Highlander Highlander komentáře u knih

Vetřelec - Invaze Vetřelec - Invaze Tim Lebbon

Brutalita, krev, kyselinová krev, zelená krev, střeva, trosky, další střeva a opět krev.
Prostě super. :)
Nechci soudit, zda Tim Lebbon využil či nevyužil potenciál vetřelců a predátorů, protože pitvat se v tom, co již bylo pitváno v jiných filmech tohoto tématu, by bylo podle mě nezáživné a dál rozvíjet něco z toho by zase působilo umělým nadstavováním, které působí jen jako pokus vyždímat víc z úspěšného tématu, jak to v podobných případech bývá, takže já jsem spokojený.
Nevím, jestli je to výhoda, že filmy vlastně ani moc neznám (jsem fanda predátorů, jasný, takže jsem viděl jen Predátora 1 a 2 + Vetřelec vs. Predátor.. a vlastně ani moc nemusím ty střeva a sliz... ale čte se o tom v pohodě), nebo nevýhoda, že nemám hlubší znalosti prostředí a obou ras - hlavně tedy vetřelčí...
Ale Bouři ve vesmíru si náramně užívám a myšlenka Xenomorfů využívaných jako 'obyčejné' pěšáky... to je hodně prďácký! :)
Jsem zvědavý, jak se nám to vyvine, ale vůbec nepochybuji o tom, že to bude provázeno kilometry vyhřezlých střev a potoky krve. :)

P.S. Myslím, že máme velké štěstí, že k tomu dojde až za 600 let, no ne? :)

14.11.2016 5 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Královna ohně pro mě určitě není zklamáním, opět dobře vyprávěno... ale musím říct, že i když to není tak dávno, co jsem četl Pána věže, dost jsem se v tom ztrácel - kdo je kdo, kde je co... to je nicméně problém mé paměti.
Každopádně to ve mně nezanechalo takový dojem, jako první díl. Tam si nás autor omotal kolem prstu a dost mě přinutil přilnout k Vélinovi... jenže druhý díl se mu skoro nevěnoval a Královna ohně jakbysmet. Ale jak jsem psal, zklamán nejsem, protože po druhém díle jsem to čekal, byl jsem na to připraven.
K příběhu se moc vyjadřovat nebudu, prostě si to přečtěte, když nic, tak pro úplnost série. :)

06.11.2016 4 z 5

Poselství práva Poselství práva Brandon Sanderson

Já... nemám moc co dodat, co jsem nenapsal u komentáře prvního dílu mistbornů, ale....

Prostě musím vyzdvihnout humor. Wayne a Wax jsou prostě dokonalá dvojka. :D Nemálo jsem se řezal smíchy. :) Moc se těším, až nám za měsíc vyjde další díl - Stíny minulosti.

Je také dost zajímavé sledovat, jak se svět vyvinul a co vše lidé tak nějak nevědí a vědí o původních hrdinech...

P.S. Myslím, že kdybych žil v tomto světě, pak bych byl, s mým štěstím, misting pálící hliník. :) :D

25.10.2016 5 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Úžasná série.
Prý by měly být tři trilogie - jedna z minulosti (tyto první tři díly), pak z přítomnosti a třetí z budoucnosti. Plus jeden díl - Poselství práva - který je tak nějak navíc...
Mno, sice bych byl raději, kdyby Sanderson věnoval všechen čas Archivu bouřné záře (ale pak se samozřejmě dál věnoval dalším sériím), ale... sakra, stejně se těším. :)
Navíc je to hodně zajímavý koncept - být s lidmi od počátků až do budoucnosti, jsem moc zvědavý, jak se vše bude vyvíjet. :)

Hodně lidí tady vyzdvihuje allomancii, ale mě osobně teda víc zaujala feruchemie. :) To jen tak na okraj.
Je to jako vždy perfektně promyšlené a krásně Sandersonovsky megalomanské... prostě touto sérií se nedá nic zkazit a až se stydím, že dávám všem knihám, které jsem četl, 5 hvězdiček (nicméně zaslouženě, nebojím se dávat míň, jen prostě se mi líbí), protože Sanderson si zaslouží o dvě hvězdičky víc.
Vždy mě pobaví, když někdo napíše u nějaké knihy, že je to 'nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl/a' - a má v přečtených sotva 20 knih... ale budiž. Nicméně tentokrát i já musím říct, že Sandersonovy knihy jsou opravdu to nejlepší, co jsem kdy četl. Hlavně tedy svojí originalitou a mistrným vyprávěním.

25.10.2016 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Víceméně všemu, co jsem četl, dávám 5 hvězdiček, protože to prostě bylo super.
Nicméně Kronice Královraha musím dát hvězdy jen 4. Proč? Jdeme na to...

Příběh je poutavý, utíká pěkně i přes množství stran, postavy jsou zajímavé, fungování magie také jde...
Ale stejně mi na tom něco nesedí... co? Sám přesně nevím, ale zkusím nějak popsat své dojmy.
Kvotheho milá je... divná, hrozně mě štve a nebaví mě části s ní...
Příběh je strašlivě roztříštěný - jsou tam hrozné "mezihry" (nemyslím odskoky do "současnosti" při diktování písaři, ty jsou dobré, ale třeba vyšetřování událostí na té "svatbě"), které jsou sice (tak nějak) zajímavé a pro děj potřebné, ale i tak mě dokázaly skoro až nudit - například.... ne, nebudu spoilerovat, navíc někomu to tak přijít nemusí... :)
Ale mně to prostě nesedělo... jeden den je student, pak si někam na relativně dlouhou dobu odskočí, pak je zase najednou spořádaný student...
Přijde mi docela často, že řešení některých potíží zavání až jakýmsi 'deus ex machina'... ale možná se mi to jen zdá.
Taky mi vadí dost ta poetická stránka knihy... jakožto člověk zcela umělecky nenadaný a tak trošku barbar docela trpím tou jeho hudbou a písněmi... občas to jde. Někdy to jde. Ale tady je toho fakt moc. Nicméně u edémského ruha se to nedá jinak, takže to mu prominu. :) Jen občas se do toho autor podle mě moc zažere. Tedy Kvothe. Přecejen příběh nám vypráví on. :)
To je docela pozitivum, líbí se mi, že je to psáno touto formou... i když je to - ty okolnosti toho sepisování příběhu - divné.
Také popisy některých věcí jsou docela často příliš zdlouhavé.

Nenechte se mýlit, i přes takovou spoustu kritiky je to dobrá kniha, která mě bavila... jen holt ve mně zanechala divný pocit, který mi brání dát o hvězdičku víc. Pro druhý díl platí víceméně to stejné, co je popsáno výše... ale samozřejmě přečtu i třetí díl.

Ale jako zas tak skvělé fantasy mi to nepřijde... možná bych mohl, s odstupem času, ubrat i víc hvězdiček. Stále mám po přečtení jakousi 'pachuť'... :-/ Ale tak čitelné to je, nechám ty 4 hvězdy.

Edit po šesti letech od přečtení:
Stále mám pachuť.
A také vidím, jak bylo naivní psát o přečtení třetího dílu.
Error 404: third book missing.

25.10.2016 4 z 5

Učedník a pyramida Orků Učedník a pyramida Orků Taran Matharu

Nemám moc, co bych ke knize dodal. Bavil jsem se stejně dobře, jako u prvního dílu a nemám nic, co bych vytknul. :)
Líbí se mi zeleně laděná obálka, obrázek už o něco méně.

09.10.2016 5 z 5

Ohniboj Ohniboj Brandon Sanderson

Musím říct, že mnohem lepší, než jednička... možná taky proto, že jsem si už tak nějak zvykl na ten nápad s Výjimečnými, který je hodně 'psycho' asi i na mě (nicméně rozhodně dobrý!)... ale tady v tom druhém díle mi to přišlo už tak nějak normální, pochopitelné... tak moc, jak jen to u fantasy jde. :)
David je super a moc se mi líbí ta jeho schopnost odhalovat slabiny Výjimečných a ta jeho přirovnání.... :D Nejlepší byl šnek. :D
Děj je tady pěkně stupňovaný, silnější než v jedničce, řekl bych, a hodně zajímavý - odhaluje se nám dost věcí o Výjimečných a Kalamitě.
Už aby mi dorazil i třetí díl! :)

Jen těch překlepů zase habaděj... - vymyslel bych přirovnání - chyb jako... ale nemám na to Davidův cit. :))

15.08.2016 5 z 5

Ocelové srdce Ocelové srdce Brandon Sanderson

Já nevím, já prostě... ještě teď mám po dočtení otevřenou hubu. :D

Opět další skvělá kniha od Brandona... u něj na špatnou knihu člověk prostě nenarazí, co si budeme povídat... vždycky jen žasnu a zírám, co dokáže vymyslet.
Prostě klobouk - a i celý skalp - dolů před ním.
Jsem moc rád, že mi byl B. Sanderson doporučen (dokonce ze dvou na sobě nezávislých zdrojů).
Zkrátím to - jde se na druhý díl a vy se čtením neváhejte ani chvilku. :)

P.S. docela mě překvapilo, že v poděkování je zmíněn jako výpomoc s knihou i Ch. Paolini. :) Teda, ne že by to bylo něco extra zajímavého, divného, ale prostě potěší najít jméno oblíbeného autora v dobré knize jiného oblíbeného autora. :)

//edit: málem bych zapomněl, co mě na knize strašně dožíralo (myslím, že to stejné bylo i u Archivu bouřné záře) - spousta chyb v textu...

08.08.2016 5 z 5

Zjevení Zjevení Drew Karpyshyn

Já jsem naprosto spokojen. :)
Sice je už asi trapné, jak všemu dávám 5 hvězdiček, ale holt mě to nijak nezklamalo a bavilo mě to.
Musím přiznat, že herní předlohu vůbec neznám - jen vím, že nějaká hra Mass Effect existuje - ale vůbec mi to nevadí, kniha měla dobrý děj, napětí, akci... a to nejdůležitější - neztrácel jsem se v milionu ras, planet, technologií, atd... což je vždy velký plus. :)
Rozhodně jdu do dalších dílů.

05.07.2016 5 z 5

Tři tváře Tři tváře Brandon Sanderson

Co dodat, super kniha. :)

Všechny tři příběhy byly hodně zajímavé a bavily mě... Vůbec by mi nevadilo, kdyby každý z nich byl velmi tlustou knihou, rozhodně by na to vystačily. :)

Jen by mě zajímalo, kde Brandon na ty věci chodí (i když to trošku nakousl v dovětku), pořád mi to nejde do hlavy... já bych nevymyslel ani....mno, vždyť to říkám - nevymyslel. :-/ :)

25.06.2016 5 z 5

Predátor - Vpád Predátor - Vpád Tim Lebbon

Mno, nejsem fanoušek tohoto univerza - hlavně tedy vetřelců ne... ale je fakt, že predátory jsem měl vždycky rád, i když jsem neviděl všechny filmy s nimi.... ale knihu jsem si řekl, že zkusím - i když vlastně nejsem ani na nějaký extra násilný krváky...

Byla to super jízda, dost mě to bavilo a rozhodně půjdu i do dalších dílů. :)

25.06.2016 5 z 5

Durotan Durotan Christie Golden

U mě dobrý. :)

Knihy jsem četl všechny, ale v celistvém příběhu celého světa Warcraftu mám velké mezery - nebo bych to spíše nazval chaosem.. takže nemůžu tvrdit, že bych tady viděl nějaké rozpory s příběhem z her a ostatních knih.. ale ať už tam jsou, nebo ne, kniha se četla velmi dobře, děj odsýpal a rozhodně nenudil.

Mám jen nutkání sundat jednu hvězdičku za spoustu chyb v knize... nicméně za to kniha nemůže. Takže nechávám 5 hvězdiček, protože každý příběh Warcraftu je skvělý, ať už je 'historicky přesný', nebo ne. ;)

P.S. Krásná filmová obálka. :)

31.05.2016 5 z 5

Triumf trpaslíků Triumf trpaslíků Markus Heitz

Tungdil je po dlouhé době zpět!
... ale je to skutečný Tungdil?

Jsem rád, že vyšel nový díl, Trpaslíci se dobře čtou a přirostli mi k srdci. Navíc je dobře, že tentokrát autor v doslovu nevylučuje další díl. :)
Co se příběhu týká, já jsem spokojený. :) Jen je škoda, že si předchozí díly pamatuju už jen matně..
Kdo se bavil u předchozích dílů, bude se bavit i nyní. :)

24.05.2016 5 z 5

Temný rytíř povstal Temný rytíř povstal Greg Cox

Copak bych mohl dát knize, která je přesnou kopií perfektního filmu, méně než 5 hvězdiček?
Ne, nemohl.

Ano, je to sice přesná kopie filmu, takže se člověk nic nového nedozví, přesto jsem rád, že jsem měl možnost si tak úžasný příběh (napsat zde 'film' by mohlo znít hodně divně :)) přečíst a poté vložit do svojí knihovničky, do sbírky. A že byla za 39 Kč z Levných knih? Dokonalost. :)

Musím říct, že se mi moc líbí i kniha jako taková - pevné lesklé desky, pěkný obrázek, formát akorát, dost tlustá na to, aby se v knihovničce vyjímala... prostě se mi líbí.

Jinak mi nevadí, že v knize nebylo nic navíc - nemusí mě mrzet, že 'zrovna tohle' nebylo ve filmu. Jediné, co mě moc mrzí je, že nejsou v knižním podání i předchozí dva díly. :-/

17.05.2016 5 z 5

Podsvětí Podsvětí Oliver Bowden (p)

Asi bych měl nějaké výhrady k tomuto dílu, ale nic vážného - bavil mě asi nejvíce z posledních několika dílů. :)
A hlavně - konečně zase díl, který není psaný formou deníku. :)
Za mě si těch 5 hvězdiček zaslouží. :)

21.04.2016 5 z 5

Muž proti muži Muž proti muži Louis L'Amour

Kniha již dříve vyšla v ČR (1992) pod názvem Střelci z Údolí borovic.
Je to skvělá kniha, jedna z nejlepších od tohoto autora, dle mého skromného názoru. :)

19.04.2016

Slova paprsků Slova paprsků Brandon Sanderson

U Bouřepána, to byla jízda!
Moc se těším na další díly, je to mistrovské dílo, které pohltí a nepustí.
Štvalo mě, že kniha má téměř tisíc stran, protože ji nemůžu 'slupnout jako malinu', musím dělat přestávky kvůli práci... ale teď, když jsem ji zavřel na poslední straně, mě mrzí, že už je to za mnou. Chci ještě.

//edit: trošku mě štvalo množství chyb v knize - většinou chybějící uvozovky... ale co už. :)

13.03.2016 5 z 5

Mexické zlato Mexické zlato Louis L'Amour

L'Amour opět nezklamal. :)
Skvělý příběh s dobrým koncem, tak to mám rád. :)

16.02.2016 4 z 5

Náhodou, mně se tyto krátké povídky dost líbily. :)
Je sice fakt, že v nich není moc prostoru k manévrování, ale i tak stály za to a bylo to ideální čtení do vlaku. :)

17.01.2016 4 z 5

Učedník Učedník Taran Matharu

Tohle byla tedy pořádná jízda - už od začátku. :)
Jeden den mi byl Učedník doporučen, druhý den jsem si ho koupil a třetí den byl přečtený. :)
Příběh je velmi zajímavý a mám z knihy lepší pocit, než třeba ze Zaklínače. Neztrácel jsem se tady v názvech X království, Y králů a královen, Z dalších postav... prostě jasné a čisté bych to nazval - nechci používat slova 'jednoduché', nebo 'snadné' - ta by mohla vyznít hanlivě. Příběh rozhodně není nijak nudný, okleštěný ani odfláknutý. :)
Také se mi líbí princip kouzlení a celkově to ochočování démonů a vše kolem něj. :)
Druhý díl by v originále měl vyjít v květnu 2016... takže v češtině se letos asi nedočkáme. :-/ Každopádně se na další díl/y těším. :)

09.01.2016 5 z 5