Rychlé šípy ve Stínadlech (komiks)

Třináct let uplynulo od posledního vydání kreslených příběhů Záhada hlavolamu a Stínadla se bouří. V roce 1999 oba komiksy nakreslené Marko Čermákem vyšly v publikaci Svorní gambusíni a jiné příběhy původního nakladatelství Olympia. Nové nakladatelství Olympia po nedávném novém souborném vydání Rychlých šípů přichází s dalším publikováním prvních dvou kreslených stínadelských příběhů od Jaroslava Foglara a Marko Čermáka. Jedná se o první (ze zatím čtyř) sešitů, ve kterých jsou postupně vydávány Foglarovy kreslené seriály, které byly vydány souborně v knize "Svorní Gambusíni a jiné příběhy". Komiksy: – Záhada hlavolamu – Stínadla se bouří...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144308/rychle-sipy-ve-stinadlech-USr-144308.jpg 4.660

Kreslené seriály Jaroslava Foglara

Dobrodružné, Komiksy, Pro děti a mládež
Vydáno, Olympia

Kniha Rychlé šípy ve Stínadlech (komiks)

Patrikcz

Pěkná vzpomínka na dětství a vzhledem k obsahu je to taková jednohubka. Jediné mínus vidím v tom, že jde jasně vidět, že jde o takový zkratkovitý výběr z mnoha příběhů rychlých šípu...8/10.

georginaa
16.01.2020

Vrátila jsem se do vzpomínek mládí, knihu jsem četla snad tisíckrát, viděla ještě černobílý seriál a film a sbírala sešity rychlých šípů. Vše je stále čtivé, vtipné, dobrodružné a vůbec nevadí že to byla jiná doba. Mám radost, že se stále drží v žebříčku oblíbených.

Terezinka890
03.02.2019

dobrodružná a napínavá :)

Ladys
02.02.2019

Vměstnat dva tak slavné a dobrodružné romány do cca 60 stran je prostě málo.
Klidně bych o pár stran přitlačil. Komiks je moc zkratkovitý. Ale to je tak jediné, co můžu vytknout.
Jinak jsem rád, že existuje, protože dcerka si může přečíst knihy, ale synek ještě neumí číst a tak ho komiksy moc baví. Bubliny mu čtu já a kolikrát ani nepotřebuje, protože tak nějak ty příběhy zná.
I já jsem si sešit přečetl rád a rozhodně bude často kolovat naší rodinou.

hippiesak
03.01.2019

Taky dobré, taky dobré... Klidně by to mohlo být jako součást nějaké "ultimátní" kolekce s těmi cca 300 díly, hlavním komixem. Tím, že je to přepis knihy (knih) tak to občas má neduhy chybějícího políčka, prostě celá kniha se tam nedá zmáčknout do pár komiksových stran, ale jo, bavilo mě i toto. Bylo to fajn :)

HanKasp
09.08.2017

Příběhy pětice kluků Mirka Dušína, Jarka Metelky, Jindry Hojera, Červenáčka a Rychlonožky, zkrátka Rychlých Šípů, a jejich výprav do Stínadel. Kniha obsahuje dva ze tří příběhů: Záhada hlavolamu a Stínadla se bouří, ve kterých se kluci poprvé ocitnou ve Stínadlech a snaží se odhalit záhadu spojenou s ježkem v kleci pomocí deníku Jana Tleskače a zjišťují historii vzniku vontství. Poté, co je ježek v kleci ztracen se vydávají do dalšího dobrodružství jej najít. Nasazují tak opět své životy za objasnění záhad.

Bezkonkurenční komiks Jaroslava Foglara a Marka Čermáka, ke kterému se nebylo v době války a komunismu snadné dostat.

Vivi007
03.01.2016

Moc hezké nádhera.

Ivan Kučera
18.12.2015

Foglarovu stínadlovskú trilógiu (Záhada hlavolamu, Stínadla sa búria a Tajomstvo Veľkého Vonta) poznám len sprostredkovane vďaka fenomenálne atmosférickému filmu z roku 1993. Samotné knižky som nečítal, ale evidentne nejde alebo o dobrú predlohu pre komiks alebo ide, no Marko Čermák ju spracoval mimoriadne zle. Vyberte si, ja neviem. Budem troška (ale naozaj len troška) preháňať: väčšina tohto komiksu (obsahujúceho „len“ Záhadu hlavolamu a Stínadla sa búria) obsahuje viac slov, ako obrázkov. Pretlak textu je kontraproduktívny, dočítal som to len s vypätím všetkých síl. Kúpil som si to spolu s Chatou v Jazernej kotline. Obe vydala Olympie v rokoch 2012 a 2013, pokúšajúc sa pretlmočiť Foglarov odkaz súčasnej mládeži (ja som si oba zošity kúpil omylom - myslel som, že si objednávam knihy...). Chata, tiež kreslená Čermákom, nebola dokonalá, ale toto bol čistý des. Čermákova kresba ma nebaví, príbeh zamotaný a pritom naivný, úsmevný, zostarnutý a MEGA-GIGA-WTF (lietajúci bicykel, unesený psík, toto proste strašne zostarlo). Postavy o ničom, spoliehajú sa len na legendárnu prezývku, ale o jej členoch sa nedozvieme ani ň (kto sa nevyzná vo Foglarovi nebude vedieť ani len to, koľko členov Šípy majú!). Veľmi zlý komiks, ktorý sa dá rešpektovať asi len z úcty k šedinám. A to ma nebaví. Čermák jedinečné, kultové, fascinujúce Stínadla zavraždil. Týmto mu za to ďakujem veľmi krásne.