Hanyuu-hime Hanyuu-hime komentáře u knih

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Příběh pro děti, který ale určitě potěší i starší. Nabízí vtip propojený s napětím a čte se naprosto úžasně.
Jen škoda toho filmu, myslím si totiž, že právě Percy Jackson měl určitou šanci být pro další generaci tím, co byl pro mou Harry Potter... Pokud se ke knize ale dostane někdo právě přes zmiňovaný film, stejně jako já, nemusí mít potom ani chuť ji číst. I mně právě z tohoto důvodu dlouho trvalo, než jsem se ke čtení vůbec odhodlala...
Kniha je ale moc hezká, a proto, jestli stále váháte, ji mohu jen doporučit :)

26.06.2012 4 z 5

Kategorie: Stvůry 3 Kategorie: Stvůry 3 Gokurakuin Sakurako

Opět nechyběl nějaký ten vtípek a samozřejmě také případy plné stvůr, bez kterých by tato manga nebyla tím, čím je :)
Líbilo se mi to...Vlastně i o trochu víc, než předchozí dva díly. A možná právě proto, že jsme mohli nahlédnout do minulosti postav a zjistit něco nového.

21.06.2012 4 z 5

Sapphique Sapphique Catherine Fisher

Už předchozí díl se mi líbil, ale k pokračování musím říct, že bylo ještě lepší...
Nejen, že už jsem ze všech výrazů, na které jsem v Inkarceronu jen nechápavě zírala, nebyla zmatená, jelikož už jsem si je v průběhu první knihy zvládla zažít, ale navíc se od samotného začátku v knize objevovaly nové a nové zvraty, které jsem ve většině případů vážně nečekala.
Nemá cenu se tu dlouze rozepisovat, kniha je to opravdu dobrá... A že neměla dostatečně dobrý konec? Mě se to právě takhle, jak to skončilo, líbilo možná mnohem víc, než kdyby byl příběh více uzavřený a prostě víc nějak "nasměrovaný"... Ráda si popřemýšlím, jak by to asi mohlo pokračovat dál a jak tedy vlastně všechny postavy nakonec dopadly.

21.06.2012 5 z 5

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Už i předchozí dva díly byly opravdu dobré, tento mě ale stejně bavil o dost víc. Čtením jsem sice "zabila" dva dny, kdy jsem nedělala nic jiného, ale nelituji toho... Je to vážně dobrá knížka a na přečtení dalších dílů se moc těším..

16.06.2012 5 z 5

Čarovný kámen Brisingamenu Čarovný kámen Brisingamenu Alan Garner

Vlastně to nenabízí vůbec nic nového, podobný příběh je v nespočtu dalších fantasy knih. Ale není to vyloženě špatná kniha, dá se v klidu číst, musím říct, že místy tedy dokáže i nudit, ale těch místs je tam jen pár.
Jinak je to ale příjemné čtení na zabití času.

05.06.2012 3 z 5

Mágové Mágové Lev Grossman

Ze začátku jsem měla pocit, že by to mohla být pěkná knížka... Žádný zázrak, ale takový pěkný průměr, něco, u čeho se dá hezky odpočinout.
Nebylo to tak. Mockrát jsem totiž při čtení ani nevnímala, co čtu, jak mě to nudilo.
Abych to zkrátila, bavilo mě to na začátku a pak ještě trochu na konci, kam jsem se prokousala jen díky své silné vůli. Měla jsem nezměrnou chuť to odložit a nikdy nedočíst.
Příběh má určitě velký potenciál, ale není dostatečně využit. Kdyby se to od začátku udrželo na takové té úrovni, kdy se to dá číst ještě s chutí, dala bych hvězdičky i tři... Ale bohužel.

27.05.2012 2 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Opravdu zajímavá a neskutečně čtivá kniha, jejíž děj je moc dobře promyšlený a má spád... Nechybí zde přátelství, láska, ale ani lidská krutost, která až přesahuje meze.
Je to přesně jedna z těch knih, ke kterým se nalepíte a čtete dokud můžete...

24.05.2012 4 z 5

Čas vlků Čas vlků William Horwood

Jedna z nejkrásnějších knížek, co jsem kdy měla tu čest číst. Neskutečným způsobem mě chytla za srdce a z mých nejoblíbenějších ji jen tak už nevyřadím.

Jen škoda, že u nás nevyšla celá trilogie, hned bych utíkala pro další díly.

25.04.2012 5 z 5

Mocnosti Osy 3 Mocnosti Osy 3 Himaruya Hidekazu

Stejně jako předchozím dílům, i tomuto dávám 5 hvězd...
Možná na to z pohledu ostatních ta manga vůbec nemá (osobně na mangy koukám vůbec tak nějak s nadhledem), ale vzhledem k tomu, že to pročítám pořád dokola, nemám jinou možnost... Prostě plný počet, já tu mangu miluju :D

15.04.2012 5 z 5

Zima Zima Rod Rees

Velice se mi líbil námět, byla to vlastně první kniha tohoto podžánru sci-fi, kterou jsem četla, možná i proto mě tak dostala, ale myslím, že se bude líbit i ostatním, kteří už mají podobných knih přečtených víc.
Určitě za to stojí a vřele ji doporučuji :)

28.03.2012 4 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

I přesto, jak je kniha "profláknutá", přesto, kolikrát nám ve škole cpali filmovou verzi, se mi líbila.
Příběh je velmi dobře propracovaný, ale i smutný. Postavy jsou úžasně popsané a na čtenáře dokonale zapůsobí - ať už pozitivně nebo negativně.
Libuji si sice v katastrofálních koncích, ale tady mi ten šťastný konec překvapivě ani nevadil :D

19.03.2012 5 z 5

Měsíční znamení Měsíční znamení Anna Bella Hýblová

Opravdu maličká, ale přesto velice zajímavá kniha.

10.03.2012 4 z 5

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

Druhý díl nezklamal!
Napínavý příběh, který se úžasně čte... Už se těším, až se dostanu ke čtení zbytku série :)

01.03.2012 4 z 5

Na moje hodnocení má největší dopad fakt, že nám ve škole naše velice milá učitelka vykecala všechno, co šlo... a to do nejmenších detailů.
Nebylo potom vlastně nic, čím by mě kniha mohla nějak nadchnout...
Pokud se na to ale podívám z druhé strany, i kdybych knihu četla, aniž bych věděla, co všechno se bude odehrávat, mé hodnocení by se nevyšplhalo výše než na 3 hvězdy...ačkoli mi samotné téma vůbec nevadí, ráda si něco takového přečtu nebo shlédnu, přišlo mi to napsané prostě dost nezáživnou formou.

17.02.2012 3 z 5

Hon na čarodějnice Hon na čarodějnice Margit Sandemo

První díl jsem četla už před dlouhou dobou... Vlastně úplnou náhodou jsem si nyní pořídila i zbylé tři díly.
Je velká škoda, že jich není přeloženo víc, alespoň těch 6, co je i v angličtině, protože Hon na čarodějnice mě bavil mnohem víc než Morová rána.
Navíc se mi moc líbí i samotné prostředí, do kterého je příběh zasazen.

06.02.2012 4 z 5

Hadrová Maggie Hadrová Maggie Barry Hutchison

Pan mumla byl obrovský a nebezpečný kvůli své hrubé síle... Caddie je oproti němu jen malá holka, jenže o co je menší, o to je také chytřejší a nebezpečnější... Horory se stejně téměř neobejdou bez malých psychopatických holčiček, a když mají k sobě ještě šílenější panenku, je to hororová dvojka k nezaplacení.
Druhý díl byl opravdu o něco lepší než jednička, Imaginární (ne?)přátelé jsou ale 6ti dílná série, proto jsem opravdu moc zvědavá, co přijde příště, co nám asi předvede Pán vran?

02.02.2012 4 z 5

Vlci u dveří Vlci u dveří Jamie Dutcher

Tak silný příběh plný emocí snad žádná jiná kniha čtenáři nenabízí.
I když o vlčí smečce pouze čtete, zjistíte, že jste si ji tak zamilovali, že vás pak dokáže vykolejit každý problém, který se v jejím životě objeví. Samotný závěr mě pak naprosto odrovnal a já si na svůj seznam mohu připsat úplně první knihu, která mě kdy doopravdy rozbrečela.
Tuto knihu by si měl přečíst nejen každý milovník vlků, ale zejména pak ti, kdo o nich mají špatné mínění!

29.01.2012 5 z 5

Moje ruka touží po meči Moje ruka touží po meči Marcus Sedgwick

Sice se mi zrovna nezamlouvá zařazení mezi horory, vlastně když jsem knihu našla v knihkupectví, očekávala jsem od ní tedy něco trošku jiného. Je to opravdu spíš pohádka, ne sice úplně pro děti, myslím, že cíleně je zaměřena spíš na trošku starší čtenáře.
Nalézt dnes knihu, kde by bylo toto téma bráno originálně, ne však směšně, či úplně zcestně, je opravdu těžké. Autorovi této knihy se však povedlo podat příběh tak, aby se čtenáři přecijen zalíbil. Nikdo nebude obracet oči v sloup nad tím, co s těmi bytostmi zase vymyslel...
Dávám tři hvězdy, za to ale poměrně solidní.. na 4 to z mého pohledu nemá, ale číst se to dalo, nikde to nebylo nudné, místy to bylo i napínavé. Zkrátka fajn počtení, které sice nemám potřebu číst víckrát než jednou, alespoň ale mohu s klidem říct, že námět byl vymyšlen poměrně povedeně.

25.01.2012 3 z 5

Čaroděj Čaroděj Michael Scott

Mnohem lepší než první díl.
Nemám k tomu co dodat, bylo to napínavé a plné zajímavých zvratů.

23.01.2012 4 z 5

Jaké je to být vlkem Jaké je to být vlkem Anne Ménatory

Nádherná knížka plná úchvatných ilustrací.
Zamilovala jsem si ji hned na první pohled, po prohlédnutí jsem se do ní dočista zbláznila a i když už jsem přečetla všechno co šlo, byla jsem opravdu nadšená.
Strašně ráda v ní znovu a znovu listuji, už jen kvůli těm úchvatným fotografiím.

13.01.2012 5 z 5