Hanouch072 Hanouch072 komentáře u knih

Potrhlá dovolená Potrhlá dovolená Dagmar Lachmanová

Staré známé ze Statku (2.díly), rozjedou se spolu na dovolenou a užívají si to. Musím říct, že v této knize mi něco chybělo, neměla tolik šťávy jako ty předešlé, zřejmě tam chyběl prvek od Kateřiny Vágnerová, která se již nemohla podílet na psaní této knihy. Ale i když jsou teď autorky jenom tři, tak doufám, že spolu ještě něco napíší...

22.04.2024 4 z 5

Statek v ohrožení Statek v ohrožení Kateřina Vágnerová

Moc pěkná knížka, je akčnější oproti prvnímu dílu, a pořád stejně dobrá.

22.04.2024 5 z 5

Statek je rodu ženského Statek je rodu ženského Kateřina Vágnerová

Super knížka, oddechové, pohodové, parta správných holek.. Ještě jsou dvě pokračování!

22.04.2024 5 z 5

Městečko u vody Městečko u vody Bohumil Hrabal

Miluju film Postřižiny a tato trilogie se skládá z Postřižin, Krasosmutnění a Harlekýnových milionů. Moc pěkná kniha, byla jsem překvapená, že Postřižiny byly skoro slovo od slova jako film, to se podle mne moc nestává, aby režisér uchopil film přesně podle knihy.

02.04.2024 5 z 5

Herbář vzpomínek Herbář vzpomínek Erin Litteken

Dějová linka "současnosti" mohla být rozvitější. Podle výpočtu bylo babičce tak přes 90..kupodivu, čím vším si prošla, byla velmi čilá. Historická linka byla velmi zajímavá, o tomto období jsem nic nevěděla a citát na začátku, uf.

02.04.2024 3 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Super detektivky od Lisy Regan, pokud se nechcete vyspat, doporučuju, to čtete, čtete, čtete a nemůžete přestat a ráno zaspíte :-) Zatím jsem přečetla 3 díly a vážně dobrý. Doporučuju přečíst tak, jak jdou po sobě, jako tenká nitka se tam vine osud vyšetřovatelky. Příběh je v každé knize jiný, nenavazují.

22.03.2024 5 z 5

Kavárna malých zázraků Kavárna malých zázraků Nicolas Barreau

Kouzelná knížka!

23.08.2023 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Super detektivka, už je i druhý díl. A taky tak dobrý!

23.08.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Super knížka! Začátek vypadá jako obyčejný román..ale pak, je to vražda, není to vražda? Podezříváte kohokoliv a stále se objevují další indicie, kdo by to mohl být.. Vraní oko můžu jenom doporučit.

15.05.2023 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zvláštní kniha, vypravěčka je Smrt...

11.04.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Strašně smutná knížka, aspoň mi to tak přišlo.

11.04.2023 3 z 5

Je nás pět Je nás pět Matias Faldbakken

Zvláštní kniha, nejdřív je tam popisovaný život obyčejné rodiny, skoro až nudný, ale pak začne otec zpracovávat hlínu, aby s dětmi mohli tvořit...

27.03.2023 2 z 5

Bretaňská idyla Bretaňská idyla Jean-Luc Bannalec (p)

Dupin nikdy nezklame, zajímavý příběh, při kterém se člověk musí zamyslet, ne potoky krve, jak v mnoha detektivkách bývá, popisování okolních scenérií tak, že se tam člověk hnedka rozjel.

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Kouzelná knížka, i když je tam i smutno, přesto je kouzelná a přesvědčí Vás, že knihy dávají lidi dohromady.

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Kniha byla velmi čtivá, nejvíc se mi tam líbil popis krajiny, že bych se tam hned rozjela. Můžu jen doporučit.

Něžně háčkovaný čas Něžně háčkovaný čas Stanislav Rudolf

Tak jsem si zavzpomínala, jak jsem tyto knížky hltala..i teď se dají číst. Pan Rudolf psal moc pěkně.

24.02.2023 5 z 5

Fiorella a hřbitov upírů Fiorella a hřbitov upírů Vlastimil Vondruška

Sice je to kniha pro děti, ale je čtivá i pro dospělé.

24.02.2023 5 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Sice je to kniha pro děti, jak psáno níže, ale Flavia je okouzlující chytrá holčička a dospělák si taky dobře počte. Ty její kousky, co provádí..

13.02.2023