Henry_1986 Henry_1986 komentáře u knih

Prastaré tajemství květu života 1 Prastaré tajemství květu života 1 Drunvalo Melchizedek

Nooo...nechápu jak se ke mně tato kniha mohla dostat až po takové době. Ale asi to tak mělo být. Skvěle vysvětleny zákonitosti Vesmíru-Ducha-Boha. Jde se na druhý svazek.

02.08.2018 5 z 5

2013 - Hvězdná brána k Novému věku 2013 - Hvězdná brána k Novému věku Miloš Matula

Opět krásná kniha o transformaci vědomí na planetě Zemi.

06.07.2018 4 z 5

Achnaton a Nefertiti, faraoni slunce Achnaton a Nefertiti, faraoni slunce Miloš Matula

Krásná kniha o velice zajímavé době...byla v ní spousta mně blízkých myšlenek, takže jsem knihu četl s radostí.
Během čtení jsem měl pocit, že se právě nacházím v samotném Egyptě a odkrývám pozůstatky po faraonu Achnatonovi a cítím sílu energie několik tisíc let starou...to vše asi i díky krásným fotografiím!
...teď jdu pokračovat na 2013 Hvězdná brána k novému věku od stejného autora.:-)

23.05.2018 4 z 5

Otrávené duše Otrávené duše Petr Švec

Hmmm...škoda že mě anotace a obal knihy nalákaly natolik, že jsem měl asi přehnané očekávání. Nebylo to špatné, ale trochu mi k danému žánru neseděl styl psaní...takové moc přeslušnělé, trochu zastaralá slova a výrazy, které by dneska sotva někdo použil v běžném životě a to mě trochu odvádělo od pocitu "skutečnosti" postav a vtažení do děje. Posledních 100 stran bylo lepších a dojel jsem to na jeden zátah.

18.04.2018 3 z 5

Malý princ v nás Malý princ v nás Mathias Jung

Nelíbí se mi tato kniha, která "rozebírá" tak jasné dílo jako je MP...ale každého jiný názor.♥ Za mě 1*. :-/

28.03.2018 1 z 5

Plyšový Buddha Plyšový Buddha Michal Čagánek

Asi u žádné jiné knížky jsem se třikrát nerozbrečel během prvních 50ti stránek...Pro mě určitě patří mezi TOP 5 ♥ mezi Malého Prince, Tuláka po Hvězdách, Alchymistu a Fausta.

18.03.2018 5 z 5

Když se pohne les Když se pohne les Míla Linc (p)

Černý hvozd je už skoro moje srdcovka...a Mílovi knižní hrdinové i styl psaní, vyprávění jsou mi blízký...Ze začátku jsem se teda nemohl úplně začíst, ale po 50-60 stranách už to jelo pomalu jedním dechem.:-) Těším se na další díl.

26.02.2018 4 z 5

Rady zkušeného ďábla Rady zkušeného ďábla C. S. Lewis (p)

Asi budu patřit mezi to minimum lidí, kterým se to nečetlo vůbec dobře...ale přece jen to někdo níže vidí podobně. Forma a způsob sdělení ujde...nicméně takovýmto knihám říkám, že mě asi potkaly ve špatný čas na špatném místě...možná když bych byl mladší, oslovovalo by mě to více. Dnes jsem po pěti kapitolách dokonce knihu odložil...asi už mám těchto myšlenek za život už dost a vše vidím svýma očima.

Když bych byl až moc kritický, možná bych se přiklonil až k názoru:
constantinne
14.11.2017odpad!
Odporná křesťanská propaganda.

31.01.2018 1 z 5

Použité duše Použité duše Christopher Moore

Ze začátku moc vtipný, utíkalo to, některé věty jsem musel přečíst dvakrát, abych se ujistil, že opravdu čtu něco tak ujetého a nepřehlédl jsem se.:-))) Ale v půlce mi přišlo, jakoby se tomu nějak přetrhlo lano...těžko říct, čím to bylo. Četlo se to dobře dál, ale tak nějak s méně zájmem...proto jen 3 *...za první půlku bych jich dal 5.:-)))

30.01.2018 3 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Další díl jedním dechem za mnou...nemůžu jinak než 5*...už to beru jako standard.:-)))

03.01.2018 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Tohle se čte prostě samo...celá série...když zrovna nemůžu číst, tak myslím na to, kdy budu moci zase vzít knihu do ruky a pokračovat. Je to jako nemoc.:-) A teď vzhůru na 6.díl!!!

27.11.2017 5 z 5

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Musím říct, že jsem čekal víc. :-/ Bohužel mi nesedí styl "vyprávění" a nechytlo mě to od J.Londona tolik jako Tulák po hvězdách. Asi jsem měl velké očekávání. Ale jeho popisování setkávání s Démonem je přesné a určitě by tato kniha měla být v každé osobní knihovně.
P.S.: Já bych jí tak o 100 stran zkrátil.:-)

21.08.2017 3 z 5

Jablíčko Jablíčko Hana Doskočilová

Je mi 30 a stále si pamatuji, jak jsem na ty obrázky jako malé dítě koukal. :-))) Krásná kniha, právě jsem jí objednal synovi.:-)

13.07.2017 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Klasický Nesbo...jedu pěkně popořadě, takže je za mnou 4.díl a opět 5*...Harry je prostě jistota. :-)

16.06.2017 5 z 5

Základy mužského šovinismu Základy mužského šovinismu Josef Hausmann

Asi je to pravdivější než by si leckterá žena přiznala...samozřejmě to nebude platit na 100% populace a některé části jsou možná i trochu přes čáru. :-) Ale...zábavně, názorně a pravdivě. :-)

20.04.2017 4 z 5

Konec vosí sezóny Konec vosí sezóny Denise Mina

Poctivá detektivka...neurazí/nenadchne...oddechovka.

11.04.2017 3 z 5

Povídky Povídky Antoine de Saint-Exupéry

Malý Princ je moje nejoblíbenější kniha...ale bohužel jinak si mě Exupéry asi nezíská...svoje kouzlo mají i povídky psané přímo pro dospělé, ne jen formou "dětské" knihy, ale už se mi to hůř četlo a nebyla v tom taková ta přímočarost a jednoduchost, ve které je právě síla Malého Prince. Nechci srovnávat, ale přece jen je to jeden autor...

03.03.2017 2 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Někdy jsem se teda musel opravdu přemáhat, abych knihu neodložil...jestli si vzpomínám dobře, tak přesně někde v půlce knihy nastává ohromě nudná asi 50ti-stránková pasáž...Ale je to povinná četba pro každého "beatníka". :-)

03.03.2017 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Strašně moc silná kniha...je to prostě tak reálné až z toho opravdu mrazí.
Nejen drogová problematika mladistvých mě zaujal i problém s dnešními možnostmi zaopatřování dětí od rodičů, kteří vlastně nemají na děti čas, aby vydělávali peníze, a tím jim pak povolují a důvěřují a nemají ponětí, co jejich pomalu dospívající děti dělají...nezbývá než doufat, že se naše děti nechytí špatné party...smutný začarovaný kruh.

03.03.2017 5 z 5

Stín železné věže Stín železné věže Jiří Netrval

Zajímavé téma i zpracování...Podle mě by to mohlo být i na méně stránek, ale fakt že jsem jí dočetl asi dokazuje, že to bylo čtivé a zajímavé až do konce. :-)

03.03.2017 3 z 5