Plyšový Buddha

od:


KoupitKoupit eknihu

Pavel Plyšatý není obyčejný člověk, opravdu upřímně se snaží. Nikdo nedokáže zapomenout na svoji výjimečnost, na božství v sobě, navždy. Román vypráví napínavý, přitom citlivý lidský příběh muže, který za svůj život projde skutečně vším možným. Narodil se na palubě letadla, vyrůstal uprostřed kukuřičných polí, dospíval v ulicích velkoměsta zmítán nároky a očekáváními společnosti, vystřídal desítky zaměstnání, několikrát málem zemřel, aby se mohl znovu zrodit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329385/plysovy-buddha-27Y-329385.jpg 4.223
Žánr:
Romány, Literatura česká, Duchovní literatura
Vydáno:, Já jsem Ty
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Přidat komentář
NattaliaJ
12. listopadu

Na ceste ktora ta caka nepotrebujes nic viac nez volnost :) Dalsia z knih ktoru som precitala jednym dychom a urcite sa k nej rada v buducnu vratim. Nebudem klamat niektore pasaze boli vskutku nezaujimave ale to neubera na kvalite ;) Dakujem

jana8605
22. října

knihu mi doporučila kamarádka a nevěděla jsem, co od toho čekat. byla jsem mile překvapená. kniha je velmi dobře napsaná, silně emotivní, k zamyšlení nad vlastním životem

Gweny
07. září

"Je marné hněvat se na vítr, když vane." (s. 22)
Kniha je plná nádherných myšlenek a její příběh vás jednou chytí za srdce a už nepustí. Děkuji za ni! Četla jsem ji už několikrát a vždy tam najdu to, co jsem předtím neviděla.

tereza4721
16. srpna

ÚŽASNÉ MOC DĚKUJI AUTOROVI ZA TOTO DÍLO VELMI OBOHATILO MĚ.................S LÁSKOU + ÚCTOU TEREZKA............

ditul
14. července

Kniha plná nádherných myšlenek, nad kterými se člověk musí zamyslet chtě nechtě.. Zajímavý příběh chlapce, který si prošel "vším možným" a přesto si zachoval svou nezákeřnou dětskou dušičku.

Eva70957
25. května

Chtěla bych velmi za tuto knížku poděkovat. Je vážně úžasná!
Pomáhá vracet mi a udržovat nadhled, když ho ztrácím.
Přečetla jsem ji dvakrát a teď už ji sebou nosím jen tak pro jistotu.
Doufám, že už nebude dlouho trvat a budu ji moci vyndat z tašky a vydat se někdy na cestu bez ní...;-)
Moc děkuji.

AjťačkaTýnka
03. května

Knihu jsem četla na dva tahy: Při prvním jsem měla opravdu špatnou náladu, neměla jsem svůj den. Příběh mi přišel jako totální žvást a povrchně jsem se v duchu smála. Ve druhém tahu jsem byla naprosto spokojená a šťastná a kniha mě velmi bavila, dokonce jsem si některé pasáže četla vícekrát, protože mi připadaly velmi pěkné, zamýšlela jsem se a měla z příběhu velmi dobrý dojem. Shrnutí? Hrozně mě mrzí, že při první půlce jsem promarnila čas zlobením se na všechny a na všechno, protože už jen tím, že jsem napsala SVŮJ den, jsem na knihu nebyla připravená. Myslím, že Pépé by měl radost :-) Rozhodně doporučuji všem, kteří se rádi pozastavují nad světem jako takovým a přemýšlejí nad Bytím, Existencí a tím, že prostě Jsou :-)
Díky, Michale, za skvělou knihu i s věnováním!

ilonkr
30. dubna

Nádherně čtivá kniha s hlubokými myšlenkami. Na konci knihy na neocislovanych stránkách krásná moudra která jsem si uložila do mobilu když ne zatím do hlavy, těším se moc na další knihy Michala Čagánka.

Henry_1986
18. března

Asi u žádné jiné knížky jsem se třikrát nerozbrečel během prvních 50ti stránek...Pro mě určitě patří mezi TOP 5 ♥ mezi Malého Prince, Tuláka po Hvězdách, Alchymistu a Fausta.

agrant
06. března

Plyšový Buddha s námi prošel chřipkovou epidemii v naší rodině - doprovázenou 40 u dětí - a musím říct, že přišel s pravou chvíli! Knížka je to prostě nádherná. Už docela dlouho jsem nečetla beletrii a Plyšový Buddha mě fakt dostal. Je tak krásně něžný i v tom, jak dokáže být drsný...chytl mě za srdce a přiměl hodně přemýšlet. Pro mě nejkrásnější pasáží byl naprosto nádherný popis blázince- ta jednota v různosti, jen s odlišným náhledem...Prostě paráda, moc děkuji za krásné počteníčko a všem, kdo ji ještě nečetli, upřímně doporučuji! :-)

PodkoLenka215
06. března

Knihu čtu už potřetí. Je to kniha inspirativní, k zamyšlení, ale přitom s živým a napínavým dějem, který vám nedovolí knihu odložit. Myslím, že každý v ní najde kuse sebe.

Lenka658
11. února

Výborná knížka, moc se mi líbila. Půjčila jsem ji dceři, tak ji musím popohnat, abych si ji přečetla ještě jednou.

tichozknih
05. února

Jen málokterá kniha dokáže svůj příběh podat tak, jak ho podává Michal v Plyšovém Buddhovi. Text zde není jen textem, skulinkami mezi ním lehce a hravě propadnete do meziprostoru, kde žijí další příběhy. Není to jen o tom zapojit vlastní fantazii a představivost. Příběh mezi řádky, jak nám Pépé vypráví svůj příběh, je tak živý a fascinující, že v něm ožije i Váš vlastní příběh. Je to kouzlo, které není vlastní všem spisovatelům. Příběh je napsán srdcem, z krajiny, kde se žije jen a jen Pravda smíchaná s Láskou a vším tím Krásným, co k tomu patří. Začíst se do Ticha ze Srdce chce odvahu, protože ono Ticho rozezvučí spolehlivě i struny Vašeho vlastního Ticha a to nemusí být každému zrovna příjemné. Stejně jako to být Sám sebou.. A tím vším tahle kniha je.. Je o Životě, jak se jím necháme vláčet, stejně jako o Životě, který si začneme sami tvořit.. Vřele doporučuji.

RenataP
19. ledna

Když jsem se začetla do malebného příběhu, naprosto jsem se v něm rozplynula. Tedy v té první části, která mi přišla voňavá americkou plání, chátrající farmou a podivnými vztahy mezi obyvateli prosycenými výpary alkoholu a občas nějakého toho střelného prachu. No, nenechte se mýlit. Pak se dostanete do Prahy… a projdete si život s jeho podivnými zákrutami, a to především v duši. Příběh s mnoha rovinami… s mnoha vrstvami. A jeden z těch, ke kterým se rádi vrátíte už jen proto, že se vám stýská – a příběh se vám odmění tím, že vám otevře další rovinu.

Cariad
22.11.2017

Kniha, která člověka přiměje zamyslet se nad nejedním společenským tématem a možná vám i přeskládá životní hodnoty. Autor má jedinečný styl a záběr, jaký se u nás jen tak nevidí. Poetické popisy krajiny a vnitřních rozpoložení se střídají s dramatickými pasážemi i groteskními situacemi.
Kniha se čte jedním dechem.
Ojedinělý je i bonus v závěru, který čtenáři připomene nejdůležitější myšlenky a moudra z knihy.
Z toho, co mi kniha dala usuzuji, že by se mohla líbit všem se zájmem o osobní rozvoj či duchovní přesah.
Vřele doporučuju!

Petr603
23.10.2017

Krásné a inspirativní čtení o vědomém a svobodném životě. Kniha je pro mě poklad a každému s láskou doporučuji.
Petr

bledule67
21.10.2017

Při čtení této knihy si uvědomíte jak je snadné bytí, několikrát vám vytrysknou slzy, a hlavně se o ni budete chtít podělit, začnete ji předávat dál a pak vám začnou přicházet před půlnocí zprávy jako: začala jsem číst Budhu, vůbec nemůžu spát, je to krásně psané. Doporučuji všem si knihu přečíst. Blanka

Athena
07.09.2017

Strašně milá kniha, která se četla téměř sama. Člověk si díky ní uvědomí vzorce chování sebe i okolí. Jen z hlavního hrdiny mám rozporuplné pocity. V jednu chvíli jsem se s ním ztotožňovala, abych vzápětí nevěřícně zírala, co (z mého pohledu) špatného a nemyslitelného zase udělal.

Aladinka89
05.07.2017

Kniha, která staví zrcadlo naší společnosti. Zrcadlo, ve kterém se ukazuje, že dnešní společnost stojí hlavou vzhůru a ostrakizuje ty, kteří stojí nohama na zemi.
Příjemné se alespoň na chvíli, tedy při četbě této knihy, vrátit do normálu, nohama na zem. Kéž bychom takových momentů zažívali víc.

Příjemné pohlazení po duši.

Autor a jeho další knihy

Michal Čagánek

Michal Čagánek
česká, 1978

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených2x
v Přečtených28x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených5x
v Knihotéce10x
v Chystám se číst18x
v Chci si koupit7x