hana2111 hana2111 komentáře u knih

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Začátek byl krušný, nemohla jsem se začít, ale pak už to šlo jako po másle a kniha byla v podstatě za pár hodin přečtená. Každopádně asi nesdílím nadšení ostatních hodnotitelů. Odpočinková kniha - ano. Příběh - no, dejme tomu. Postavy - ze začátku kapku chaos, pak se to naštěstí nějak utříbilo. Pointa - nápad zvláštní, provedení vlastně taky. Ve výsledku kniha mé oblíbené autorky, ke které už se ale pravděpodobně nikdy nevrátím. Doporučila bych knihu asi spíše nenáročnějším čtenářům nebo opravdu jako odpočinkové čtení, ale jako odpad nebo zbytečnost bych ji určitě neoznačila.

23.11.2017 3 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Nemůžu říct, že by to byla nejstrašidelnější kniha, kterou jsem četla, ale úplně klidné spaní jsem teda neměla. :)
Komentář obsahuje spoilery:
Každopádně autor pro mě skvěle navodil atmosféru, prostě jsem jen četla a četla a nějak nešlo přestat, byla jsem zvědavá, co bude dál... Je teda pravda, že konec byl kapku přestřelený, rodina podivných vlčích dětí. Na druhou stranu autorovi budiž aspoň ke cti, že zápletka není totálně blábol (i když jak pro koho, že...), že to při přivřených očích všechno tak nějak dává smysl, jak se tam útočníci ocitli, jak se narodili atd., že to není jen duchařský výplod fantazie. Teda je pravda, že konec jsem vzhledem k napětí uržovaném v knize čekala jiný, ale asi nemůžu říct, že bych byla zklamaná. Knihu bych nejspíše doporučila.

07.10.2017 4 z 5

Krasna kniha s jeste krasnejsimi ilustracemi. Rozhodne se zde najde par hlubsich myslenek a jsem zvedava, jak na me kniha bude pusobit po nejakem case pri opetovnem cteni... :)

02.10.2017 4 z 5

Nehoda Nehoda C. L. Taylor

Má první kniha od této autorky. Nemůžu říct, že by to byla nějaká pecka, ale takový pohodový průměr. Pohodové čtení na dlouhé volné dny... :)

Stále půlnoc Stále půlnoc Denise Mina

Dlouhá a rozvláčná, moc mi nešla pod kůži. Je pravda, že jsem při čtení nebyla úplně v ideálním rozpoložení, proto to zkusím ještě s dalším dílem série. Ale tato kniha mi tak úplně nesedla...

28.09.2017 2 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Další díl, který je ještě o kousek lepší než první. Už aby byly v češtině i další díly... :)

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Výborně čtivá knížka, pohodový příběh, sympatická hlavní hrdinka. Šup sem s dalšími díly... :)

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Spíše příběh plný vnitřních pochodů hlavní hrdinky, psychologické drama než thriller. Zajímavé čtení na dlouhé zimní večery, ale asi nic, k čemu se budu ráda vracet,

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Jak už bylo zmíněno v jiných komentářích, i mě přišla kniha zbytečně dlouhá a místy jsem se musela do čtení nutit. Četla jsem díky kladným doporučením na internetu, ale moc nechápu, z čeho plynou.

Pět Pět Ursula Poznanski

Geocaching? Moje zábava posledních let, proto jsem tuhle knížku nemohla nechat být. :)
Zápletka zajímavá, děj běžel rychle, přehledně. Rozhodně doporučuji si přečíst a přemýšlím, proč taková Dívka ve vlaku má označení Bestselleru a tahle knížka ne, protože zápletka i nápad u téhle knížky je podle mého zajímavější.

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Ono se to asi nedá tak úplně nazvat "knihou". :) Každopádně přečteno jsem měla opravdu velmi rychle, jen tedy konec je takový otevřený. Vlastně nevím, co to ve mě zanechalo. Takový ten pocit "a co dál, co jako teď?". Místy zajímavé zvraty, ale opravdu nic extra. Poklonu autorce, že na tak málos tranách dokázala sepsat tak diskutovaný příběh.

28.09.2017

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu jsem přečetla za jednu noc. Je pravda, že je velmi čtivá, i když jsem tedy několikrát nechápala motivy jednání hlavní hrdinky. Každopádně úplně nerozumím povyku kolem knihy, asi bych ji nenazvala světovým hitem, přestože čas s ní strávený bych nenazvala marným.
Děj je jasně členěný, postupně se rozjíždí, v příběhu není chaos. Vše je přehledné, čtenář se neztrácí a vyprávění probíhá naprosto přirozeně a plynule. Knížku mohu spíše doporučit, ovšem není rozhodně nic, co by člověk musel přečíst nutně.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Pro mě vyloženě odpočinková kniha. Konec je sice mírně překvapivý, ovšem spousta "zvratů" byla předvídatelná a konoec mi taky potvrdil to, co jsem si myslela už cca od poloviny knížky (žádné spoilery :) ). Docela dobře se příbeh četl z pohledu různých účastníků událostí, ale určitě vím, že se ke knize už nevrátím. Dočetla jsem jen proto, že nemám ráda rozečtené knihy. Každopádně označení "bestseller" si kniha dle mého názoru nezaslouží.
Žádná hluboká četba, nic, kvůli čemu bych večer nemohla usnout. Kniha je opravdu "zabíječ času", přelouskáte úplně v pohodě za dva dny.

28.09.2017 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Přečteno prakticky jedním dechem. Severské krimi a thrillery jsou moje srdcová záležitost, Sovou a Andělem se Bjork stává mým oblíbencem.
Rychlý spád událostí, velmi čtivé, příjemná zápletka, uvěřitelní hrdinové. Snadno jsem si představovala scény i situace a opravdu velmi doporučuji.

27.09.2017 5 z 5