Hanouch072 Hanouch072 komentáře u knih

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Sice je to kniha pro děti, jak psáno níže, ale Flavia je okouzlující chytrá holčička a dospělák si taky dobře počte. Ty její kousky, co provádí..

13.02.2023

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Kouzelná knížka o Modroočkovi, kterou jsem měla ráda jako malá a mám ji ráda i jako velká.

13.09.2022

Naprosto nezbytná Hana Zagorová Naprosto nezbytná Hana Zagorová Petr Macek

Haničku mám moc ráda a kniha o ní mne velmi potěšila.

13.09.2022

Hana Podolská ve víru dějin Hana Podolská ve víru dějin Naďa Dubcová

Pěkná knížka, zajímavé informace, jen by mohla být na můj vkus trochu delší..

09.08.2022

Zubař Zubař Tim Sullivan (p)

Prvních deset stran jsem si říkala, že to nebude nic moc, ale pak se rozjelo, a už to jelo, akorát až v polovině knihy mi došlo, proč že se kniha jmenuje, jak se jmenuje. Taky jsem si musela zvykat na vyšetřovatele, ze začátku mi byl nesympatický, ale pak jsme se sžili. Doporučuji.

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Knížka, kterou stojí za to si přečíst, příběh samotný je pěkný, ale popis budování vily, to se mi moc líbilo.

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Moc pěkná knížka.

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Super kniha!

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Weaver nezklame, nemůžete jeho knihu odložit, dokud ji nepřečtete..jak bezvadně zkombinoval tyto čtyři příběhy! A ty náměty!

23.06.2022

Šťastný Per Šťastný Per Hans Christian Andersen

Moc pěkná knížka, kouzelná, hrdinovi se vše daří, kolem sebe má hodné lidi. Krásně se kniha četla, konec mne překvapil, ale když jsem nad tím zamyslela, nakonec to bylo krásné.

Musela jsem zabíjet Musela jsem zabíjet China Keitetsi

Drsná knížka, ale bohužel pravdivá.

Mitfordské vraždy Mitfordské vraždy Jessica Fellowes

Měla jsem ji dlouho půjčenou a pořád na ni nebyl čas, ale jsem ráda, že jsem se začetla, moc pěkně napsaná detektivka, dvacátá léta..má oblíbená. Hlavní hrdinka Louisa to nemá snadné, ale je šikovná, chytrá a odvážná. Kdo má rád příběhy z Anglie, dopororučuji. Je tam i kousek historie o Florenc Nightingalové - na tu jsem narazila už v knížce Sestřičky (děvčata se učí v nemocnici Nightingale , kterou založila). No a Louisa zjistí, že mrtvá ve vlaku je s ní spřízněna a pustí se do vyšetřování..

Když má šéf pět žen Když má šéf pět žen Irena Fuchsová

Lehké milé čtení na pěkné odpoledne.

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Moc pěkná kniha, sice těch 616 stran - uf, moc pěkně napsáno, od autora jsem přečetla více knih a všechny se mi líbily. Jsou to sice knihy pro děti, ale píše tak, že je to pro malé i velké. Nádherný příběh.

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Má to být dovolená party mladých lidí uprostřed lesa, na ranči..odbočí na cestu, na které je značka slepá ulice..jedou dál..kdo má rád tajemno a nevysvětlitelné věci..tak je to kniha přímo pro něj.

11.05.2022

Bretaňské speciality Bretaňské speciality Jean-Luc Bannalec (p)

Hlavní hrdina komisař Dupin je svérázná postava, má rád kávu, dobré jídlo..jeho případy nejsou klasické, jsou vždy něčím zvláštní, jako jeho poslední kniha..hned na začátku je mrtvola a pachatelka viděna mnoha lidmi při činu, člověk si řekne, o čem to asi tak může být dál? Ale chyba lávky..je toho tam dost.

11.05.2022