happy-smile happy-smile komentáře u knih

Jako veš v kožichu Jako veš v kožichu Marie Rejfová

Na novou Josefínu jsem se moc těšila. Bohužel ubírám jednu hvězdičku, protože mi trvalo dlouho se do knihy začíst. Hodně postav a pořád se spolu tak nějak dohadovaly jako na pavlači. Po vraždě se to konečně trochu uklidnilo a člověk se konečně mohl zase soustředit na humorné detektivování.

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Možná jsem zaujatá, ale já ani po tolika knihách nevidím sebemenší pokles v kvalitě. Chci aby to neskončilo. Ale ono jednou musí, že? Protože taková kvalita opravdu už nemůže dlouho vydržet, nebo ano?

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Trochu rozporuplné pocity. Zápletka se mi líbila a asi do poloviny jsem četla jedním dechem. Potom se mi zdálo, že už se s tím, kdo to udělal, motáme v kruhu. Tak jsem se těšila na rozuzlení, ale to bylo naservírováno tak nějak jenom mimochodem. Ach jo, potenciál tam byl, ale prostě se to pak nějak pokazilo.

20.08.2022 3 z 5

Kniha byla opravdu moc pěkná (i když někdy smutná). Takové pohlazení. Kdysi dávno jsem viděla film a vůbec jsem netušila, že mě kniha takto nadchne. Navíc je to podle skutečného příběhu! Milovníci psů, tohle bude něco pro vás.

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Nevím, nevím, trochu mě to nudilo. Klesá kvalita nebo mě už tento styl začíná nudit? Pořád věřím, že duchařiny mají něco do sebe a že mě ještě nepřestalo bavit je číst. Doufám, že od další knihy se neodtrhnu, protože některé předchozí Darcyiny knihy jsem si opravdu užila!

20.08.2022 3 z 5

Noční brána Noční brána Peter May

Sedmý díl série, kterou autor začal psát v roce 2006. Už v minulém díle, kde se k sérii po letech vrátil, jsme se dozvěděli nějaké šokující věci a myslela jsem, že tím autor sérii úplně ukončil. Mile mě překvapilo, že tomu tak nebylo. Navíc nás autor vhodně posunul o několik let vpřed. To také dovolilo autorovi vyjet ze zajetých kolejích. Velmi dobré pokračování, které přineslo spoustu nového. Řekla bych, že jedna z nejlepších knih z této série.

Xenofobní průvodce - Češi Xenofobní průvodce - Češi Aleš Palán

Výstižné, ale až moc kritické. Nejprve jsem četla knížku o Norech, se kterými toho máme hodně společného - např. kutilství, chataření, turistiku v přírodě. U Norů bylo vše popsáno s jemným humorem a pozitivním vyzněním. U nás spíše výsměšně, s historickým vysvětlením (vítaná edukativní vložka) takových věcí a konstatováním, že vše je jen z nouze ctnost. Takže ano, v podstatě jsou všechny věci v knize pravda, ale ve výsledku uškodilo, že ji psali Češi. Chtělo by to trochu nadhledu a jiné sebekritiky - uvědomit si, že se nemusíme vždy za všechno bičovat a když máme nějakou dobrou vlastnost, tak ji neshazovat.

Jací jsou? – Norové Jací jsou? – Norové Dan Elloway

Moc pěkně popsané. Výstižné, úsměvné. Asi tomu pomohlo i to, že knihu nepsal rodilý Nor. Po zkušenosti s knihou o Češích by taková kniha mohla být až moc (sebe)kritická. Tady je však jen lehký humor a Norové z toho ve výsledku vychází pozitivně. Tak šup, poznejte, jací jsou.

Panenka Panenka Yrsa Sigurðardóttir

Detektivní linka jako vždycky zajímavá. Tentokrát se rozehrává více příběhů a člověk se usilovně snaží přijít na to, co mají všechny společného. Ještě těsně před koncem jsem si neuměla představit, jak se to autorce povede propojit. A jsem ráda, že vztah mezi Freyou a Huldarem se konečně trochu uklidňuje, už mi ta Freyina umanotost začínala lézt na nervy. :)

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Knížky Julie Caplin jsou prostě plné pohody a vždy se u nich člověk pobaví. Co víc si přát. :) Tady to nebylo jinak, bavila jsem se od začátku do konce.

První krev První krev Angela Marsons

Skvělé, přečteno za jediný den. Prostě se nedalo odtrhnout. Úplně si pamatuju, jak jsem četla první díl této série. Toto bylo stejně dobré a stejně vtipné (a to už je v pořadí dvanáctá vydaná kniha, klobouk dolů). Moc Angele děkuji, že pro nás napsala tuto knihu, kde se tým dal dohromady.

03.01.2022 5 z 5

Autor byl v době psaní tohoto románu evidentně zfetovaný nebo trpěl nějakou psychickou poruchou. Naprosté utrpetí to číst, nemá to hlavu, ani patu. Jak se z tohoto mohla stát světoznámá klasika??

03.01.2022 2 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Za mě zklamání. Knihy z této série netrpělivě očekávám, protože se u nich pobavím a dozvím se něco o cizí kultuře. Tady to ale bylo nějak zacyklené, děj se nikam neposouval a pořád se jenom opakovalo to samé. Už v půlce jsem se modlila, aby byl konec. Zklamání, snad bude další kniha stejně dobrá jako ty předchozí.

Malá tajemství Malá tajemství Jennifer Hillier

Knihy od Jennifer Hillier mě baví, a tak jsem se těšila i na tuto. Tentokrát nečekejte zápletku, kde od začátku víte, kdo za tím vším je. Bohužel mi ale přišlo, že se děj docela vlekl a nic extra se nedělo. Docela jsem se nudila, snad bude autorčina další kniha lepší.

03.01.2022 3 z 5

Zmizení perlového náhrdelníku Zmizení perlového náhrdelníku Samuel Bjørk (p)

Detektivky pro "dospěláky" od Bjørka mě baví, a tak jsem byla zvědavá i na tuto dětskou sérii. Kniha se mi líbila a podle mě se bude malým čtenářům líbit. Parta malých detektivů je sympatická a docela jsem si zavzpomína na staré časy se Správnou pětkou.

Lars útočí Lars útočí Daniel Gris

Krátká knížka, akce, humor, prostě to, co čekáte a co už znáte z předchozích dílů. Zápletka mě bavila, mám v plánu v této sérii ještě pokračovat.

Nejhorší večírek tvého života Nejhorší večírek tvého života Andy Rowski

Můj první gamebook. Pěkná kniha, která slouží svému účelu. Vyzkoušela jsem několik různých čtenářů, byla to docela sranda.

Kamenní andělé Kamenní andělé Kristina Ohlsson

Moc pěkná série pro děti a i tento díl si drží kvalitu předchozích knih v sérii. Takže pokud se vám líbily předchozí díly, tak hurá do toho. Doporučuji všem, co mají rádi tajemno, nejen dětských čtenářům.

Amanda se vdává Amanda se vdává Jenny Colgan

Mám ráda knihy, které u nás od Jenny Colgan vycházejí. Většinou se jedná o tématiku nového začátku v jiném městě/zemi a poznávání nových míst. Tato kniha ale ze zavedeného tématu vybočuje. Jedná se převážně o komedii, která v ostatních knihách spíše jenom dokresluje atmosféru. No musím říct, že jsem se takto u románu už hodně dlouho nepobavila, a doporučuju všema deseti.

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Milá knížka, úsměvná. Taková pohodovka na odpočinek v čase vánočních svátků. Druhá knížka se zimní tématikou, kterou jsem od této autorky četla (předtím Vánoce v New Yorku) a obě měly podobné odpočinkové vyznění.