Angolský pochod smrti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Napínavá kniha Vladimíra Kavčiaka popisuje beletristickou formou skutečnou událost, k níž došlo v Angole v roce 1983. Tehdy zde bylo žoldnéři ve službách prezidenta Savimbiho zajato šestašedesát československých občanů (dvacet osm expertů, lékařka, dvě zdravotní sestry, čtrnáct manželek odborníků a jedenadvacet dětí), ), kteří pracovali na výstavbě tamní celulózky. Únos byl pro všechny velký šok - někteří si mohli sbalit věci, jiné jen vyhnali ven jak byli. O čtyři dny později vyrazili zajatci na tříměsíční strastiplnou pouť na východ země, při které ušli pěšky 1500 kilometrů a přes 1000 kilometrů ujeli na korbách nákladních aut. Při pochodu zemřel 19. dubna sedmatřicetiletý Slovák z Bratislavy Jaroslav Navrátil. Ostatní nakonec přežili a po roce byli propuštěni na svobodu. Ale tento „šťastný konec“ byl pouze zdánlivý. Jak se útrapy spojené s pochodem smrti podepsaly na životech, zdraví a osudech zajatců? A proč k této události vůbec došlo? To vše se dovíte v nadmíru čtivém textu Vladimíra Kavčiaka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29987/angolsky-pochod-smrti-29987.jpg 4.218
Žánr:
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, XYZ (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Angolský pochod smrti

Přidat komentář
Heyhey
28.11.2018

Napětí chybí. Zato soc. real. z textu přímo tryská.

radusak9806-1
09.03.2018

Knihu jsem četla na jeden zátah, téměř bez odkládání. Bavila mě a říkala jsem si, že vzít partu Čechů a poslat jí na pochod kdesi v Africe (doufám, že je to v Africe), je velmi poutavé pojetí příběhu a je to krásně vymyšlené. Nějak mě prostě nenapadlo ani uvažovat, že by kniha mohla mít reálný základ. Následně jsem knihu uložila do knihovny a tak po půl roce vyšla na streamu pod sérii Slavné dny, reportáž právě o této události. najednou mi zasvítila červená kontrolka s pocitem, počkat to odněkud znám. Kniha tím dostala další rozměr. Rozhodně je krásně napsaná a stojí za to, já jí koupila v levných knihách a poměr kvalita cena je více než uspokojivý.

historikola
10.12.2016

Děj vyprávění vychází ze skutečnosti. Tento příběh si pamatuji, že proběhl tehdy médii. Náhodou jsem sehnal knížku tak jsem ji přečetl. Příběh je to k neuvěření jak život umí potrápit. Je vidět, že pořád svět není v pořádku. Dějiny se v pozměněném tvaru pořád opakují. Pořád děláme zásadní a hrubé chyby. Snad se vše časem zlepší.
Tento příběh by se měl učit ve škole. A takové knížky i příběhy by se neměli zapomínat.

Landys
21.08.2016

Příběh je velmi dobře zpracován. Doporučuji.

tereza2627
02.09.2015

Nemůžu říct,že to byla krásná knížka! To se prostě o takovýchto knihách ani nepsat nemůže. Tématika ne pro každého, ale za mě rozhodně 5 * mělo to spád a napsané velmi čtivě. Na mě něco popsané až do moc velkých detailů. Rozhodně stojí za přečtení.

monudostal
06.07.2015

Doporučuji přečíst všem kdo se zajímá o tuto tématiku.. opravdu masakry..

cleopatra11
04.11.2014

Asi to byl masakr, jak ten pochod absolvovali..užili si jistě svoje...