Highlander Online Highlander komentáře u knih

Oneiros Oneiros Markus Heitz

Já jsem naprosto spokojen. Napínavý děj a velmi zajímavá myšlenka. :)
Asi bych našel jisté nefungující nebo zbytečné prvky, možná, dejme tomu... ale vůbec mi to nevadí, četlo se to dobře a kdyby byl další díl, což autor nevylučuje, tak bych po něm určitě sáhl také. :)
Moc se mi líbí i obálka.

16.03.2018 5 z 5

Relikvie Relikvie Tim Lebbon

Nevím moc co k tomu napsat...
Rozhodně to není můj žánr, je to takové temné fantasy zasazené do každodenního současného světa.
Nic pro slabší povahy, hodně brutality... jako u autorových knih o Vetřelcích - díky kterým jsem mu dal šanci, že si od něj přečtu i něco jiného. Ale jelikož je to žánr horor/temné fantasy, tak si nemyslím, že by po knize opravdu sahal někdo, kdo by na tohle nebyl zvyklý. :)
Musím říct, že i přes váhavý rozjezd mě to hodně bavilo a navnadilo na další díly.
K tomu rozjezdu... spíš jsem se pral s tím, jestli je to žánr pro mě a jestli mě to bude nebo nebude bavit, nevěděl jsem, co od toho čekat....
Co se děje týká, tak to má od začátku docela spád a napětí, které se víc a víc stupňuje. Konec vyvolává zvědavost, nicméně je uspokojující a dalo by se přestat číst přímo tady. Ale rozhodně budete mít nutkání sáhnout po dalším dílu.

28.02.2018 4 z 5

Vetřelec - Covenant: Počátek Vetřelec - Covenant: Počátek Alan Dean Foster

Inu, co k tomu říct.
Nesnáším prequely. Co mají proti chronologii?!
Chybí tomu strach o postavy - jelikož jsem četl Covenanta, tak je mi jasné, že neumřou postavy, které v něm figurují.
Stejně tak se jedná o přípravu odletu lodi Covenant, což samo o sobě naznačuje, že se nedočkáme vetřelců. Nebo aspoň ne úplně.

Stojí za to to vůbec číst?
Ano!
Jednak už jen z povinnosti fanouška vetřelců by si to člověk měl přečíst. Taky není špatné zjistit, jak to všechno začalo, tedy výprava Covenantu. Ovšem je to spíše taková detektivka. Nicméně četlo se to dobře a i když figurovalo v knize až nápadně velké množství štěstí, bylo to uvěřitelné a napínavé.
Takže i tak hodnotím docela vysoko.

16.02.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Přečteno v originále.
V podstatě typická Brownovka v čele s profesorem Langdonem. Stejné schéma jako u předchozích knih. Ale to schéma, napětí, čtivost - a hlavně - uvěřitelnost, to je to, proč jsem si já Browna oblíbil. :)
Nicméně musím i přiznat, že je to asi trošku slabší kniha - nebo aspoň tedy já jsem 'hlavního padoucha' poznal dost brzy - a mně se snad ještě nikdy nepodařilo padoucha odhalit, v žádné knize. :D
A nebyl to jen slepý tip, ale měl jsem i pár konkrétních důvodů, proč byl mým podezřelým. Nicméně s jistotou jsem to stejně nemohl vědět, Brown se mě pokoušel svést ze stopy... takže napětí to mělo. :)
Také akce mi přišlo mnohem méně, než třeba u Šifry.
Ale já jsem spokojený, viděl bych to na 4 hvězdy. :) Pokud by to někdo chtěl v procentech, viděl bych to na asi tak 81,52% :)

31.01.2018 4 z 5

Mumie Mumie Max Allan Collins

Zajímavé... zjistil jsem, že existuje knižní verze a asi o týden později jsem na ni narazil v antikvariátu, když jsem tam ani původně neplánoval jít. :)
Film mám rád, takže knihu napsanou přesně podle toho filmu, mám také rád. :)

10.01.2018 5 z 5

Ritmatik Ritmatik Brandon Sanderson

Sanderson - je třeba psát víc? :)
Opět originální nápad a opět jsem rád, že v takovém světě nežiji... rýsoval jsem vždy křivě, takže jako ritmatik bych neuspěl. :D Když už bych byl vybrán. :-/
Zápletka nakonec byla spletitější, než se zdála... nicméně je tam pár nedořešených věcí.... třeba bude pokračování? :)

28.09.2017 5 z 5

Muž proti muži Muž proti muži Louis L'Amour

Nové vydání Střelců z Údolí borovic - to je asi moje nejoblíbenější kniha tohoto žánru/od tohoto autora, takže víc asi nemusím dodávat.
Četl jsem ji nejméně 4x a teď znovu.
Bylo by dobré, kdyby znovu vydali i celou ságu Sackettů. :)

26.08.2017

Elénium Elénium David Eddings

Skvělá kniha (trilogie).
Moc nemám co dodat, prostě si ji přečtěte. :)
Četlo se to dobře a i když bych našel nějaké ty 'mouchy', nemyslím si, že by to bylo něco, co by mohlo trápit každého. Dokonce jsem tu knihu tahal s sebou do práce - což taky o něčem svědčí, protože takovýho drobečka vozit je logistický oříšek. :)

Postavy jsou dobře vykresleny, líbí se mi, že jsou pěkně rozděleny na dobré a zlé - už je mi trošku špatně z těch všemožných i nemožných zvratů v zápletkách, je pěkné si od toho odpočinout. Tak trošku.
Bez různých překvapení to totiž nejde, takže i tady se dočkáme jistých nepředvídatelných situací. :)
Nikdy by mě ani nenapadlo, že si oblíbím koně. Ano, koně! :) Faran je prostě borec. Tedy kůň. :)

Na knize se mi velmi líbí jedna pro mě velmi důležitá věc - humor. Nasmál jsem se opravdu dost. :)
Takže abych tady jen nekecal, ochutnejme pár vtípků:
"Chápu, že nemám zrovna nejkrásnější ciferník, ale nikdo ze mě ještě neztratil řeč."
"Tenhle obličej ti sluší."
"A netáhne mi přes něj do hlavy. Nic jiného od něj nechci."
_______________________________

"Ve Styriku se o pole starají jen ženy."
"Co dělají muži?"
"Co nejméně."

25.08.2017 5 z 5

Přineste mi hlavu poslíčka Willyho! Přineste mi hlavu poslíčka Willyho! Scott Adams

Tohle je přesně ta kniha, kterou bych si sám od sebe nikdy nekoupil. Nikdy.
Až na to, že jsem si ji koupil. :) Respektive já jsem hodně vybíravý na knihy, takže hodně jich u mě 'neprojde' už jen kvůli mému divnému pocitu, který mi říká: "Tuhle knihu si nekupuj!"
Proto si sem tam koupím časopis Pevnost, když k němu dávají knihu - abych poslal ten hlas do háje.
Člověk z toho chytřejší není - ale rozhodně získá nějaký čas života navíc, protože se něco nasměje. :)
Neříkám, že je to kdovíjak natřískané humorem, jsou tam slabší i lepší vtipy, ale rozhodně to neublíží. :)
A Dogbert je prostě borec. :)

20.08.2017 3 z 5

Vetřelci komplet - svazek 2 Vetřelci komplet - svazek 2 Robert Sheckley

Asi bych neměl dávat 5 hvězdiček, protože tento komplet byl opravdu slabší... ale četlo se to dobře, takže nechám 5.

Válka vetřelců:
Lepší ze dvou knih ve svazku. Líbilo by se mi i pár stran děje 'po' příběhu... sice je to ukončeno tam, kde bych to asi ukončil i já... ale je tam jedna věc, která jsem si myslel, že se stane... nebo naopak nestane... jak to bude? To se nedozvím.

Hon na vetřelce:
Tahle kniha mě moc nebavila... nebyla špatná, ale děj mi přišel slabší, troška napětí se objevila spíše až ke konci...
Ale velké plus za Ariho a Norberta. :)

19.08.2017 5 z 5

Vetřelec - Covenant Vetřelec - Covenant Alan Dean Foster

Asi nejslabší z vetřelčích knih, které jsem četl.
Ne špatný - jen prostě... někdo musí být na posledním místě. A to je pro mě v tomto případě Covenant.
Děj není tak moc akční jako v ostatních knihách, trošku se dala většina věcí předvídat... ale přesto to bylo zajímavé dobrodružství a děj pěkně ubíhal.
A pár věcí mi trošku zamotalo chápaní, nevím, jestli jsem se málo soustředil, nebo co... některé věci mi prostě neseděly - podrobnosti nebudu psát, abych nespoileroval. :)
Pěkná obálka. :)
A malý bezvýznamný plus za to, že autor má rád heavy metal. :) \m/

17.08.2017 4 z 5

Assassin's Creed (Oficiální knižní adaptace filmu) Assassin's Creed (Oficiální knižní adaptace filmu) Christie Golden

Já jsem naprosto spokojený - nejdříve jsem viděl film, teď jsem si to i přečetl - přesně tak to mám rád, protože film bývá chudší o detaily. Kdybych si to nejdříve přečetl, pak by mi film už nic nedal.
Čte se to dobře, je to jeden z těch lepších knižních Assassínů.
Moc se mi líbí filmová obálka.
Už jsme s Assassinem ušli pěknou cestu, desátý díl, wau. V mé knihovničce se krásně vyjímají... doufám, že máme před sebou ještě hodně dílů a že si udrží svou kvalitu. :)

28.07.2017 5 z 5

Hudba ticha Hudba ticha Patrick Rothfuss

Nevím proč autor v předmluvě píše, že je lepší přečíst knihy Kroniky královraha před touto knihou.
Ano, Auri je z tohoto světa, ale... nedozvídáme se o ní vůbec nic a nic extra se ani nestane. Jak sám autor napsal v závěrečné poznámce - nejakčnější scéna byl popis výroby mýdla. Je sice lepší znát širší souvislosti, ale nemyslím si, že by se pro mě něco změnilo, kdybych přečetl jen tuto knihu.
Z Kvotheho světa nám to vůbec nic nedá. Nic nepřidá, nic nevezme. Kniha je v podstatě takový 'týden v životě blázna'.
A přesto... na knize je něco milého, pěkného. Četla se pěkně a snadno. Myslím, že ve mně zanechala i lepší dojem než Jméno větru a Strach moudrého muže...
Také bych vyzvedl pěknou obálku.
Čte se snadno a rychle - krátký příběh s velkými písmeny a ilustracemi.
Docela mi vadilo, jak autor knihu shazuje - jak v předmluvě, tak i v 'zámluvě'.

23.07.2017 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Ne, ne a ne.
Řekl jsem si, že zkusím Kinga. Kdysi dávno. Čím začít?
Mno, co třeba Carrie? Je to prý jeho prvotina, líbila se mi filmová obálka (film jsem neviděl mimochodem), není to tlustý jako já - takže bych tím nemusel zabít moc času, když by mě to nebavilo...
Prostě to nešlo. Je to už nějaký ten rok, co jsem to zkoušel přečíst, ale prostě se to nedalo. Nudné, roztáhlé, o ničem. Respektive rozsáhlé pojednání o menstruaci a dospívání mladé dívky. Ne, díky, to jsem si mohl koupit Bravíčko.
Obvykle bych i ohodnotil, protože i nedočtená kniha nějak zapůsobila - ale tady hodnotit nebudu, protože mě kniha odradila tak brzy, že by i mně přišlo blbé hodnotit. Obzvlášť když bych hodnotil dost nízko.

22.07.2017

Legendy: Draci Legendy: Draci Jakub D. Kočí

Oukej. Je to tady. Dočteno.
Konečně... po půl roce.
Všemu dávám 5 hvězdiček, ale tady prostě nemohu. Mám sice špatné svědomí z toho, že dávám jen 2, ale.... pak si vzpomenu na ty příběhy a... tři prostě nemůžu.
Sice jsem asi zaujatý, protože dost mě rozhodil i fakt, že povídky v knize 'Legendy: DRACI' jsou často o dracích zhruba stejně jako daňové přiznání. A i v něm je více draků než v některých příbězích tady.
Neříkám, povídky jsou víceméně všechny originální - ovšem někdy je to za cenu zdviženého obočí. Ne jednoho, ale obou.
Některé povídky zase přímo škemraly o více prostoru - toho se jim ovšem nedostalo, takže potenciál vyhasl.
Jindy se mi chtělo regulérně brečet.
Rád bych si myslel, že jsem to četl půl roku kvůli tomu, že jsou to příběhy a tudíž člověk jeden dočte a nemusí spěchat na další... že je kniha moc tlustá a nechce se mi ji tahat do práce a z práce (ach, kolikrát jsem ji tahal a nakonec nenašel chuť ji ani vytáhnout z batohu...) Ale obávám se, že to tak není. Prostě to stojí za... skřeta.
Abych jen nehanil, tak musím pochválit pěknou obálku a kniha jako taková se bude v knihovničce pěkně vyjímat, protože je to pořádný cvalík.
Taky by se snad našlo pár příběhů, které se mi líbily. Ale zas tak moc by jich nebylo. Cítím se dost špatně, že jsem o té knize nenapsal skoro nic dobrého... ale nevím, nejde to jinak.

--------- SPOILEROVÁ ČÁST --------- SPOILER ALERT ------------ SPOILERY -----------
Abych tak nějak podložil svou kritiku, tak se pokusím přiřadit konkrétnější věci z knihy. Ale už ji znovu otevírat nebudu a názvy příběhů si nepamatuju, takže to bude tak nějak zhruba.

Tak třeba myšlenka toho, že draci žijí v alternativní dimenzi, cestují ve vesmírných lodích a dokáží přeskočit do naší dimenze... to je na mě trošku moc.

Nemluvě o příběhu žákyně čarodějné školy, která čerpá magickou sílu sexem. Neboli vojede celou školu, aby nastřádala dost síly na magickou závěrečnou zkoušku a vykouzlila draka. Tedy ne skutečného, ale iluzi, sehrála s ním scénku. Neboli přelud draka zabírá na stranách příběhu mnohem méně místa, než popisy šu... ehm, střádání magické síly. Mno a aby to nebylo jen tak suché, tak ještě u kluka, který ji miluje, probíhá vnitřní boj - přecejen se zamiloval do dívky, která vojela každýho, na kterýho se podívá. Nemám nic proti sexu, drakům, magii, školám a nevím čemu ještě... ale tohle spojení a zařazení do knihy o dracích podle mě moc nefunguje.
Ale pokud máte rádi dračí porno... sice tam draci nejsou, ale když to může být ve sbírce dračích povídek, tak i do dračího porna by to šlo zařadit.

Jo a zmínil jsem tu povídku s upíry? Ne?
Mno jeden upír jde druhýmu upírovy zabránit v tom, aby vpustil do našeho světa draky. Mno, pár se mu jich vpustit podařilo, ale... nevím, od dračích příběhů bych čekal, mno, přinejmenším draky. Ne že je jen vzdáleně zmíní, otřou se o ně.
Nicméně ten příběh by asi nebyl špatný - kdyby měl víc prostoru a kdybych od něj nečekal draky.

Nemluvě o bandě učitelů sedících v krčmě a diskutujích o tom, proč draci žerou jen panny/princezny. I když pár nápadů tam bylo opravdu zajímavých. :)

08.06.2017 2 z 5

Vetřelec - Probuzení Vetřelec - Probuzení Tim Lebbon

Sice nedávám svých obvyklých 5 hvězdiček, ale kniha se mi i přesto líbila. Nepostrádala napětí, krev, střeva ani drsný humor. Občas jsem i vyprskl smíchy. :)
Nicméně vsunutím děje mezi filmy je autor dost limitován. Jak tady již bylo zmíněno, můžeme docela snadno tušit jak to skončí. I já jsem to víceméně tušil - a to jsem filmy neviděl (já vím, je to nedostatek - ale když mě ty filmy moc neberou).
Pár věcí se mi nelíbílo, ale nebudu je tady rozebírat, nebylo to hrozné. :) Navíc můj názor není důležitý - knihu si přečtěte a udělejte si vlastní názor. :) Ztráta času to rozhodně není. ;)

24.04.2017 4 z 5

Kacířství Kacířství Christie Golden

V podstatě se jedná o fantasy životopis Johanky z Arku.
Do jejího příběhu jsou dobře zakomponovaní asasíni a templáři, nicméně se o nich nic extra zajímavého nedozvídáme. Byl bych raději, kdybychom více odhalili i v současnosti asasínů a templářů.
Konec jsem víceméně čekal, už od asi poloviny knihy. A tím nemyslím Johančino upálení, o kterém jsme se učili v dějepise. :)
Ale děj pěkně odsýpal, napětí nechybělo a myslím si, že mohu docela s klidem prohlásit, že je to jedna z lepších knih série, takže dávám mých obligátních 5 hvězdiček. :)
Nemuset chodit do práce, přečetl jsem ji na jeden zátah.

22.03.2017 5 z 5

První střet První střet Christie Golden

Kniha je samozřejmě stejná jako film, ale přesto lepší. Člověk si všimne více detailů, 'slyší' myšlenky hrdinů a je víc vtažen do děje...
Film byl super, ale to by nikomu nemělo bránit v přečtení knihy. Navíc nebylo na škodu trošku si příběh oživit. :)
A ta krásná filmová obálka.... prostě skvělé. :)
Já jsem rád, že kniha vyšla až po filmu - při čtení si kniha i přesto držela napětí, je poutavě napsaná... ale přečíst nejdříve knihu, pak film bych v kině asi odzíval. :-/

16.12.2016 5 z 5

Stíny minulosti Stíny minulosti Brandon Sanderson

Opět další skvělá Sandersonovka.
Musím říct, že tyto knihy (Poselství práva, Stíny minulosti) se mi líbí víc, než první trilogie Mistbornů - byla výborná - ale toto je prostě dokonalé. ♥
Vtípky Waxe a Waynea jsou prostě skvělé. :) Navíc to není tak... megalomanské. Ne že by megalomanské bylo špatné, ale je to takové uvěřitelnější. Ale co je hlavní - první trilogie tomuto dala nevídaný rozměr - hned vysvětlím.
Ve většině sérií a knihách, ale i filmech a seriálech, se většinou dozvíme nějaký příběh a když má úspěch, začnou se objevovat příběhy, co bylo před tím, co bylo po tom. Ale tady u Mistbornů jsme si prožili vznik této civilizace, ve které žije Wax a Wayne. Známe jejich historii a božstva lépe, než oni sami, poznáváme jména postav z první trilogie... A to je prostě fascinující.
Jediné, co bych knize vytknul je to, že není tak krásně tlusťoučká, jako knihy z první trilogie. :) Ale i tak se tam toho událo hodně a... wow, těch odhalení a zvratů... :) Snad jsem vás dostatečně nažhavil. ;)

10.12.2016 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Po nějaké době se vracím, abych se k poslednímu dílu Zaklínače vyjádřil... hlavně taky proto, že všemu dávám 5 hvězdiček, protože mě prostě vše baví... 4, když mi na tom přijde něco.... že to není ono.
Ale tady jsem prostě musel dát 3.
Proč?
Co já vím? Je to už skoro rok, co jsem to četl - což je pro moji paměť věčnost. :-/
Ale sepíšu dojmy, které na mě působily tak, že si je pamatuji ještě teď - tak obecně bych k Zaklínači řekl, že jsem četl i lepší fantasy. Mám Zaklínače rád, ale... zas tak moc mi k srdci nepřirostl, prostě jen další dobré fantasy.
Bylo pro mě dost obtížné orientovat se v té spoustě postav, jejich funkcí, hodně královstvích... možná je to o to realističtější, ale abych si pomalu dělal výpisky a poznámky u čtení - k čemuž by mě nedonutila ani pistole u hlavy. Stejně bych se pak ztrácel i v těch poznámkách, protože by jich bylo tolik... ale to je asi převážně chyba mé děravé hlavy plné sena.
Ale k tomuto dílu - vážně bylo nutné takhle skákat v realitách? Nebo čase, či co to bylo? To bylo fakt divný... a nudný. Aspoň pro mě.
A ten konec... přišel mi uspěchaný, možná trošku megalomanský... po všech těch skvělých povídkách tohle? Mno, stejně jsem měl ty povídky raději než tu dějovou linii.

14.11.2016 3 z 5