře napsán. Co stránka nebo kapitola to jsem byl vtažen do příběhu. Děj je tak dobře napsán, že Vás nenechá jen tak přestat číst. Škoda, že jsem měl půjčenou knížku. Je to jedna z mnoha knížek co bych chtěl uklidit k sobě do knihovny. Za mě rozhodně stojí k přečtení.

25.07.2016 5 z 5