Ritmatik

Šestnáctiletý Joel touží po tom, stát se ritmatikem. Ritmatici mají moc vdechnout život dvourozměrným křídovým obrázkům postaviček a vytvořit z nich bojeschopné bytosti, křídáky. Jako syn obyčejného křídaře a uklízečky Joel sleduje své kolegy z Armediovy akademie, kteří se připravují na svou ritmatickou kariéru jako záchrana lidstva v boji proti divokým křídákům, kteří ovládli území Nebrasku a hrozí ovládnout celé americké ostrovy. Přestože sám nemá možnost stát se ritmatikem, podaří se mu aspoň na prázdniny dostat se k profesoru ritmatiky Fitchovi jako jeho asistent. Fitch zrovna začíná pracovat na tajném úkolu, který patrně souvisí s tím, že z Armediovy akademie náhle mizí studenti. Joel a jeho kamarádka Melody se tak ocitají na stopě nečekanému objevu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/354692/ritmatik-rvG-354692.jpg 4.613
Kniha ještě nevyšla. Měla by vyjít: 22.09.2017

The Rithmatist (2013)

Romány, Fantasy
Bude vydáno:, Talpress

AllyKumari

Ačkoliv jde o knihu určenou mladším čtenářům, především těm okolo patnácti let, a přestože začátek a úvod do všech těch linek, kružnic a alternativní reality byl trochu pomalý, Ritmatik je kniha napínavá, dobře napsaná a působivě vygradovaná.

trudoš
25.12.2016

Jak už je u Brandona Sandersona zvykem, i tentokrát představuje výborně propracované univerzum, systém magie a chytlavé postavy. Výraznou slabinou Ritmatika jsou však drobné chyby v koncepci a především pak nevýrazný závěr, který zdaleka nesplnil očekávání do příběhu vkládaná. Kromě toho, že vyústění je příliš prosté, nedojde ani k nějak překvapivým zvratům, takže jsem po finálním konfliktu nabyl dojmu, že celou dobu vlastně o nic zásadního nešlo.
Jinak ale jde o velmi povedenou kombinaci Philipa Pullmana a Joanne K. Rowlingové, kdy život na univerzitě v alternativním světě Spojených států připomene to nejlepší z jednoho i druhého. Sanderson je však mnohem nápaditější a dovedně se vyhýbá zaběhnutým klišé, která se přímo nabízejí. Atmosféra strachu, kdy jsou z neznámých důvodů unášeni studenti, je dokonalá, přičemž skvěle graduje postupné odhalování příčin děsivého komplotu. A přestože jde primárně o román pro mládež, přiznám se, že i jako odepsaný třicátník jsem si knihu užil maximálně.

RadeneWriter
31.05.2016

Magické! Prečítala som za jediný deň v knižnici :D Dokonalá knižôčka pre mňa! Odporúčam veľmi veľmi, nevedela som prestať čítať, hltala som to bez prestávky :D

KmkBookWorld
02.06.2015

Skvelá kniha, moju recenziu si môžete prečítať na tomto odkaze - http://kmkbookworld.blogspot.sk/2015/05/sanderson-brandon-ritmatik.html