Casino Royale (komiks)

Zatímco čtenáři Daily Expressu museli na každé pokračování netrpělivě čekat, vy si je můžete přečíst všechny najednou, navíc s úvodem od legendárního představitele Jamese Bonda, Sira Rogera Moora! V příběhu Casino Royale se James Bond představil světu poprvé. Je pověřen, aby zlikvidoval ruského agenta, kterého má nejdřív v partii bakaratu přivést na mizinu, a pak donutit k odchodu „do důchodu“. Štěstěna stojí na Jamesově straně a jeho oběť prohrává jednu hru za druhou, Bonda ale dostane do neštěstí vášeň ke krásné agentce. V Žít a nechat zemřít zavede Jamese pátrání po pokladu kapitána Morgana až do Karibiku, kde se utká s Mr. Bigem, sovětským agentem, který ovládá temné praktiky vúdú. V závěrečné epizodě Moonraker je Bondovým protivníkem Hugo Drax, výstřední multimilionář s nacistickou minulostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/77_/7791/casino-royale-Ck7-7791.jpg 3.718

James Bond - agent 007 (stripy) (5.)

Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, BB art

Kniha Casino Royale (komiks)

hippiesak
08.06.2018

Klasický surový čb komix. Ale super.

pet-kyval
26.01.2011

[009/11] Jak je řečeno v předmluvě jednoho ze dvou knižních vydaní stripového Jamese Bonda, Ian Fleming svého hrdinu neměl rád. Možná, že ho dokonce nenáviděl, ale o tom mohu jen polemizovat. Osobně jsem s I.A. nemluvila a mluvit nikdy nebudu.

Je ale nedotknutelným faktem, že James Bond se stal "živoucí" literární bytostí po celém světě a sám osobě na svých bedrech vystavěl jakýsi (nejen) beletristický žánrový fenomén. James Bond, jak možná někteří nevědí, se stal putovním agentem a do svého pera si ho vzal nejeden autor. Někdo se držel původní myšlenky I.A. více a jiný méně. Všichni odborníci zabývající se 007 se však schodují na tom, že ve filmové tvorbě se původní myšlence nejvíce přiblížil P. Brosnan.

U 'Casino Royale' mě zprvu zaskočila jednoduchost kresby, ale odhodlaný člověk si zvykne na všechno a u následujících dvou stripových souborů ('Žít a nechat zemřít', 'Moonraker') je vidět jakýsi pokrokový rozdíl, převážně v dynamičnosti jednotlivých oken.

Co ale neodpustím, tak místy podivný překlad. Velmi mě zarazil výraz "kabelogram". Podle všeho by se mělo jednat o telegraf. Že by experiment? V 'Žít a nechat zemřít' se pak vyskytuje scéna, kdy Solitaire telefonuje J.B.. Jak získala číslo tajného agenta mi je trochu záhadou. Další vadou na kráse je cenzura (tehdy) sprostých výrazů, která tak místy možná drsný příběh až příliš zjemňuje.

Zajímavost: http://en.wikipedia.org/wiki/James_Bond_(comic_strip )

James Bond, agent 007 komiksy