Návrat malého prince

Ve slavné knize Malý princ ponechal Antoine de Saint-Exupéry otevřený konec pro pokračování příběhu. O půl století později Jean-Pierre Davidts svým Návratem malého prince plní toto přání a vrací život jedné z nejpůvabnějších literárních postav. Malý princ se znenadání objeví na Zemi, tak jak kdysi zmizel... Jeho novému společníku, autorovi příběhu, se podaří jej rozpovídat: o tom, jak se malý princ strachuje o růži, kterou na jeho vzdálenost ohrožuje tygr, o tom, jak se setkal s pomateným ekologem, s dívenkou z rozkvetlé zahrady... Nové vyprávění o malém princi a jeho trampotách netřeba srovnávat s Exupéryho poetikou: důležité je, že vás i tato knížka zahřeje u srdce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/97087/navrat-maleho-prince-L42-97087.jpg 3.929
Vydáno, Knižní klub

Le petit prince retrouvé, 1997

Kniha Návrat malého prince

hippiesak

Podle mě to je důstojné pokračování Malého prince. Mě se knížka líbila. Jsou to obě takové oddechovky, na hodinku do postele před spaním. Čte se to dobře. Ona je to vlastně kniha pro děti od 7 let :) A Mě o 30 let více :)

Pistácie
17.05.2018

Není to ten pravý Malý princ, kterého máme rádi a na kterého jsme zvyklí. Ale kdo by nechtěl číst pokračování? Já rozhodně jo. Bavilo mě to, zase se ponořit do světa Malého prince a procházet s ním různé planetky. Potkávat další lidi a bytosti. Bylo to osvěžující, a jsem ráda, že se autor odvážil navázat. Věřím, že nechtěl předčít Exupéryho, neboť ho zde neustále oslovuje a odkazuje na něj. Jednoznačně chtěl navázat a dokázat, že to jde.

Mistr119
07.07.2017

Knížku jsem četl jako dítě a ačkoliv už si nepamatuju o čem přesně byla, vzpomínka a pocity mi z ní zůstaly jako z té Exupéryho. :)

nycol
06.07.2017

Milé čtení, i když poněkud ujeté :)

hellena1523
04.02.2017

Moc hezké pokračování! Myslím, že Davidts krásně, kultivovaně a se ctí navázal na autora původního příběhu.

dracik
31.12.2016

Nie je to Exupéry, ale celkom vydarené pokračovanie.

Dixinka
10.07.2016

Nakonec hodnocení jen čtyř hvězdiček za opakující se myšlenku a symboliku. Jinak to nebylo vůbec špatné a marné pokračování.

danca044
25.01.2014

Souhlasím, moc hezká kniha. Přečetla jsem jí ve španělštině a působila na mě hrozně mile. Davidts si napsáním pokračování ostudu rozhodně neudělal.

Malý princ

Autor knihy

Jean-Pierre Davidts
kanadská, 1950

Kniha Návrat malého prince je v