hanakk hanakk komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ je prostě příběh, který si čtenář musí zamilovat. Když mám den blbec, vezmu do ruky tuto knihu. Je to pro mě velké dílo, chovám k němu vlastně takovou úctu.
Krásný kouzelný, ale smutný příběh.

Mlha Mlha Stephen King

Povídky Mlha, Opice a Trám jsou pro mě ukázkami bezchybných příběhů. Opice mě do dnešní doby straší ve snech, vždyť takovou hračku jsme měl skoro každý doma. :-D Trám i přes to, že se jedná o relativně krátkou povídku, obsáhl všechno co měl. Zde se King předvedl jako opravdový král hororových povídek.
Ostatní povídky mě až tak moc nezaujaly, ale díky třem výše zmíněným musím knihu hodnotit velmi kladně.

09.07.2020 4 z 5

To To Stephen King

Skvělá kniha, moje nejoblíbenější od Kinga. Opravdu stojí za přečtení, příběh je prostě geniální. Posledních přibližně třista stran člověk hltá a nemůže se odtrhnout. Knihu doporučuji přečíst dvakrát, na druhé čtení člověk narazí na spoustu nových informací, které při prvním mohl kvůli velkému množství nových informací přehlédnout (například při kapitole Hovory).

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Knihu prostě nelze odložit během čtení. Díky postavení příběhu čtenář prostě musí pročíst celou knihu. Děj je hezky plynulý, vyústění příběhu mě překvapilo.
Kniha je velmi příjemná, ráda se k ní vracím. Za shlédnutí také stojí seriál podle příběhu.

09.07.2020

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Výborná povídková kniha. Bavili mě všechny příběhy, nejslabší povídka pro mě byla Prodlužování času. Z povídky Velký řidič mi opravdu šel mráz po zádech. Knihu bych doporučila, je v ní krásně vykresleno lidské zlo.

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Knihu jsem ani nedočetla. A to se mi ještě nikdy nestalo. Nemohla jsem se začíst, když už jsem se ke čtení dokopala, tak už jsem si zase nepamatovala velké množství jmen. Kniha mě bohužel nenadchla.

24.11.2020 2 z 5

Tuto knihu jsem četla před několika lety. Ale i přes to si jí pamatuju dodnes. Zanechala ve mně velkou stopu. Kniha pro mě byla tak moc emotivní, že už bych si jí určitě znovu nepřečetla. I proto musím hodnotit všemi hvězdičkami, protože ve mně rozpoutala opravdu velkou škálu pocitů a nikdy na ní nezapomenu.

30.08.2020 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Popravdě jsem asi čekala od Kinga víc. Jako jeho fanynka jsem se na knihu těšila, ale zklamala mě. Děj mě za srdce moc nevzal. Ale musím uznat, že nad některými pasážemi jsem seděla s otevřenou pusou. Nebylo jich bohužel ale mnoho.

09.07.2020 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Tato kniha je prostě skvělá. Díky ní jsem začala číst více knih od této autorky. Ale Zmizelá je z nich určitě nejlepší. Ke knize se často vracím, mohla bych jí číst pořád dokola. Určitě jí doporučuji!
Film podle knižní předlohy stojí také za shlédnutí. :-)

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Tuto knihu jsem si vybrala, protože mám ráda od autorky Zmizelou a Ostré předměty. Temné kouty mě ale dvakrát neoslovily. Do čtení jsem se musela nutit, až druhá půlka knihy mě alespoň trošku bavila. Ani nevím proč, ale příběh mě příliš nezaujal, hlavní hrdinka mi lezla na nervy a to mi kazilo celý dojem z knihy. Od autorky bych určitě doporučila lepší knihy.

09.07.2020 2 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Kniha se mi četla velmi dobře. Bavilo mě střídání pohledu matky a dcery v kapitolách. Příběh mě zaujal, četl se sám. Ale zklamal mě konec. Přála bych si druhý díl, ale zase na druhou stranu si neumím přestavit, co by v něm bylo. Takže z toho mám takové smíšené pocity.

09.07.2020 3 z 5

Tajemství Tajemství Jacqueline Wilson

Knihy od této autorky jsem jako malá milovala. A protože jsem si chtěla trošku zavzpomínat, padlo mé oko na tuto knihu. A nebyla jsem vůbec zklamaná. Velmi napínavý příběh, který popisuje ne moc pěkné životní situace očima dítěte.

20.11.2020 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Hlavní hrdinka mě neuvěřitelně vytáčela. Ale příběh byl skvělý a závěr knihy byl strhující. Po dočtení jsem jen seděla a přemýšlela, co se to jako stalo. Díky tomu dávám tolik hvězdiček.
Po přečtení knihy jsem dala šanci i seriálu. Ten mě ale na plné čáře zklamal. Nechápu, jak může mít tak vysoké hodnocení.

09.07.2020 4 z 5