Dům Bernardy Alby (převyprávění)

Dům Bernardy Alby (převyprávění) https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31602/dum-bernardy-alby-31602.jpg 4 38 5

Dcery doňi Bernardy jsou ve věku na vdávání a nejraději by se pod horkým katalánským sluncem nechaly unášet vírem horečných rytmů temperamentního flamenka a topily se ve vlnách vášnivé lásky. Jenže matka dcery přísně hlídá, nepouští je z domu na krok a zdá se, že dívky místo manželství čeká spíš osud jeptišek. Až příchod tajemného Pepeho Romana zamíchá kartami osudu a rozpoutá nečekanou bouři. Drama Federica Garcíi Lorci do románové podoby převyprávěl Milan Bárta.... celý text

Literatura světová , Divadelní hry

Vydáno: , Alpress

La casa de Bernarda Alba , 1936

Eva2424
21.05.2022 3 z 5

Bylo to tak zvláštně napsané, že mi zpočátku unikaly souvislosti. Vlastně to byly jen čisté dialogy a úvahy služky, chyběly mi popisy a hlubší pochopení postav. Například muž, za kterým všechny šílely, vyšel z románu jako zcela fiktivní postava bez charakteru. Celý příběh mi přišel nepravděpodobný.

freejazz
01.01.2022 5 z 5

trochu ma sklamalo, že nejde o divadelný scenár, ale nakoniec to bolo celkom fajn. autor prepisu sa do knihy nesnažil pridať nič, čo tam pôvodne nebolo.
videl som túto drámu kedysi v katastrofálnom naštudovaní košického divadla, neviem, či existuje horšie naštudovanie, pokiaľ viem, samotní herci hovorili o neskutočnej sračke, ktorá z toho vznikla. iné Lorcovo dielo, Krvavú svatbu som nemohol nevidieť v naštudovaní Antonia Gadesa v réžii Carlosa Sauru, takže som si musel napraviť chuť.
áno, Lorca je skvelý dramatik a určite neobídem žiadnu jeho knihu, ktorú zoženiem... ako je v prehľade vidieť, vydavatelia ho veľmi neponúkajú...

Pawlisman
04.04.2018 2 z 5

Četl jsem jako divadelní hru a vůbec mě nezaujalo.

Hesiona
09.08.2017 4 z 5

Líbila se mi stručnost a do jisté míry i drsnost příběhu - vystihuje tehdejší život a postavení žen, prostřednictvím vypravěčky dává nahlédnout i do myšlení titulní postavy. Hru jsem zatím neviděla, ale věřím, že bude silná a působivá.

fanciulla
27.05.2012

Neradostný a príliš stručný príbeh, ktorý mi nedal veľa možnosti pochopiť postavy a ich počínanie. Na obálke pekná, mladá žena zatiaľ čo dcéry Bernardy Alby boli do jednej škaredé a nesympatické.

zfilmováno

Autoři knihy