Helianthus Helianthus komentáře u knih

Převzetí moci Převzetí moci Vince Flynn

Druhá kniha od tohoto autora a první s Mitchem Rappem. Velmi dobré a napínavé čtení z politického prostředí. Všechny postavy jsou dobře napsané a vymyšlené, včetně hlavního záporáka. Kniha má spád a opravdu jsem se u ní nenudila.

21.07.2014 4 z 5

Elementi Elementi Zora Cejnková

Kniha mne zaujala názvem a navnadila na čtení zvídavému dítěti. Ano, dceři se celkem líbila, ale já jsem z jejího čtení nadšená moc nebyla. Při čtení jsem musela některá slova a věty nahrazovat, protože mi to nepřišlo moc vhodné pro dítě. Navíc některá neustále se opakující slovní spojení mne už pak dost vadila. A co se týče přiblížení některých přírodních jevů pohádkovou cestou, tak tam mne čekalo zklamání.

21.10.2021 2 z 5

Karel IV. - únos v Paříži Karel IV. - únos v Paříži Veronika Válková

Za mě super příběh pro starší děti, kde se zároveň i něco naučí o historii. Každý se zde najde něco, co pro něj bude zajímavé. Moc pěkný nápad a podání.

13.03.2021 5 z 5

Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! Michal Široký

Ilustrace této knihy jsou nádherné, příběh je zajímavý a pro děti lákavý, postava medvídka se alespoň našim dětem moc líbí. Bohužel některé části textu a zvolená slova - gringo, kolbiště apod. bych vrátila na přepracování a doladění. Karetní hra ke knize je super.

14.02.2021 4 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Kniha i film se mi moc líbilo a mohu jen doporučit.

30.10.2016

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Hodně dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Hlavním důvodem je pro mne celkem dost nesympatická hlavní hrdinka a její řešení situací. Nakonec jsem přečetla, a nelituji. Není to úplně standardní detektivka s kladným superhrdinou a s tím je třeba na začátku počítat.

19.05.2016 4 z 5

Nanejvýš čtyři hodiny spánku Nanejvýš čtyři hodiny spánku Marlene Schiappa

Odpočinková kniha ideální na dovolenou, nebo při nachlazení.

19.01.2016

Zlatý poklad Zlatý poklad Vladimír Pikora

Kniha pohádek, kde jsou velmi pěknou a nenásilnou cestou vysvětleny pojmy finanční gramotnosti a hlavně zásady chování, tak abychom se nedostali do problémů. Jediné s čím nesouhlasím je, že je kniha určena jen pro děti. Občas mám dojem, že by si ji mělo přečíst hlavně spousta dospělých.

18.12.2015

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Zajímavá kniha i námět se mi líbil. Hlavní postavy jsou velmi sympatické a o některých bych se ráda dozvěděla víc hlavně o Molly. I přes tato pozitiva knihy jsem měla v určitých částech problém se začíst a mít chuť proniknout do děje. Každopádně další díl si ráda přečtu.

22.09.2015 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Knihu jsem přečetla během jednoho víkendu a Deaver to opět dokázal, naprosto překvapivé zvraty včetně finále celého příběhu (vlastně začátku příběhu). Knihu mohu jen a jen doporučit.

21.06.2015 5 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Kniha byla velmi chytlavá. nejvíce se mi líbil vývoj hlavních postav, kdy se postupně vypracovávají a mění se. Doufám, že podobný styl si udrží autor i pro další díly.
Nevýhodou této série je, že opět asi bude nutné čekat na další díly.

02.03.2015 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

(může obsahovat spoilery)
Po prvním díle jsem se radovala, že ústřední love story nebude mít klasický průběh, potkají se, hrozně se zamilují, překonají pár překážek a poté kráčí vstříc zapadajícímu slunci. Tak radost byla předčasná. Co se mne týče, tento díl by mohl být poslední, nějak nemám chuť se pouštět do dalšího pokračování. Ale uvidíme, třeba to po čase přejde.

29.08.2014 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Kniha se četla dobře, má celkem dobrý spád, ale celý ten svět jiných a všechny postavy v něm už tady byly, takže jsou zde upíři, vlkodlaci, čarodějové, víly apod. Co mě ale opravdu překvapilo a vlastně potěšilo, že se love story v této knize vymanila z běžného vzoru se kterým se setkáváme v jiných knihách a za to hvězda navíc.

19.08.2014 4 z 5

Na bledém oři Na bledém oři Piers Anthony

Velmi pěkný příběh a hlavně výborný námět, který opravdu zaujme. Celou dobu není jasné jak to celé dopadne, takže se čtením nejde úplně jednoduše přestat.

29.07.2014 4 z 5

Ultimátum Ultimátum Vince Flynn

Moje první zkušenost s románem z politického prostředí a musím říct, že pozitivní. Od autora si určitě a ráda přečtu další knihy.

08.07.2014 4 z 5

Tak trochu šílení Tak trochu šílení Jeffery Deaver

Kniha se mi líbila, očekávané zvraty v povídkách přesně v autorově stylu. Co mě naprosto nadchlo je poslední povídka, díky ní zvyšuji hodnocení o jednu hvězdičku a doufám, že hlavní hrdinové se ještě objeví v dalších dílech.

19.05.2014 4 z 5

Pokoj smrti Pokoj smrti Jeffery Deaver

Opět další velmi dobře napsaná detektivka od J. Deavera

10.01.2014 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Nenáročná a odpočinková kniha, kde od začátku víme, že děj je naprosto nereálný a konec jasný. Ale občas je prostě nálada na podobné knihy. Jediná osvěžující věc, kterou se od podobných liší a co se mi moc líbilo, je střídání vypravěče příběhu.

10.11.2013 2 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Na knihu jsem se moc těšila, takže nevím, zda to bylo tím těšením se, ale byla jsem zklamaná. Nějak se mi nepodařilo dostat se do knihy, krátké kapitoly mě chvílemi dost vadily a celkově kniha byla spíš slabší. Bohužel zlepšující se tendence novějších knih se zde nepotvrdila.

10.11.2013 3 z 5

Minority Report a jiné povídky Minority Report a jiné povídky Philip K. Dick

Povídky z této sbírky jsou naprosto výborné a některé mě opravdu dostaly. Filmové zpracování se předlohám naprosto nevyrovná.

26.07.2013 5 z 5