Hesiona Hesiona komentáře u knih

Nahoru po schodišti dolů Nahoru po schodišti dolů Bel Kaufman

Našla jsem náhodou ve vyřazených knihách a potěšila. I když už je nějakých šedesát let stará, stále přináší aktuální myšlenky :)

21.04.2022 4 z 5

Krokodýl Evžen a jeho kamarádi Krokodýl Evžen a jeho kamarádi Eduard Nikolajevič Uspenskij

Bumbacila si dodneška pamatuju, byla to moje milovaná knížka :)

30.05.2021

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Čtu v originále. Líbí se mi, že kniha je psaná z pohledu kocoura.

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

četla jsem v originále, abych si obohatila slovník. Příběh je pořád stejně kouzelný.

Fialový autobus Fialový autobus Maeve Binchy

Když se v autobuse pravidelně schází několik lidí, jejichž životy zdánlivě vůbec nesouvisí... Pak zjistíte, že každý člověk má pro svoje chování svůj důvod.

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Andělé mohou mít nejrůznější podoby...

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Tyhle Jamesovy knížky mám moc ráda a je mi moc líto, že Bob letos zahynul. Kniha otevírá pohled do života člověka, který se vší silou snaží zvednout z drogového dna. Dává příležitost uvědomit si, co my "normální" lidi máme a čeho bychom si nejspíš měli vážit.

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Četla jsem v originále, mohla jsem srovnávat s filmem, který je dost "obohacený" ve srovnání s původním příběhem. Líbily se mi ilustrace, určitě super kniha pro děti i pro dospělé.

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Kniha úžasným způsobem rozebírá, co všechno je člověk schopen udělat, ať už ze msty nebo pro peníze. Hodně filosofické, ale i napínavé až do konce.

Vychoval mě gangster Vychoval mě gangster Père René-Luc

Zajímavá biografie. Co všechno může člověka ovlivnit na jeho cestě k cíli. I když je tím člověkem kněz.

K majáku K majáku Virginia Woolf

Zamilovala jsem si Woolfovou už v okamžiku, kdy jsem četla její povídku Kew Gardens. Kniha K majáku mě jenom utvrdila v tom, že tato autorka patří k mým favoritům. I když se musím pekelně soustředit, abych udržela krok s jejím proudem myšlení a neztratila nit, miluju způsob, jakým se dívá na věci a na lidi - hluboce ženský citlivý způsob, který je mi blízký.

Tajná zahrada Tajná zahrada Frances Hodgson Burnett

Četla jsem v originále - je kouzelná. Je z ní cítit, jak autorka milovala přírodu a zahrady. Všechno jde jenom k dobrému, není tam žádná negativní a zlá postava, to se mi taky líbilo :) Škoda, že jsem se k ní nedostala jako dítě.

Ten, koho přece znám Ten, koho přece znám Mike Gayle

Na tuto knihu mě upozornili na FB, kde se psalo, že pokud se mi líbil film Nedotknutelní, bude se mi líbit i tato kniha. A měli pravdu, jsem ráda, že jsem si ji koupila. Námět je podobný a ne úplně stejný, což je samozřejmě dobře. Příběh je psaný v ich-formě a ve vyprávění se střídají obě hlavní postavy. A končí to dobře, což mě na závěr pohladilo :)

Čarověník Čarověník Marie Rejfová

Obstojná YA, takže pro čtenáře kolem těch sedmnácti. Upoutají české reálie, to se mi na příběhu líbí, že to tam není samá Briony a Ralph :D Nemůžu si ale pomoct, pořád mi to připomínalo různé známé fantasy jako Pána prstenů, Harryho Pottera a tak... ještě že čarověník to zachránil :D Celkově takové splašené, aspoň ten první díl. Snad se toho v tom dalším dozvím o paralelním světě víc.

04.03.2018 3 z 5

Arrowsmith Arrowsmith Sinclair Lewis

Příběh byl pro mě trochu moc upovídaný, ale možná je to tím, že po pěti letech studia už nedokážu normálně číst.
Snad jsem čekala trochu víc humoru.

Myslím, že kniha je do jisté míry nadčasová - člověk si ani neuvědomí, že ji autor psal ve dvacátých letech minulého století.

09.08.2017 4 z 5

Dům Bernardy Alby (převyprávění) Dům Bernardy Alby (převyprávění) Federico García Lorca

Líbila se mi stručnost a do jisté míry i drsnost příběhu - vystihuje tehdejší život a postavení žen, prostřednictvím vypravěčky dává nahlédnout i do myšlení titulní postavy. Hru jsem zatím neviděla, ale věřím, že bude silná a působivá.

09.08.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Mně se líbila moc. Četla jsem v originále, a přesto mě stále držela. Po dlouhé době zase knížka, která mi nedala pokoj, dokud jsem nedočetla :)

20.03.2017 5 z 5

Dvakrát do stejné řeky Dvakrát do stejné řeky Iva Hercíková

Já nevím. Připadalo mi to strašně zdlouhavé, rozvleklé...

06.11.2016 3 z 5

V říši obrů V říši obrů Jan Leopoldovič Larri

Rozhodně si ji musím zase přečíst, jako dítě jsem ji milovala :)

28.08.2016 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Tak jsem se v sobotu podívala na film, a znovu jsem se přesvědčila, oč je kniha bohatší. Filmové efekty jsou krásné a obdivuhodné, to ano, ale co se dělo Katniss v hlavě, to se z filmu nedozvíte. A to je obrovské mínus.

01.08.2016