Plyšový Buddha

Pavel Plyšatý není obyčejný člověk, opravdu upřímně se snaží. Nikdo nedokáže zapomenout na svoji výjimečnost, na božství v sobě, navždy. Román vypráví napínavý, přitom citlivý lidský příběh muže, který za svůj život projde skutečně vším možným. Narodil se na palubě letadla, vyrůstal uprostřed kukuřičných polí, dospíval v ulicích velkoměsta zmítán nároky a očekáváními společnosti, vystřídal desítky zaměstnání, několikrát málem zemřel, aby se mohl znovu zrodit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329385/plysovy-buddha-27Y-329385.jpg 4.336
Romány, Literatura česká, Duchovní literatura
Vydáno, Já jsem Ty

Kniha Plyšový Buddha

Radek378

Nádherná kniha, která mě doslova pohltila. Musel jsem se hlídat, abych jí nepřečetl za jeden večer a nepřišel tak o její hloubku. Je přímo napěchovaná životní moudrostí a neuvěřitelnou dávkou emocí. Děkuju, pane Čagánek.

Blanka371974

Plyšový Buddha je kniha, která mi nahrnula slzy do očí. Našla jsem v ní kus lidské moudrosti, síly, obyčejného štěstí i jednoduchosti života, který si mi sami děláme zbytečně těžší.
Je to balzám na duši a obrovský lidský příběh.Život je krásný, když ho člověk umí prožít.

D.D.Gabrová
05.12.2019

Plyšový Buddha je mimořádným, inspirativním, poetickým příběhem o hledání... Cesty, smyslu našeho konání, o našich snech, zdarech i nezdarech, výtězstvích i prohrách, a také o naději. O naději, která existuje za všech okolnotí a dává nám důvod jít dál. Knihu jsem četla s nadšením, stejně jako ostatní Michalovi knihy a můžu ji jen doporučit.

michal2601
10.11.2019

Hluboký lidský příběh o hledání klidu v neklidné době plný moudrosti, životního nadhledu i humoru.

Kegina
08.03.2019

Takove hladive cteni. Bylo mi s knihou fajn.

petra9349
30.12.2018

Tato knížka je opravdu přenádherná a můžu jim všem doporučit. Můžu říci, že mi pomohla zapřemýšlet nad svým životem a uvědomit si mnoho důležitých skutečností. Krásně se četla a byla balzámem na duši. Zanechala ve mně příjemně okouzlující pocit a nakopla pro smysluplný a osvobozující Život. Autorovi děkuji za zdařilé umělecké dílo s transformační tématikou.

irrelevantday
29.12.2018

Plyšový buddha je jedna z nejhezčích knížek, jakou jsem kdy četla. Skrývá v sobě oceán lásky a ukazuje cestu, jenž je možné v životě kráčet, ať už před nás osud postaví cokoli. Pro sebe jsem tam objevila, že nemusí být až tak důležité, jak věci objektivně jsou, mnohem důležitější je, jak my naložíme s tím, co je. Taky si odnáším, že moje konání nemůže být závislé na dosažení nějakého cíle. Nemůžu se nechat odradit tím, že se dílo nepovede, že lidé reagují jinak, než jsem předjímala, osud mi zavane do cesty překážky, které se nadají překročit. A ze všeho nejdůležitější je jít si svou cestou a nenechat se odradit.

Líbí se mi, že kniha není slepenec moudrých myšlenek, je to příběh, místy smutný, místy veselý, ale odvíjí se lehce a napínavě. Moudré myšlenky jsou tam vloženy tak nějak nenásilně a rozhodně vás nezahltí.

Lucnikviti
02.12.2018

Já a Plyšový Buddha jsme si k sobě hledali cestu opravdu dlouho. Dostal se ke mně hned po přečtení Zastavena, které je mou srdeční záležitostí, a tak jsem se na něj nedokázala "naladit". I když mě některé pasáže zaujaly, bohužel jsem knihu nakonec odložila. Jednoho dne za mnou ale přišel můj bratr s tím, že knihu našel u mě v knihovničce a přečetl ji jedním dechem. Velmi ho oslovila, a tak ji prý půjčil známé. No a od té doby kniha putuje a my už ani nevíme kde. :-) Kniha o cestě se vydala na cestu. Věřím, že za tu dobu už potěšila mnoho lidí.

Labyrint světa a ráj srdce
Labyrint světa a ráj srdce