hippiesak hippiesak komentáře u knih

Nůž Nůž Robert Lawrence Stine

Jedna z nejvíc TOP knih ze série Stopy Hrůzy. Ale může za to asi fakt, že toto byla moje první kniha od R.L.Stine a měl jsem to štěstí, že jsem si sehnal v bazaru ve stavu super TOP, takže když jsem ji teď znovu četl, tak to byl těžký flashback do mých 10 let :)

08.06.2018 5 z 5

Posedlá Posedlá Lynn Beach (p)

Kultovní klasika. Tímto dílem to začalo. Dohadování se s učitelkou češtiny, že tato série je klenot knihovny. Ona to viděla jinak :) Mě to baví i po letech. A že jich je... Těch let :)

Oranžové znamení Oranžové znamení Les Martin

Přepis prvního dílu, ale i tak super :) Četl jsem to jako malej, pak jsem to 100x prodával, nikdo to nekoupil. Teď to po letech otevřel, knížku si užil a zařadil hrdě zpět do knihovny :)

Návrat do budoucnosti III Návrat do budoucnosti III Craig Shaw Gardner

Přepis filmu, doslovný, ale i tak super :) Mám rád spojení minulosti s budoucností, takže tento díl je nejvíc TOP ze série :)

Návrat do budoucnosti II Návrat do budoucnosti II Craig Shaw Gardner

Přepis filmu, doslovný, ale i tak super :) Ale mám raději první a třetí díl.

Návrat do budoucnosti I Návrat do budoucnosti I George Gipe

Přepis filmu, doslovný, ale i tak super :) První díl má na úvodu pár stránek příběhu navíc, co ve filmu nebylo, tak jsem se těšil na rozšíření příběhu, ale to bylo vše :) Ale neva, i tak to bylo super :)

Hlídka Hlídka Arthur Charles Clarke

Důstojná sbírka povídek. Moc jsem si ji užil. Mám velmi rád povídky od A.C.Clarke. Špatnou jsem snad ještě nečetl. Jen je blbí, že vyšlo tolik povídkových knih a vždy s tak 1/3 nebo 1/4 povídek v knize opakuje. Škoda, že to se celý život nevydává prostě tak, že každá další nová kniha neobsahuje jen nové povídky. Mám těch knížek hafo a některá povídka je snad v každé :) A ne jedna.

Zkazky z planety Země Zkazky z planety Země Arthur Charles Clarke

Moje nejoblíbenější sbírka povídek od A.C.Clarke s mojí BEST OF povídkou "Silnice k moři. Ona to byla moje první sbírka povídek. Touto knihou jsem si zamiloval tvorbu od A.C.Clarka.

Maska Maska Robert Lawrence Stine

pro děti, nejsou to Stopy Hrůzy ... Ale číst se to dá, je to oddych na cestu, za max 2 hodiny přečtené, možná někdo i za 1 hoďku :)

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Přečíst knihu, nekoukat na film :) Kniha je mega super a škoda, že mě někdo nepřesvědčil (jako se já teď snažím) :) k tomu, abych si ten film fakt nepouštěl. Ale protože mojí vášní jsou jak knihy, tak i filmy, mám to 50/50, tak jsem ten film pustil a NE NE. Fakt NE. Mám rád tu herečku, je super, ale ten film nedokáže zobrazit ty pocity. A ta kniha je hodně o vnitřním hlasu, tím žádný spoiler nepíšu, je to zkrátka příběh, vyprávění a to se do filmu prostě dostat nedá....

08.06.2018 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Doporučuji, nebude litovat. A pokud je tu zároveň někdo fanda PS3/4 gamesy "The Last Of Us" tak se mu toto bude líbit :) Jasan, že tu nejsou žádný zoombící, ale z knihy je dobře cítit ten postapokolaptický svět a to mě prostě baví...

Démonologie všedního života Démonologie všedního života Jan Stern

Nejlepší co se dá číst v Novým prostoru. S tím borcem se tak nějak stotožňuju a plně mu rozumím :)

08.06.2018 4 z 5

M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy Richard Hooker

Rozšiřuje pro fandy seriálu charaktery postav. Ale konec mě trošku nudil... Není to zkrátka seriál MASH, je to původní kniha, která seriál inspirovala, ale když se člověk k tomu postaví takto, tak pak je to OK :)

Casino Royale (komiks) Casino Royale (komiks) Ian Fleming

Klasický surový čb komix. Ale super.

James Bond 007 Dr. No James Bond 007 Dr. No Ian Fleming

Klasický surový čb komix. Ale super.

08.06.2018 5 z 5

Funky Koval #1: Jedním dechem (1990) Funky Koval #1: Jedním dechem (1990) Bogusław Polch

Můj nejstarší comiCS ve sbírce :)

Krysař Krysař Viktor Dyk

Malá kniha, na hodinku, max. 2, pěkné čtení.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Já mám rád tuto knihu. Připomíná mi to mládí na gymplu, na střední... Člověk se musí prolouskat první 1/3, která spíše opisuje Francii ve válce a tak a romantiky je málo, ale jak se kniha přehoupne k 2/3 tak začne být příběh o těch dvou a to je zkrátka moc fajn. Sedět si tak někde na lavičce, číst tuto knihu a být duchem s nimi. Pěkné...

08.06.2018 4 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Naposledy jsem byl knihou tak připoutaný, když jsem četl před cca 15 lety komplet Vesmírnou Odyseu od A.C.Clarke. To jsem ani do školy nešel, zůstal v kavárně a četl... Tady to bylo podobné :) Cestou z poledního menu jsem zamířil do parku a četl a četl... a pak zpět do práce :) :) :) Fakt super kniha. Dobré postavy. Děj pro fandu surového sci-fi taky super a nemohu psát více, spoilery nemáme rádi :) Vezměte ji do ruky a uvidíte, že najednou jste na straně 688 :)

Kletba egyptské mumie Kletba egyptské mumie Robert Lawrence Stine

pro děti... byl jsem v Káhiře před pár lety a teď při čtení knihy podruhé :)
R.L.Stine je známý převážně díky sérii Stopy Hrůzy. Toto je ovšem dětská kniha. Pro mladé špunty to ale musí být dobrá jízda :)