hambra1 hambra1 komentáře u knih

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Četla jsem je poprvé a super. Jsem překvapená, jak moc se mi to líbilo.

28.01.2023 5 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Agatha nezklamala, jako vždycky perfektní.

24.08.2022 5 z 5

Matka Noc Matka Noc Kurt Vonnegut Jr.

Přečteno během jednoho dne ... prostě to nešlo odložit.

13.06.2022 5 z 5

Planeta opic Planeta opic Pierre Boulle

Filmy nemám ráda. Ani jeden jsem neviděla celý. Ale knížka je bomba. Přečetla jsem ji jedním dechem a jsem nadšená.

18.04.2022 5 z 5

Rozpusť vlasy, otevři bránu Rozpusť vlasy, otevři bránu Anna Šochová

Mám trochu smíšený dojem. Četlo se mi to hodně dobře, příběh mě zaujal, ale někdy jsem se trochu ztrácela. Někdy jsem v konverzaci postav ztrácela souvislosti, ale kupodivu mi to tak moc nevadilo. Tak nějak to k tomu tajemnu patřilo :-)

27.03.2022 5 z 5

Odloučeni zjara Odloučeni zjara Mary Westmacott (p)

Trochu jiná Agatha a přesto stále stejně čtivá. S jejím uměním dokonale popsat postavy s jejich klady i zápory, je knížka perfektní. Moc se mi to líbilo.

23.01.2022 5 z 5

Zkoušela jsem ji číst jako dítě a nedala jsem to, nějakou dobu jsem ji používala jako podložku při psaní nebo malování :-) Teď, jako dospělák, jsem ochotná přijmout spoustu nemožností, které mi dřív unikaly. Báječně jsem se bavila :-)

24.10.2021 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Bohužel musím napsat, že tohle je druhá knížka v celém mém životě, kterou jsem nedočetla. Několikrát jsem ji odložila a znovu jí dala šanci, ale nedám to. Dlouhé pasáže o Bohu, Prozřetelnosti apod. je na mě prostě moc.

02.07.2021

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Skvěle jsem se bavila. Takové příběhy se čtou samy.

16.02.2021 5 z 5

Žežicha se neříká Žežicha se neříká Ester Stará

Knížku jsme s dětmi četli stále dokola, naučili jsme se říkanky nazpaměť a pořád nás baví.

Pět neděl v balónu Pět neděl v balónu Jules Verne

Četla jsem do výzvy a moc mě to nenadchlo. Na mě je tam moc technických popisů.

21.01.2021 3 z 5

Na svatýho Dyndy Na svatýho Dyndy Jiří Žáček

Pěkná knížka. Pan Žáček nezklamal :)

Kočka leze dírou Kočka leze dírou neznámý - neuveden

Na téhle knížce v naší domácí knihovně je hodně poznat, jak moc jsme ji stále dokola četli :) Děti se učily básničky a z obrázků byly nadšené.

Když nastaly deště Když nastaly deště Louis Bromfield

Zpočátku jsem se do příběhu nemohla dostat, postavy se mi trochu pletly, ale stálo za to vydržet. Už od druhé čtvrtiny knihy jsem ji nemohla odložit a po přečtení mi chvíli trvalo, než jsem mohla vzít do ruky jinou. Zanechala veliký dojem.

21.01.2021 5 z 5

Dokonalé. Četla jsem ji jako puberťačka veršem nepolíbená a zamilovala jsem se.

21.01.2021 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Tenhle díl miluju. Líbí se mi i ve filmové podobě, ale závěrečná bitva je v knížce milionkrát lepší než ve filmu. Brečela jsem jako želva :)

Opět skvělé.

19.01.2021 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Tohle byla první knížka o Harrym, kterou jsem četla. Tak moc mě to chytlo, že jsem si sehnala všechny ostatní. Četla jsem je všechny už mnohokrát a musím říct, že pořád patří mezi mé nejoblíbenější.

19.01.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Perfektní.

13.01.2021 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Jedním slovem super ... i když v tomhle díle mi pubertální Harry chvílema lezl pěkně na nervy.

13.01.2021 5 z 5