Hanin Hanin komentáře u knih

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Věděli jsme, že Rumunsko je chudá země. Pamatuji si na žebrající děti na vlakových nádražích při cestě na pionýrský tábor do BLR v roce 87...
Ale, že situace tam byla tak krutá, to nám nikdo nikdy neřekl.
Hrůzy totalit, nesvobody, komunismu asi nejde vůbec pochopit, porozumět jim.
Díky, že žijeme ve svobodné zemi. Važme si toho, co jsme ještě před pár desetiletími neměli.

09.04.2023 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Kolik je kolem nás asi takových Štěpánů a jejich maminek.
SOBĚSTAČNÝ je příběh, který se může odehrávat kdekoliv kolem nás... Příběh, který mi tolikrát vehnal slzy do očí...
Přečtěte si ho, pro mě je to jednoznačně nejlepší kniha letošního roku.

27.09.2020 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Mně se příběh líbil.
Jsem ve věku hlavní postavy a její myšlenky a chování mi byly blízké.
Těším se na další knížky pana Hájíčka.

27.09.2020 5 z 5

Tatranka v Hanoji aneb Vietnam, můj paralelní svět Tatranka v Hanoji aneb Vietnam, můj paralelní svět Lenka Kovářová

Moc hezké povídání. Škoda, že tak krátké, klidně bych četla dál.

15.06.2020 5 z 5

Verše psané na sklo Verše psané na sklo Lenka Faltejsková

Zbožňuji verše Lenky Faltejskové. Jsou snivé, dojemné a tak opravdové ♥️

03.04.2020 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Škoda, že byla povídka tak krátká. I když je konec tak jednoznačný, ráda bych věděla, co bylo dál...s holčičkou, synem.

15.12.2019 3 z 5

Divoký kluk Divoký kluk Paolo Cognetti

Při čtení jsem úplně cítila ten klid a samotu horského prostředí. Na chviličku tak umět úplně opustit civilizaci a jen tak být....
Při poslední kapitole jsem měla slzy v očích.

29.11.2019 5 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Patřím do generace, pro kterou psal young adult Stanislav Rudolg :-) a být mi teď kolem 15 let, byla bych nadšená a příběh Josepha by se mi určitě líbil. Nyní ho vnímám spíš ze strany rodiče. I tak se knížka dobře četla.
Škoda, že u nás vyšla jen tato autorova kniha, mladší ročníky by jistě zaujal svou další tvorbou.

04.11.2019 4 z 5

Prodloužená jízda Prodloužená jízda Václav Kopta

Dlouho jsem si chtěla přečíst knížku, u které se nebudu jen uculovat, ale opravdu srdečně smát. Prodloužená jízda mi přání splnila vrchovatě. Pan Kopta je vynikající vypravěč.

Doufám, že se mi do rukou dostane audiokniha, v podání autora bude určitě skvělá.

28.08.2019 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Doufám, že Eleanor už se bude mít vždycky jen skvěle. Že už nikdy nebude tak moc sama.
Posledních pár desítek stran jsem četla s knedlíkem v krku, i když už v polovině jsem tušila, co má Eleanor za sebou.
Úžasná knížka.

13.07.2019 5 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Příběh o přátelství, horách, přírodě a lidských vztazích. O životě, na který my už jsme dávno zapomněli. O životě bez moderních vymožeností...přemíry všeho, bez čeho už si ani život představit neumíme. Úžasné čtení.

06.04.2019 5 z 5

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Usadíte se v knihovně do křesla, že si prohlédnete krásné ilustrace v knížce...po pár minutkách sedíte s pohledem do prázdna, slzy v očích....a je mi smutno.
Textu je v knížce maličko, ale i tak z něj jde poznat, jaký kontrast je v životech uprchlíků a nás...těch, co mají úplně všechno...

Ráda čtu autorovy knihy, a i když Mořská modlitba je jiná, zanechala ve mně stejné pocity jako jeho předchozí díla.

21.03.2019 5 z 5

Kosí hnízdo Kosí hnízdo Zdeněk Drozda

Milá vzpomínková knížka na dětství v nelehké době. Moc se mi líbila.

10.03.2019 5 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Škoda...
Příběh začínal docela slibně, ale ve finále zůstal jen červenou knihovnou s několika zbytečnými klišé.

09.03.2019 3 z 5

Rok sněhu Rok sněhu Christian Signol

Křehký příběh, který je téměř poselstvím, že k boji s nemocí je kromě lékařů potřeba i pohoda a víra v uzdravení.
Sebastianův příběh mě pohltil a nádherně popisovaný francouzský venkov mi učaroval.
Krásná knížečka.

19.02.2019 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Pohádkově poetický, dojemný příběh, ve kterém se sny zdají skutečností a skutečnost vysněným snem.
Můj zážitek je umocněný čtením v zasněžených horách a já přemýšlím, jaký je asi život v promrzlé přírodě Aljašky.
Krásné.

10.02.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Příliš mnoho úplně všeho, postav, prožitků a životních zadrhelů. Skoro jsem se bála, že na mě vyskočí ještě vražda ☺️
Ne, už asi nejsem cílová skupina ...

02.02.2019 1 z 5

Tak zvláštně smutné...a také plné krásných myšlenek a mouder.
Nad některými se pousmějete a nad některými vám poskočí srdce.

18.10.2018 4 z 5

Dědictví Dědictví Eva Tvrdá

Nebýt Databáze knih, zcela určitě by mi knížka unikla. Moc hezky se četla, a hned si jdu půjčit Třešňovou alejí.
Pokaždé, když čtu knihy z období válek, říkám si....na co my si neustále stěžujeme ?

05.09.2018 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Čtivý román o houbaření, Šumavě a křehké dívčí duši, která se snadno rozbíjí a velmi těžce lepí dohromady.

03.07.2018 5 z 5