hippiesak hippiesak komentáře u knih

Návrat malého prince Návrat malého prince Jean-Pierre Davidts

Podle mě to je důstojné pokračování Malého prince. Mě se knížka líbila. Jsou to obě takové oddechovky, na hodinku do postele před spaním. Čte se to dobře. Ona je to vlastně kniha pro děti od 7 let :) A Mě o 30 let více :)

26.04.2019 4 z 5

Zadání : jsi mrtvý Zadání : jsi mrtvý Nicholas Adams (p)

Tak toto byl dobrý díl. Ten jsem si užil. Napínavý do posledního konce. Rychle přečteno, tak jak si to od těchto typu knížek přeji. Začne, zaujme, napne, drží a baví až do konce :) A šup do ruky další díl z této edice :)

26.04.2019 5 z 5

Polibky smrti Polibky smrti Robert Lawrence Stine

O-ou. Toto byl tedy přešlap :) Mám rád knihy od R.L.Stine, mám doma asi většinu, co se dá v ČR sehnat, ale toto byl úlet. To nebyl horor, to byla pohádka pro děti. S Fear Street tato kniha má společně jen to, že hlavní postavy pochází z Fear Street odkud přijely na letní dovolenou do nějakého městečka, kde se celý příběh odehrává. Tedy klasický příběh z Fear Street nečekejte :) Moje hodnocení = 1 a půl hvězdy, tedy 30%, ale zde mohu dát 20 nebo 40, tak dám 40 :) Půl hvězdy za to, že je to R.L.Stine, dobře se to čte. A jednu hvězdu za to, že mě kniha na 2 hodiny skutečně přenesla do letní sezóny a během čtení jsem měl pocit, že je léto (četl jsem ji navlečenej ve svetru a bundě) :)

25.04.2019 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Velmi krásný příběh. Četl jsem ho na střední a tenkrát to tak nějak zapadlo mezi ostatní knížky, které ustoupily před návštěvou pivnice :) Ale po těch 20 letech to člověk vnímá jinak a příběh dostane trošku jiný rozměr. Krátký příběh na jeden večer, který člověka pohladí po duši.

EDIT 2021: přečteno podruhé dětem (4+6 let) a líbilo se jim to :) A já byl opět nadšený...Zároveň splněna výzva "Kniha do 15. místa v některém žebříčku na Databázi" :)

25.04.2019 5 z 5

Ilustrovaná bible pro mládež Ilustrovaná bible pro mládež Josef E. Krause

BIBLE. Budu ji hodnotit jako každou jinou knihu. OK? Takže první část - Starý Zákon = 2 hvězdy. Zajímavá první třetina. Pak jen samý vraždy, boje, války. Občas nějaký zajímavý, dnes bych to nazval komerčně známý, příběh. Druhá část - Nový Zákon = 4 hvězdy. Většina této části je taková roztomilá pohádka o Ježíšovi. Takový historický Harry Potter, Čárifuk a David Copperfield v jednom. Ale pozor nemyslím to zle. Byl to fajn příběh. Který ale opět zkazí na konci myšleny na to, jak někoho zamordovat (příběhy o Pavlovi). Proto 4 hvězdy z 5. No a když to zprůměrujeme, tak z toho máme pěkné 3 hvězdy. Což je vlastně 60 procent, za mě lehký nadprůměr. Možná bych dal jen 50 procent, protože u toho Starého Zákona jsem občas trpěl nudou. Když člověk stále čte o válkách, násilí a vraždách, tak ho to prostě přestane bavit...

17.04.2019 3 z 5

Vlastníma očima Vlastníma očima Josef Klíma

Mohu napsat jako první komentář :) To mě těší. Já si tuto knihu koupil úplně náhodou. Byl jsem si jednou takto večer vyzvednou v Luxoru v Brně cestopisy Z+H z e-shopu a u pokladny seděl nějaký chlapík, který mi popřál dobrý večer. Byl to pan Klíma, který tu měl autogramiádu poslední knihy. Nejsem velký fanda žánru, kterého se jeho knihy pojí. Nicméně jsme se pozdravili, prohodili pár slov. Když TV NOVA startovala v roce 1994, kdy mě bylo 12 let, bylo to něco nového s WAU efektem. Byl jsem tehdy velký zastánce této stanice a koukal se na vše. Včetně pořadu Na vlastní oči. A proto mi i pan Klíma doporučil tuto knihu, že to nejsou žádné příběhy vražd, mafiánů atd. ale takové vzpomínání na NOVU, ředitele, kolegy, ale i ty případy vražd, mafiánů atd. ale jen jako vzpomínka na reportáž. Nemýlil se s doporučením. Bylo to přesně to, co jsem od knihy čekal. Během pár cest do práce jsem si v MHD pročetl. Je dobře napsaná, velmi čtivě a člověka pobaví. Někdy ale i zamrazí. Knihu mohu určitě doporučit každému fandovi toho pořadu z 90.tých let a přelomu milénia. Pane Klímo, díky za TIP a přeji ať se daří!

17.04.2019 5 z 5

Ďábelské kouzlo Ďábelské kouzlo Lynn Beach (p)

Tato kniha byla taková slabší, takový průměr. Nebyla špatná, to ne, četla se dobře a rychle. Za cca 2 hoďky hotovo :) Jsou jiné ze série "Údolí přízraků" které mám raději...

17.04.2019 3 z 5

Retro ČS Retro ČS Michal Petrov

Pěkná kniha. Její síla je v obrázcích, kdy člověk když vidí tu tyčinku DELI v tom lesklém hliníkovém obale, tak má hned chuť ji rozbalit a prostě "sežrat" :D a ne jak dnes balená v plastové fólii. I doprovodný text je samozřejmě super. Přečetl jsem vše, co se dalo přečíst. Poctivě každou reklamu, každý otisknutý novinový výstřižek. Četl jsem si v knize průběžně cca 3 měsíce po večerech. Bylo to fajn.

15.04.2019 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Dobrej úlet... Ta kniha je z roku 1949? Hm, tedy byla napsána před 70 lety (dnes 04/2019). Fakt dobrý. Tři části. První zaujme. Druhá napne. Třetí znechutí. Ale v celku plných 5 hvězd, rázem se z ní stala TOP 10 kniha, protože tento příběh budu číst za pár let určitě znovu, možná v roce 2029 a budu si pak říkat: "ty jo, ta kniha je stará 80 let? Dobrej úlet..."

10.04.2019 5 z 5

Poslední strach Poslední strach Scott Siegel

Toto bylo můj TOP ze světa Stopy Hrůzy :) ALE jsem naštvaný na vydavatele, protože oni vydali JEN 5 dílů z celkových 6. Nevím přesně pořadí, ale oficiální 4., nebo 5. díl, zkrátka česky neexistuje. Naše česká série má první díl, pak navazující a má konec. Ale v posledním díle se vzpomíná jak Andy bojoval s upírama. Co? Jaký upíři? Tak jsem si zagooglil a zjistil, že originální série "Ghostworld Series" má 6 dílů. Škoda... Ale i tak to bylo super 5 mini knížek :)

02.04.2019 5 z 5

Jedním slovem: dokonalé. Tuto kolekci jsem tentokrát "četl ušima" dle sloganu Audiotéky, kde jsem si ji zakoupil a rozhodně nelituji. Tereza Bebarová tyto tři knížky načetla, dovolím si napsat, jako obvykle, skvěle. Filmové zpracování dost vychází z knihy. Až na maličkosti se filmový děj shoduje s knihou a i když filmy znám nazpaměť, tak přesto jsem se u knih bavil a těšil se na další kapitoly. Dokonce se přiznám, že jsem i několikrát zamáčkl slzu, což se mi u filmů nestalo. Síla knihy je přeci jenom mocnější a je jedno, jestli je vytištěná na papíře, nebo se zobrazí na displeji, či je uložena v audio formátu. Co se týká té audio verze, tak dohromady je to skvělých 35 hodin a rozhodně můžu doporučit. Fakt jsem si to užil.

29.03.2019 5 z 5

Úsilí: Hledání radosti a smyslu v práci Úsilí: Hledání radosti a smyslu v práci Thich Nhat Hanh

Krásná kniha, čte se velmi příjemně, nenutí na rychlé čtení, ale krásné přemýšlivé pohodové čtení. Jen číst samotnou knihu člověka uklidňuje. Je to ten typ knihy, která se nečte jednou. Již teď se těším, jak si ji vezmu opět sebou na cestu do práce do MHD... A bude to asi brzy :) Moc se líbíla.

EDIT 2022: přečteno po druhé, v lednu 2022 autor zemřel ve věku 95 let! :(

15.03.2019 5 z 5

Pronásledovaná Pronásledovaná Robert Lawrence Stine

Celkem dobrý díl, trošku sci-fi :) ale je to Fear Street ne? :) Četlo se to velmi rychle. Takže to bylo asi chytlavý :)

24.02.2019 4 z 5

Fifty Shades: Padesát odstínů 1–3 (box) Fifty Shades: Padesát odstínů 1–3 (box) E. L. James (p)

63 hodin! Tuto kolekci 3 knih jsem si z recese koupil jako audio knihy. Hlas Terezy Bebarové mám velmi rád, tak jsem si řekl, že to zkusím :) No a 63 hodin je za mnou :) Viděl jsem filmy s manželkou. Té se to celkem líbilo, četla i knihy. Já jsem rád, že jsem filmy viděl, protože mi byli sympatičtí herci a během poslechu (čtení ušima, jak to má ve sloganu Audiotéka) jsem si to spojoval a knihu jsem si možná takto více užil. Filmy mě nebavily. Ale ty knížky byly celkem dobrý. Nejvíc mě asi bavila dvojka, pak trojka a řekněme nejnudnější byla jednička. Asi tím, že je nejvíc "profláklá" z médií. Dokonce jsem došel k závěru, že bych možná za pár let, až bude napsaná i trojka z pohledu Greye, tak si to poslechl jako ucelený komplet z té druhé strany. Jen tam mohlo být méně toho sexu :) Když to člověk čte/poslouchá v kuse, tak je toho zkrátka moc :) Většinou jsem se během poslechu těchto scén přistihl, že přemýšlím nad tím, co si dám k večeři, nebo co musím připravit v práci :)))

20.02.2019 4 z 5

Marilyn – V textech, fotografiích a písních Marilyn – V textech, fotografiích a písních Richard Havers

Pěkná kniha, ale je to takový spíše "lepší časopis". Plný ale velmi pěkných obrázků - velmi velkých a kvalitních fotek. Bylo to zajímavé proběhnout ve 3 hodinách život Marilyn. Líbí se mi, že každý film, kde se Marilyn objevila má svůj vlastní "rámeček" kde je k filmu info. I takové filmy, kde má Marilyn jen štěk a díky této knize jsem tyto filmy objevil a na YouTube si tyto krátké výstupy prohlédl. Mě kniha bavila. Není asi pro skalního fandu, ale pro klasického nadšence.

03.02.2019 4 z 5

Medvídek Pú (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Milá knížka :) Nemám rád verzi od Disney (nemám jinak nic proti Disney), ale jejich Pů mě nikdy nevzal. Když jsem objevil tuto knížku, tak mě na první pohled zaujaly ty překrásné obrázky. Kryštůfek Robin sice vypadá jako holka :), ale zvířátka jsou fakt super. Tak jsem se začetl a knížku si užil. Medvídek Pů je fajn, prasátka takové kamarádské, jednoduché, pak vychcanej a vychytralej králík, věčně nakrklej Ijáček, moudrá Klokanice se svým prckem, senilní Sova a všeznalej Tygr :) Byla to celkem sranda :)

30.01.2019 4 z 5

Pohádky z bílého pyžamka Pohádky z bílého pyžamka Ludmila Pelcová

3x sláva :) konečně jsem tuto nahrávku, dnes moderně audioknihu, našel na Audiotece a hned si ji koupil. Toto byla moje best kazeta po tom roce 1982... :) To je tak krásně namluveny příběh, tak krásné pohádky, pro mě veliká nostalgie a MOC mě těší, že to baví i moji dceru, takže to můžeme poslouchat před spaním společně... :) Moc doporučuji a za mě top 5 hvězdičk! EDIT 2022: přečtená i knižní verze sehnaná v knihovně :) Audio verze, která je tedy velmi, ale velmi zkrácená, se mi ovšem líbila víc :)

20.01.2019 5 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen Hawking (p)

Na tuto knihu jsem se velmi těšil, ale bohužel mě zklamala :( Byl jsem na gymplu fanda fyziky, baví mě vesmír a věci kolem, ale to není podle mě zcela kniha pro veřejnost. Když kniha začala, tak jsem byl z první kapitoly nadšený a říkám 5 hvězd! Pak začalo přituhovat, tak jsem si řekl, pěkné 4 hvězdy, je to jinak zajímavé. V polovině knihy jsem se přestal chytat a byly to i tak poctivé 3 hvězdy, ale druhá půlka jsem jen čekal, kdy kniha skončí, protože jsme rozuměl stěží polovině toho, co zde bylo uvedeno. Ještě štěstí, že jsem ji zakoupil jako audio knihu, protože kdyby to byla klasická kniha, tak bych měl asi problém číst řádky a asi bych si i obratem prodal, ale takto mi zůstane zakoupená licence na Audiotéce a snad se jednou ke knize vrátím a zvýším své hodnocení.

11.01.2019 2 z 5

Rychlé šípy ve Stínadlech (komiks) Rychlé šípy ve Stínadlech (komiks) Jaroslav Foglar

Taky dobré, taky dobré... Klidně by to mohlo být jako součást nějaké "ultimátní" kolekce s těmi cca 300 díly, hlavním komixem. Tím, že je to přepis knihy (knih) tak to občas má neduhy chybějícího políčka, prostě celá kniha se tam nedá zmáčknout do pár komiksových stran, ale jo, bavilo mě i toto. Bylo to fajn :)

03.01.2019 5 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Úplně nejvíc super komiksová knížka co mám ve své knihovně :) Četl jsem to jako malý kluk, když to máti kupovala v 90´ v těch sešitech očíslovaný barevnými čísly a pak koupila tatovi tuto ucelenou kolekci :) Já si ji nyní koupil, aktuální 4. vydání a 4 měsíce si každý večer dal pár dílů... Prostě paráda.

03.01.2019 5 z 5