Plyšový Buddha

Plyšový Buddha https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329385/bmid_plysovy-buddha-27Y-329385.jpg 4 69 41

Pavel Plyšatý není obyčejný člověk, opravdu upřímně se snaží. Nikdo nedokáže zapomenout na svoji výjimečnost, na božství v sobě, navždy. Román vypráví napínavý, přitom citlivý lidský příběh muže, který za svůj život projde skutečně vším možným. Narodil se na palubě letadla, vyrůstal uprostřed kukuřičných polí, dospíval v ulicích velkoměsta zmítán nároky a očekáváními společnosti, vystřídal desítky zaměstnání, několikrát málem zemřel, aby se mohl znovu zrodit.... celý text

kamibe
kamibe
08.11.2023 5 z 5

Tahle kniha je opravdu zvláštní. Je zároveň podivná, praštěná i moudrá. Přečetla jsem ji před rokem a velmi ráda jsem se s ní seznámila.
Hlavní hrdina se jmenuje Pavel Plyšatý. Má za sebou velmi zvláštní dětství, rozhodně není hloupý, přesto dostane nálepku debila (a nechá si vytisknout velmi případné vizitky). Všude má nějaké přátele, dostane se do míst, která bychom nečekali, dokáže zachovávat klidnou mysl i ve vyhrocených situacích, ale umí také pěkně rázně jednat, když to podle něj situace vyžaduje. Skoro by člověk řekl, že má něco z Ježíše. Na konci knihy jsou jeho výroky a řadu z nich jsem si vypsala. Nejvíc mě asi oslovovaly citace na začátku knihy, z nich pro mne nejpůsobivější byla ta Oshova: Osamělost dětí se ve tmě ještě zhoršuje. Medvídek je skvělá ochrana, je s nimi alespoň někdo. Váš bůh není nic jiného než plyšák pro dospělé.

Vypsala jsem si z ní mnohé moudrosti

cubeice
cubeice
10.07.2023 4 z 5

Michalova kniha, je jednou z těch, které mají kouzlo zcela nenápadně měnit svět. Tedy aspoň těm, kteří chtějí a umí naslouchat - těm, kteří dokáží slyšet i to ticho mezi slovy. Může přinést útěchu, uvědomění, lehké pousmání, zamyšlení, povzbuzení - může být i ranou holí, pokud zrovna nemyslíme správně. Ano, jak sám Michal píše, ne všechno se to skutečně stalo, ale odpřísáhne, že vše, o čem píše, je pravda. A já mu to věřím.

Veeria
Veeria
21.06.2023 4 z 5

Bylo pro mě náročnější se začíst, ale jsem ráda, že jsem nedělala předčasné závěry a četla jsem dál. Je to opravdu výjimečná kniha obsahující různé vrstvy a barvy. Styl psaní je krásný, mám pana Čagánka moc ráda. :) Věřím, že každý si najde v příběhu své. Je zde plno nádherných myšlenek a poselství, mezi řádky je toho ukryto tolik. Jednu hvězdičku věnuji speciálně panu Kašparovi za nádherné ilustrace. :)

vejnar
vejnar
17.04.2023 3 z 5

Zajímavé skloubení příběhu s filozofováním. V knize rezonuje nutkání stále někam odcházet a dá se tak vlastně shrnout náš životní úděl.. "Všechno, co na světě existuje, je tady pro tebe. Jedině ty sám rozhoduješ, co z toho a v jakém množství je pro tebe prospěšné."

Victory
Victory
15.11.2021 5 z 5

Krásná, něžná kniha, která mi způsobila ublížení na egu a já mám pocit, jako by ze mne někdo sejmul pořádný balvan, o kterém jsem ani nevěděla, že celou dobu vláčím. Připomíná mi knížku Cesta pokojného bojovníka, kterou mám moc ráda, ale tato se mi líbí více, je taková naše, česká.
Těším se na další knížky od pana Čagánka, kterými mám v plánu se udržovat ve stavu Života. Děkuji! Opravdu moc!

Sova15
Sova15
25.10.2021 4 z 5

Nejprve jsem z knihy byla rozpačitá, ale potom jsem přišla na to, v čem je kouzlo. Žít přítomným okamžikem, nebrat se tak vážně a někdy je nejlepší, nechat věci jen tak plynout. Moudra na konci knihy by se měla učit ve škole.

izabela
izabela
07.10.2021 5 z 5

úžasná kniha,vede k zamyšlení v jakém světě žijeme a také je to výzva se naučit žít přítomností.Děkuji!

4120
4120
22.03.2021 5 z 5

Je to překrásné kniha

irena8157
irena8157
08.03.2021 odpad!

Knihu od Michala čagánka Plyšový Buddha jsem přečetla jedním dechem.... je naprosto úžasná , vřele doporučuji ... nejen v této době ... laskavá a platná lásky

Dekuji????????

adri9682
adri9682
14.01.2021 5 z 5

Poutavý příběh, výjimečná kniha! Často se k ní budu vracet. Poděkování a hluboká poklona autorovi!

Tyto
Tyto
14.10.2020 5 z 5

Děkuji pane Čagánku !

ladyko
ladyko
07.09.2020 5 z 5

Když jsem knihu četla, tak mě doslova nutila přemýšlet o spoustě věcí, které člověk prožil a jaké se dějí kolem nás. A hlavně jsem si pořád říkala, že je tak pravdivá. Je v ní spousta lidského moudra a je silně emotivní. Dokonce mě ovlivnila i v mé práci, po přečtení této knihy jsem začala úplně jinak vnímat lidi kolem sebe, více se usmívat na zákazníky a být na ně milá. Prostě dokáže člověka pozitivně naladit a u mě zafungovala jako terapie :)

vlasta0112
vlasta0112
02.09.2020 5 z 5

jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Míšovy knihy jsou duchovní skvosty. Přirovnala bych je jejich poselstvím k Malému princi, nebo knihám Tolleho. Není to povrchní, tu hloubku bude vnímat jen člověk probuzený...

husova
husova
28.05.2020 5 z 5

Je to asi 3 týdny, co jsem dočetla Plyšového Buddhu.
Vzpomenu a je mi lehce, jemně, svěže na duchu i na těle.
Jsem vděčná za ten příběh, který v mnohém připomněl mi můj.

Radek378
Radek378
21.05.2020 5 z 5

Nádherná kniha, která mě doslova pohltila. Musel jsem se hlídat, abych jí nepřečetl za jeden večer a nepřišel tak o její hloubku. Je přímo napěchovaná životní moudrostí a neuvěřitelnou dávkou emocí. Děkuju, pane Čagánek.

Blanka371974
Blanka371974
29.03.2020 5 z 5

Plyšový Buddha je kniha, která mi nahrnula slzy do očí. Našla jsem v ní kus lidské moudrosti, síly, obyčejného štěstí i jednoduchosti života, který si mi sami děláme zbytečně těžší.
Je to balzám na duši a obrovský lidský příběh.Život je krásný, když ho člověk umí prožít.

D.D.Gabrová
D.D.Gabrová
05.12.2019 5 z 5

Plyšový Buddha je mimořádným, inspirativním, poetickým příběhem o hledání... Cesty, smyslu našeho konání, o našich snech, zdarech i nezdarech, výtězstvích i prohrách, a také o naději. O naději, která existuje za všech okolnotí a dává nám důvod jít dál. Knihu jsem četla s nadšením, stejně jako ostatní Michalovi knihy a můžu ji jen doporučit.

michal2601
michal2601
10.11.2019 5 z 5

Hluboký lidský příběh o hledání klidu v neklidné době plný moudrosti, životního nadhledu i humoru.

Kegina
Kegina
08.03.2019 4 z 5

Takove hladive cteni. Bylo mi s knihou fajn.

petra9349
petra9349
30.12.2018 5 z 5

Tato knížka je opravdu přenádherná a můžu jim všem doporučit. Můžu říci, že mi pomohla zapřemýšlet nad svým životem a uvědomit si mnoho důležitých skutečností. Krásně se četla a byla balzámem na duši. Zanechala ve mně příjemně okouzlující pocit a nakopla pro smysluplný a osvobozující Život. Autorovi děkuji za zdařilé umělecké dílo s transformační tématikou.

Michal Čagánek
česká, 1978