Plyšový Buddha

Pavel Plyšatý není obyčejný člověk, opravdu upřímně se snaží. Nikdo nedokáže zapomenout na svoji výjimečnost, na božství v sobě, navždy. Román vypráví napínavý, přitom citlivý lidský příběh muže, který za svůj život projde skutečně vším možným. Narodil se na palubě letadla, vyrůstal uprostřed kukuřičných polí, dospíval v ulicích velkoměsta zmítán nároky a očekáváními společnosti, vystřídal desítky zaměstnání, několikrát málem zemřel, aby se mohl znovu zrodit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329385/plysovy-buddha-27Y-329385.jpg 3.99
Romány, Literatura česká, Duchovní literatura
Vydáno:, Já jsem Ty

Cariad
včera

Kniha, která člověka přiměje zamyslet se nad nejedním společenským tématem a možná vám i přeskládá životní hodnoty. Autor má jedinečný styl a záběr, jaký se u nás jen tak nevidí. Poetické popisy krajiny a vnitřních rozpoložení se střídají s dramatickými pasážemi i groteskními situacemi.
Kniha se čte jedním dechem.
Ojedinělý je i bonus v závěru, který čtenáři připomene nejdůležitější myšlenky a moudra z knihy.
Tím, co mi kniha dala, bych ji asi nejvíce přirovnala k tvorbě Paula Coelha. A tak by se mohla líbit všem se zájmem o osobní rozvoj či duchovní přesah.
Vřele doporučuju!

Petr603

Krásné a inspirativní čtení o vědomém a svobodném životě. Kniha je pro mě poklad a každému s láskou doporučuji.
Petr

bledule67

Při čtení této knihy si uvědomíte jak je snadné bytí, několikrát vám vytrysknou slzy, a hlavně se o ni budete chtít podělit, začnete ji předávat dál a pak vám začnou přicházet před půlnocí zprávy jako: začala jsem číst Budhu, vůbec nemůžu spát, je to krásně psané. Doporučuji všem si knihu přečíst. Blanka

Athena

Strašně milá kniha, která se četla téměř sama. Člověk si díky ní uvědomí vzorce chování sebe i okolí. Jen z hlavního hrdiny mám rozporuplné pocity. V jednu chvíli jsem se s ním ztotožňovala, abych vzápětí nevěřícně zírala, co (z mého pohledu) špatného a nemyslitelného zase udělal.

Aladinka89

Kniha, která staví zrcadlo naší společnosti. Zrcadlo, ve kterém se ukazuje, že dnešní společnost stojí hlavou vzhůru a ostrakizuje ty, kteří stojí nohama na zemi.
Příjemné se alespoň na chvíli, tedy při četbě této knihy, vrátit do normálu, nohama na zem. Kéž bychom takových momentů zažívali víc.

Příjemné pohlazení po duši.