Hany.Honey Hany.Honey komentáře u knih

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Nejlepší a nejvíc napínavý a nepříjemný díl zároveň.

14.04.2024 5 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Trochu temnější, dost čtivé a zajímavé. Moc mě zamrzela ztráta blízkého, to je opravdu škoda. Martin to všechno zase vyřešil a nakonec aby snad zase začal tam, kde skončil...?!

14.01.2024 5 z 5

Budu ti nablízku Budu ti nablízku Michael Robotham

Oblíbený sympatický Cyrus Haven. Člověk by mu konečně přál nějakou spřízněnou duši. Bude to nakonec tato Evie? Uvidíme. Děj knihy nezamrzá, docela to frčí, chvilkami se bojíte, co bude zač ten propuštěný bratr Elias. Má to i vtip i napětí, ale je to míň drama než předchozí dvě knihy. Přesto se těším na vývoj postav. Naštěstí to dobře dopadlo.

30.12.2023 3 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

První povídka Krysí ostrov - poutavá. Poslední povídka Černý jezdec - skvělá. Mezitím slabší kusy.

07.12.2023 3 z 5

Řeznice z Malé Barmy Řeznice z Malé Barmy Håkan Nesser

(SPOILER) Pozvolný příběh Ellen "Řeznice", která je vlastně sympatickou postavou. Barbarotti dostal naloženo v podobě smrti manželky, ale i on se z toho ke konci dostává a možná mu bude oporou kolegyně Eva Backmanová...

05.10.2023 3 z 5

Osamělí Osamělí Håkan Nesser

Tentokrát tady nic napínavého ani detektivního není. Plynoucí poklidný, ale ne nezajímavý příběh šesti lidí. Když se dozvíme, kdo za tím stojí, tak mě to trochu zklamalo, ale to bylo opravdu až pár stránek před koncem. A epilog? Ani nevím, proč a k čemu byl důležitý.

24.07.2023 4 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Skvělej příběh. Neuvěřitelný nechutnosti, který teda v knížce zase dlouho nebyly. Paraziti, mozky, bulvy a potírání se střevní šťávou... Hmm... Nesbø teda borec!

15.06.2023 5 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Docela vtipně napsané i čtivé to bylo. Akorát mi vadil výraz "lulin", "lulina" na každé straně.

09.05.2023 2 z 5

Druhý život pana Roose Druhý život pana Roose Håkan Nesser

Pohodový příběh jednoho pro okolí tak nudného muže, který byl nakonec nejzajímavějším mužem pro policii.

14.03.2023 3 z 5

Úplně jiný příběh Úplně jiný příběh Håkan Nesser

(SPOILER) Úplně jiný příběh se nakonec změní v úplně jiný příběh. První příběh psaný v deníku je poutavý, ale postavy krajně nesympatické. To však nám může být jedno, protože se pak dozvídáme, že je to vlastně jen výmysl autora deníku. Zas tak stahující to pro mě nebylo.

14.03.2023 2 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Poslední hřebík a poslední díl série, kdy konečně Dunja dostane Sleiznera. Ten se vybarvil jako velice nechutnej a odpornej chlap. Skoro těžko uvěřit, aby policista ve vedoucí pozici byl schopen vražd, kupčení a znásilňování... Naproti tomu Fabian Risk tam moc prostoru nedostane a my litujeme ztráty jeho syna, ale ve finále se taky zapojí. Akorát nevíme, jak to bude dál s Dunjou. Možná to nakonec nebude poslední díl...

20.11.2022 4 z 5

Muž bez psa Muž bez psa Håkan Nesser

Příběh dobře a vtipně napsaný. Má to spád a zajímá vás osud rodiny, i když je taková chladně nesympatická. Hodněkrát jsem se i zasmála. Není to klasická detektivka, ani thriller, ale o to víc to právě překvapí. Detektiv Barbarotti je skvělá postava.

20.11.2022 3 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Pokračování dost dobrého prvního dílu, ale tady to bylo trošku zdlouhavý. "Všudypřítomná" pedofilie v románech už trochu nudí. Příběh Evie dospěl do zdárného konce a pokračování snad už ani být nemusí. To ale neplatí pro hlavního hrdinu Cyruse, ten je rozehrán dobře.

07.09.2022 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Chovanka ústavu podezřelá z vraždy a tak nějak si myslíme, že to opravdu udělala. Je to zdlouhavější čtení, které se motá právě kolem této Vicky a zvrat nastane až, bohužel, v posledních pár kapitolách. Zvrat je to však napínavý a nejlepší na tom je, že se dozvíme zase něco víc o Joonovi, jeho osudu a zřejmě i pokračování dalšího dílu. Skvělý! :-)

28.06.2022 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Méně náročný příběh na přemýšlení. Nejvíc mě baví pomalu odhalovat život detektiva Joona Lina. Je to skvěle napsaná postava!

24.04.2022 3 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Výborný! Je možné zabít dvakrát jednu a tu samou ženu? Je. A to je na tom nejdrsnější!

24.04.2022 4 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Námět zajímavej. Sekta se nastěhuje k boháčům a ti už je pak nevypakují, ale napětí to postrádalo. Poslední kapitoly, kdy už víme, jak to po letech s hrdiny dopadlo, je prakticky červená knihovna.

25.02.2022 2 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Ema byla milá. Pěknej teenage příběh.

25.02.2022 3 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Skvělej příběh, skvělej hlavní hrdina. Série může začít.

26.10.2021 4 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Detektivka z Beskyd, co má na to se rovnat se severskými krimi. Fakt dobrý! Už jen obal a zpracování knihy je moc hezký, obsah je napínavej, uvěřitelnej, místy drsnej, krvavej, ale i vtipnej! A to nebývá často. Autor píše dost dobře, a je to sympaťák.

17.09.2021 5 z 5