Henry_1986 Henry_1986 komentáře u knih

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Tak tahle kniha se posouvá do mých TOP5. Tady je opravdu všechno - moudrost, láska, marnost, smutek...proto je asi i tak dlouhá, ale čte se to dobře a jestli je tam "hluché" místo, tak možná 3-4 strany.

14.10.2022 5 z 5

Líla - sebepoznávání jako nekonečná hra Líla - sebepoznávání jako nekonečná hra Lenka Flášarová

Kniha pro toho, koho zajímá hra Líla, okrajově téma synchronicity a duchovní vývoj člověka, což představují políčka na herním plánu, která jsou políčko po políčku vysvětlována - to je více než polovina knihy. Kniha se může také hodit, když se při hře vracíte třeba na stejné políčko, tak můžete nahlédnout do knihy a podívat se na vysvětlení daného políčka - něco jako bývá knížka k vykládacím kartám.

08.07.2021 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nesbo mě prostě nutí číst. :-D Knihu opět nejde pomalu ani odložit...posledních 100 stran jedním dechem...teď se konečně odvážím podívat na film a jsem moc zvědavý, jak se bude lišit od knihy. A pak hned na Levharta! :-D

26.01.2020 5 z 5

Zapomenuté příběhy Zapomenuté příběhy Marian Kechlibar

Zajímavé příběhy z historie...předpokládám, že fakta sedí (to jsem si neověřoval), ale autor bude důvěryhodný zdroj. :-) Určitě se dají najít nějaké paralely k dnešnímu životu...hlavně příběh o tulipánech je jako šílenost dnešní doby. Jsou to krátké příběhy a dobře se čtou, proto 5*.

28.08.2019 5 z 5

Kameny od A do Z Kameny od A do Z Judy Hall

Myslím si, že je to nejlepší kniha o kamenech...asi budu muset dokoupit zbylé díly.

14.08.2019 5 z 5

Síla zvířat Síla zvířat Steven D. Farmer

Krásné a chytré karty za velmi nízkou cenu.

14.08.2019 5 z 5

Štír Štír Wolfgang Döbereiner

Milé, krátké, výstižné...takový rychlopohled do tohoto znamení.

14.08.2019 4 z 5

Duše zvířat Duše zvířat Jeanne Ruland

Nádherný průvodce světem duchovních zvířat. Nepřeplácané a vše potřebné o spoustě zvířat.

08.07.2019 5 z 5

Psychologie souhlasu Psychologie souhlasu Pjér la Šé'z (p)

Vždy jsem pochopil, co chce autor říci, ale asi mi nesedí to přehnané hraní se slovy a s jazykem...Jak píše níže vlkcz...nejedná se o jednoduchou četbu a asi mi dělají radost (nejen intelektuální) čtvivější knihy i na stejné téma než tato. Tím nechci říct, že je to vina knihy, ale nemůžu dát víc *.

08.07.2019 3 z 5

Citový život zvířat Citový život zvířat Peter Wohlleben

Pro mě možná o fous lepší kniha než Tajný život stromů...některé poznatky z říše zvířat mě opravdu pobavily.:-))

08.07.2019 4 z 5

Orákulum vizí Orákulum vizí Ciro Marchetti

Skvělé, intuitivní vykládací karty.

27.05.2019 5 z 5

Jáchymovští démoni Jáchymovští démoni Vlastimil Vondruška

Normálně bych dal asi o hvězdu méně...je to "jen" klasická oddechovka, ale čte se to tak pěkně a rychle, člověk se v příběhu neztrácí, utíká to a není to vůbec blbý.:-) Takže 4*.

22.03.2019 4 z 5

Bohové a bestie Bohové a bestie Denise Mina

Příjemná, průměrná,oddechová literatura.:-)

03.03.2019 3 z 5

Srdce šamana Srdce šamana Alberto Villoldo

Nic převratného...ale pro mě pouze tím, že jsem četl už spoustu knížek na taková témata. Jinak spousta platných informací...vzhledem k délce knížky se dá přelousknout rychle...Hodí se spíš pro "duchovní" začátky.

24.02.2019 3 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

...asi jsem generace, kterou pratchettovský kult už minul. Příjemná oddechovka, ale asi první a poslední od TP.

18.01.2019 2 z 5

Malá kniha meditací Malá kniha meditací Stephanie Brookes

Ale jo...tohle bych doporučil především pro úplné začátečníky, které meditace lákají vyzkoušet. Je tak akorát dlouhá, žádné přebytečné povídání a jednoducé tipy na meditace pro různé situace.

17.01.2019 4 z 5

Faust Faust Johann Wolfgang Goethe

Moje TOP 2 po Malém Princovi...já nemám co dodat.:-)

27.11.2018 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Klasika, kterou by měl přečíst každý...poutavý příběh, témata aktuální v kterékoli době a skvělý konec. Vzhledem k délce knihy by mohl přečíst opravdu každý.:-)

27.11.2018 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Opravdu zajímavý pohled do života stromů, stojí za to přečíst, ale chvílemi to úplně "neodsejpalo".:-)

24.10.2018 4 z 5

Prastaré tajemství květu života; kniha 2 Prastaré tajemství květu života; kniha 2 Drunvalo Melchizedek

Ještě lepší než první svazek...úvod do vlastního světa vyššího vědomí.

10.09.2018 5 z 5