Hanina61 Hanina61 komentáře u knih

V těle světa V těle světa Eve Ensler

Na knihu mám podobný názor jako "JanaDor". Místy jsem ji musela odložit, rozdýchat to, co jsem si právě přečetla o tom, jaké násilí je pácháno na ženách v Kongu. Člověk pak opravdu cítí vděčnost za svůj život tady a teď, se všemi jeho radostmi a trápeními. Samostatnou kapitolou je autorčin boj s rakovinou, její síla, odhodlání, radost ze života všemu navzdory. Také už ji určitě nikdy nebudu číst znovu, ale jsem vděčná za to, co mi dala, za ponaučení, že je třeba vážit si každého dne.

29.08.2015 4 z 5

Šampaňské a heřmánkový čaj Šampaňské a heřmánkový čaj Franziska Stalmann

Jedna z knížek, po kterých opakovaně sahám, když je mi "blbě na duši". Milé a příjemné čtení. :-)

25.08.2015 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Sice čtu na přeskáčku, tohle byla moje první knížka od Adlera-Olsena, nicméně už mám z knihovny přinesenou další. A musím říct, že po Harrym Holeovi se Carl Morck stává mým dalším oblíbeným hrdinou. Těch posledních cca 150 stran jsem neviděla, neslyšela, nejedla a málem i nedýchala, a jen jsem bez přestávky četla. Těším se na další díly. :-)

21.08.2015 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Ač vášnivá čtenářka, dlouho jsem knížkám JN odolávala, připadalo mi, že to je jen taková "móda" a nechápala jsem, co na nich všichni mají. Stejně jsem nakonec neodolala a hned po přečtení jedné z nich, jsem už moc dobře věděla, co na nich všichni mají. Nicméně... někdo tu někde psal, že pokud nechcete začít číst od Netopýra, tak aspoň od Sněhuláka. Tak jsem to i udělala. A někdo tu někde psal, že "Harry Hole je prostě LÁSKA". Přesně tak. Po Sněhulákoi a Levhartovi jsem totálně "hooked on", neboli "zaháčkovaná". Chystám se na Přízrak a je mi docela jasné, že jakmile přečtu Policii, dojde i na všechny předchozí díly, počínaje Netopýrem. Opravdu super čtení... :-)

15.08.2015 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Po hodně surových, naturalistických detektivkách autorů Jo Nesbo a Mo Hayder jsem bytostně potřebovala nějakou "oddechovku". "Poslední aristokratka" byla dokonalou volbou - u knížky jsem se skvěle pobavila, zasmála se, "odlehčila si hlavu". Vřele doporučuju právě za takovým účelem. A samozřejmě jsem začala číst pokračování a pak hodlám přečíst i "Kastelána", tím spíš, že spisovatel Evžen Boček (alias Jan Bittner) dělal kastelána v Miloticích, překrásném zámku vzdáleném coby kamenem dohodil od mého moravského rodiště.

20.07.2015 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Snad už od dob dospívání, a to je už hodně let dozadu, jedna z mých nejoblíbenějších knížek, moje první "holmesovka", která mě samozřejmě přivedla k dalším, ale tahle pro mě zůstává tou nejlepší. Samozřejmě jsem viděla i různé filmové verze, ale knížka je knížka. Conan Doyle je prostě skvělý. :-)

Osvícení Osvícení Stephen King

Pro mě jedna z nejlepších "kingovek". Hrůza znásobená bezmocnosti a odříznutím od civilizace, šílený svět zla snažícího se vtáhnout do sebe vše živé. Opravdu krásně jsem se bála. :-)

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Nádherná knížečka, kterou jsem kdysi koupila své mamince... Když zemřela, vzala jsem si ji domů... a zas a znovu se k její četbě ráda vracím... :-)

15.07.2015 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tuhle knížku jsem četla kdysi dávno, mohlo by mít kolem dvaceti let, doslova jsem ji hltala, stejně jako Johnovo memento... Hluboký socialismus, připadalo mi, že něco takového snad ani nemůže být pravda... nicméně jsem byla ráda, že si žiju svůj "normální" život. Podruhé jsem se k ní vrátila po mnoha letech, spolu s dalšími... když jsem se snažila pochopit duši narkomana, protože se do osidel drog dostal i můj syn... Naštěstí se z toho dostal, i když je vše na hraně... a já už ji nikdy nechci číst znovu...

15.07.2015 4 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Další kniha, do které jsem se začetla a nedokázala ji odložit, snad jen abych se trochu "nadechla" po nejnáročnějších scénách. Velmi napínavý, drsný a surový příběh, který jsem navíc četla z perspektivy mámy dvou kluků. Pedofilní sadista se dočkal zaslouženého konce, nicméně mě snad ještě víc rozhodil "Ewanův příběh"... Chystám se na další Mo Hayder...

Update, 1. 9. 2015 Dnes jsem se podívala na film... byť se místy odchyluje od předlohy, dostal mě tak, že jsem ho občas musela pozastavit a rozdýchat to...

15.07.2015 5 z 5

Královská pomsta aneb Divoký hon krále Stacha Královská pomsta aneb Divoký hon krále Stacha Uladzimir Karatkěvič

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek... Je tomu už hodně dávno, co mě nadchla díla jako Pes baskervillský, Frankenstein, Stokerův Drakula, Gogolův Vij... a okouzlení tajemnými a strašidelnými příběhy stále trvá. Ani nevím, jak a kdy se mi poprvé dostal do rukou Karatkevičův Divoký hon krále Stacha, ale kniha mě doslova nadchla, tajemno z ní doslova čiší. Četla jsem ji už dvakrát a mám v úmyslu vrátit se k v brzké době potřetí. Vřele doporučuju všem, co mají rádi kvalitní strašidelné příběhy.

13.07.2015 5 z 5

Pohádky Pohádky Hermann Hesse

"Nejpodivnější" pohádky, jaké jsem kdy četla. Některé mě svou něhou a krásou neskutečně vzaly za srdce, u jiných jsem musela na chvíli přestat, "rozdýchat to" a teprve později pokračovat. Rozhodně stojí za přečtení.

Láska za lásku Láska za lásku Jiří Anderle

Nádherné hlazení po duši, noření do vzpomínek, hledání dobra v nás. Poprvé jsem autorovi napsala po zhlédnutí jeho výstavy v Bratislavě na začátku osmedesátých let, kdy jsem tam studovala. Zhlédnuté obrazy nosím v hlavě dodnes. Podruhé jsem mu napsala po přečtení jeho knihy, tolik na mě zapůsobila.

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Mám doma kočky, miluju Londýn a mám blízký vztah k člověku, který si taky prošel peklem drog a dokázal se z toho dostat - byť bez pomoci kocoura. Knížka jako stvořená právě pro mě. Vřele doporučuju k přečtení.:-)

Seznam mých přání Seznam mých přání Grégoire Delacourt

Mám z knihy podobný pocit jako "Peace". Převapila mě. Silný zážitek, dokonale jsem se dokázala do pocitů hrdinky vcítit. Rohodně to není knížka "na odreagování", spíš k zamyšlení.

Doppler Doppler Erlend Loe

Tahle knížka mě vysloveně bavila. Sice si nedovedu představit, že bych měla za muže takového "pošuka", ale ono jich v té knize bylo vícero. Nejlepší je ovšem los. A je v tom spousta pravdivých témat k zamyšlení. Vřele doporučuju k přečtení. :-)

Tíha sněhové vločky Tíha sněhové vločky Thorvald Steen

Já jsem - dalo by se říct - "člověk s depresivními sklony" - byť vždycky znovu převáží radost ze života. A odvaha a odhodlání toho malého kluka (sama jsem máma dvou synů), mě naopak znovu nakoply, naplnily obdivem k jedincům, kteří se i po takové "ráně pod pás" dokáží zvednout a jít dál a hledat si nový smysl života. Podle mě je Steen skvělý autor.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Můj první Jo Nesbo... a zaručeně zdaleka ne poslední, už mám ve čtečce Spasitele a v knihovně zarezervovaného Levharta... Nepamatuju, že bych od dob, kdy jsem "hltala" knihy Stephena Kinga, přečetla něco tak rychle, jedním dechem... Získal si mě jak Nesbo, tak Harry Hole...

10.07.2015 5 z 5