Plyšový Buddha

Pavel Plyšatý není obyčejný člověk, opravdu upřímně se snaží. Nikdo nedokáže zapomenout na svoji výjimečnost, na božství v sobě, navždy. Román vypráví napínavý, přitom citlivý lidský příběh muže, který za svůj život projde skutečně vším možným. Narodil se na palubě letadla, vyrůstal uprostřed kukuřičných polí, dospíval v ulicích velkoměsta zmítán nároky a očekáváními společnosti, vystřídal desítky zaměstnání, několikrát málem zemřel, aby se mohl znovu zrodit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329385/plysovy-buddha-27Y-329385.jpg 410
Romány, Literatura česká, Duchovní literatura
Vydáno:, Já jsem Ty

Lenka658

Výborná knížka, moc se mi líbila. Půjčila jsem ji dceři, tak ji musím popohnat, abych si ji přečetla ještě jednou.

tichozknih

Jen málokterá kniha dokáže svůj příběh podat tak, jak ho podává Michal v Plyšovém Buddhovi. Text zde není jen textem, skulinkami mezi ním lehce a hravě propadnete do meziprostoru, kde žijí další příběhy. Není to jen o tom zapojit vlastní fantazii a představivost. Příběh mezi řádky, jak nám Pépé vypráví svůj příběh, je tak živý a fascinující, že v něm ožije i Váš vlastní příběh. Je to kouzlo, které není vlastní všem spisovatelům. Příběh je napsán srdcem, z krajiny, kde se žije jen a jen Pravda smíchaná s Láskou a vším tím Krásným, co k tomu patří. Začíst se do Ticha ze Srdce chce odvahu, protože ono Ticho rozezvučí spolehlivě i struny Vašeho vlastního Ticha a to nemusí být každému zrovna příjemné. Stejně jako to být Sám sebou.. A tím vším tahle kniha je.. Je o Životě, jak se jím necháme vláčet, stejně jako o Životě, který si začneme sami tvořit.. Vřele doporučuji.

RenataP

Když jsem se začetla do malebného příběhu, naprosto jsem se v něm rozplynula. Tedy v té první části, která mi přišla voňavá americkou plání, chátrající farmou a podivnými vztahy mezi obyvateli prosycenými výpary alkoholu a občas nějakého toho střelného prachu. No, nenechte se mýlit. Pak se dostanete do Prahy… a projdete si život s jeho podivnými zákrutami, a to především v duši. Příběh s mnoha rovinami… s mnoha vrstvami. A jeden z těch, ke kterým se rádi vrátíte už jen proto, že se vám stýská – a příběh se vám odmění tím, že vám otevře další rovinu.

Cariad
22.11.2017

Kniha, která člověka přiměje zamyslet se nad nejedním společenským tématem a možná vám i přeskládá životní hodnoty. Autor má jedinečný styl a záběr, jaký se u nás jen tak nevidí. Poetické popisy krajiny a vnitřních rozpoložení se střídají s dramatickými pasážemi i groteskními situacemi.
Kniha se čte jedním dechem.
Ojedinělý je i bonus v závěru, který čtenáři připomene nejdůležitější myšlenky a moudra z knihy.
Z toho, co mi kniha dala usuzuji, že by se mohla líbit všem se zájmem o osobní rozvoj či duchovní přesah.
Vřele doporučuju!

Petr603
23.10.2017

Krásné a inspirativní čtení o vědomém a svobodném životě. Kniha je pro mě poklad a každému s láskou doporučuji.
Petr

bledule67
21.10.2017

Při čtení této knihy si uvědomíte jak je snadné bytí, několikrát vám vytrysknou slzy, a hlavně se o ni budete chtít podělit, začnete ji předávat dál a pak vám začnou přicházet před půlnocí zprávy jako: začala jsem číst Budhu, vůbec nemůžu spát, je to krásně psané. Doporučuji všem si knihu přečíst. Blanka

Athena
07.09.2017

Strašně milá kniha, která se četla téměř sama. Člověk si díky ní uvědomí vzorce chování sebe i okolí. Jen z hlavního hrdiny mám rozporuplné pocity. V jednu chvíli jsem se s ním ztotožňovala, abych vzápětí nevěřícně zírala, co (z mého pohledu) špatného a nemyslitelného zase udělal.

Aladinka89
05.07.2017

Kniha, která staví zrcadlo naší společnosti. Zrcadlo, ve kterém se ukazuje, že dnešní společnost stojí hlavou vzhůru a ostrakizuje ty, kteří stojí nohama na zemi.
Příjemné se alespoň na chvíli, tedy při četbě této knihy, vrátit do normálu, nohama na zem. Kéž bychom takových momentů zažívali víc.

Příjemné pohlazení po duši.