HelaF HelaF komentáře u knih

Aura, čakry a sebeléčení Aura, čakry a sebeléčení Hana Rakušanová

Srozumitelně sepsané základní informace pro lidi, kteří se v tomto oboru chtějí zorientovat. Přínosné příklady z praxe a inspirace čemu se věnovat či co dalšího si přečíst.

27.09.2018 5 z 5

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Má nejmilejší Čapkova kniha. Celý rok je v hromádce knih na nočním stolku, občas po ní sáhnu, náhodně, nebo k aktuálnímu měsíci otevřu a jen se kochám úžasným jazykem, laskavostí a pravdivostí slov i v dnešní době. Zahradničím a v lesčems se sama vidím:). Čapek byl úžasným pozorovatel. Velmi doporučuji i audio verzi namluvenou panem Josefem Somrem

18.08.2018 5 z 5

Modelový dům Arnoštka Roubíčková: Praha 1909-1943 Modelový dům Arnoštka Roubíčková: Praha 1909-1943 Eva Uchalová

Velmi kvalitně zpracovaná publikace, kvalitní papír, fotografie z dobového tisku , informací z archivů... kontexty doby a modní průmysl v době první republiky. Kniha pro všechny, kdo se zajímají o historii módy. Archivní historii velmi dobře doplňují sepsané vzpomínky dcery Arnoštky Roubíčkové na dobu rozjezdu salónu, cesty po Evropě za špionáží nových trendů, na její život v Praze a Vídni, problémech s emigrací a život v USA. Tato část knihy by dobře použitelná i na výuku dětí k tomuto období dějin

27.05.2018 5 z 5

Nohy z jílu Nohy z jílu Terry Pratchett

Poslouchala jsem úžasně namluvené rétorem Jiříkem :)

26.05.2018 5 z 5

Móda za železnou oponou Móda za železnou oponou Konstantina Hlaváčková

Velmi kvalitně zpracovaná publikace vysvětlující poválečný vývoj v textilním průmyslu u nás v kontextu doby, zahraničních vlivů i snah komunistické strany. Kniha je tištěná na kvalitním papíře, obsahuje plno ilustračních fotografií z dobového tisku i ze sbírek muzea. Bude zajímavá pro všechny, kteří se zajímají o módu, vlivy které módní trendy ovlivňují i pro ty, kteří chtějí lépe pochopit poválečný vývoj v naší republice . Bude bavit i starší generaci, která si připomene odívání z dob svého mládí.

11.04.2018 5 z 5

Cukrfree Cukrfree Janina Černá

Nádherná grafická úprava a zpracování fotografií, upřímný text

06.04.2018 3 z 5

Příběh staršího bratra Příběh staršího bratra Ilona Borská

Nádherné čtení o velmi zajímavém člověku, všech jeho životních strastech až ke konci, který nebyl a nebude už nikdy zcela přesně doložen. Paní Borská o jeho životě psala s velkou láskou a porozuměním . Kniha dobře poslouží i k získání přehledu Josefova výtvarného díla díky množství reprodukcí a v textu i informací týkajících se jejich vzniku. S klidným svědomím ji doporučím studentům, v době kdy v literatuře berou období první republiky, jako doplnění ne vždy záživných učebnic.

15.02.2018 5 z 5

Kniha mě děsně bavila, nemohla jsem než nedočíst v pozdních nočních , jak jsem byla zvědavá jak to dopadne. Rozuzlení nečekaný, jdu si knížku hned přečíst znova, aby se mi nitky informací spojily .Má to vtip, švih, někdy až drsnej pravdivej humor, doporučuji :)

16.01.2018 5 z 5

Kouzelník z vily pod lipami / Lázně Luhačovice Kouzelník z vily pod lipami / Lázně Luhačovice František Kožík

Zcela se ztotožňuji s komentářem od Koka. Ráda čtu příběhy lidí, kteří dokázali vybudovat něco co přesáhlo jejich život. Toto je obsahem první části od p. Kožíka a i proto by kniha neměla upadnout v zapomění

14.01.2018 3 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Nešlo přestat číst... ráda bych se dozvěděla i příběh nejmladší z nich. Nádherný jazyk, zkratky, náznaky minulosti. Silné ženy, které i přes všechny problémy drží při sobě v době nelehké, kdy jim zkostnatělá společnost hází klacky pod nohy, reálie dění roku 1948 i 1968 . Jen ten konec mi přišel jaksi nereálný

08.01.2018 5 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Velmi čtivé. Ada se zdá být naivní, ale mi jí porovnáváme se svými dnešními zkušenostmi, znalostmi a množstvím informací, které každá máme. Věřím že v době, kdy se kniha odehrávala, byly dívky s minimálním vzděláním a rozhledem asi podobně naivní a mohly se jim lehce stát podobné příhody. O tom co se bude dít nikdo netušil, Ada se jen snažila přežít. O zločinech spáchaných na válečných zajatcích a hlavně na ženách se začalo mluvit a uznávat je až několik desetiletí po skončení války. Proto se mi konec zdá hodně reálný, i když z pohledu dnešního soudnictví dost drsný.
Bavilo mě číst o látkách střizích a šití, škoda že kniha neobsahuje nějakou obrazovou část, bylo by to krásné :)

29.12.2017 4 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

milé, něžné, pozitivní :)

29.12.2017 5 z 5

Síťovky Síťovky Táňa Kubátová

Super oddechovka vhodná na propršené nedělní odpoledne, kdy si potřebujete odpočinout od pracovních i rodinných starostí. Síťový dialog , odkaz na knihy i na knihu Dobrý proti severáku...Až budu potřebovat nenáročnou knihu, zas sáhnu po této autorce

13.12.2017 5 z 5

Božská Coco Božská Coco C. W. Gortner

skvěle napsané, velmi čtivé

01.12.2017 5 z 5

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Milá kniha, v dnešní době už se nic podobného opakovat nemůže, Gery měl krásné dětství a klobouk dolů před matkou :) , to co ona bych určitě nezvládla

31.10.2017 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Pohlazení po duši. Z knihy sálá klid a mír . Je plná krásných myšlenek a jednoduše vysvětlených základních principů budhismu pohledem jedné kočičí slečny. Kočku doma máme tam mě dost bavil kočičí pohled na svět. Ke knize se určitě budu vracet pro pozitivní vyzařování, kterého je v dnešním světě tam málo.

24.09.2017 5 z 5

Vango Vango Timothée de Fombelle

Fombell je pro mne PAN spisovatel. Vango je strhující příběh mnou přečtený za jeden víkend, nemohla jsem se odtrhnout. Spletitý příběh, postupné odkrývání tajemství , náznaky souvislostí, vztahů. Vlídnost a pokora k životu , lidskost, jemnost, i přes neustálý boj o život žádné krváky, dnes tak oblíbené. K Vangovi se ještě jednou vrátím, abych si vychutnala krásu jazyka, stejně jako se vratím k Tobiášovi

16.08.2017 5 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Rychlé akce, zvraty,nové doby a osoby, otevřený konec..... těším se na další díl a jsem zvědavá na Viktora...

03.06.2017 5 z 5

Ctitelé katastrof a Hitlerova tužka Ctitelé katastrof a Hitlerova tužka Petr Prouza

Bláznivý název, zajímavá kniha. Příběh jednoho lidského života, ovlivněného malými i velkými dějinami. Bavilo mě postupné odkrývání starých rodinných tajemství. Konec? Překvapil, ale do příběhu sedí

24.05.2017 5 z 5

Ženská vydrží víc než člověk Ženská vydrží víc než člověk Pavla Frýdlová

Pohled několika žen různého vzdělání, sociálního původu i politického přesvědčení na celý svůj život. Myslím, že podobné knihy by měli doporučovat dětem učitelé dějepisu na doplnění učiva a pochopení vývoje společnosti a dopadu událostí na jedince. Překvapilo mě, jak časté bývalo, dát malinké dítě na výchovu prarodičům.

09.05.2017 5 z 5