Hakl54 Hakl54 komentáře u knih

Syn Syn Jo Nesbø

Je to teprve druhá kniha od Nesbo, kterou jsem přečetla. První kniha Sněhulák byla na mě až moc drastická, samá krev. Syn mě nadchl. Výborně napsané a inteligentní děj a až do konce napínavé a hlavně dobro vítězí nad zlem :).

08.06.2017 5 z 5

Rothschildova flaška Rothschildova flaška Petr Šabach

Ze začátku jsme byla spokojná, humor pana Šabacha mě bavil. Pak se to v "Anglii" nějak zvrtlo a už to nebylo ono.

03.05.2017 3 z 5

Nevěř mi ani slovo Nevěř mi ani slovo Roman Ráž

Nenapravitelný alkoholik, který sužuje celé okolí. Každá postava je nečím poznamenaná a jejich osudy se proplétají. Dobré čtení.

05.04.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Moc dobře se to čte, ale to je asi tak všechno. Velké množství postav až jsme se v nich úplně ztrácela a příběh se tím kouskoval . Chvílemi jsem už na to kdo je kdo rezignovala a četla tak jak to bylo. Tím to úplně ztráceno smysl. Méně postav by románu jen prospělo.

07.03.2017 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Dobře se čte, životní příběhy dvou rodin zajímavé, ale občas mi začínala přemíra erotiky již vadit. Ale to jsem mohla podle názvu ostatně čekat. Takové odpočinkové čtení pro nenáročné.

02.02.2017 3 z 5

Císařský bastard Císařský bastard Jiří Sommer

Zajímavé čtení. Knížka se mi dobře četla a občas mě mrazilo ze zločinů, které levoboček prováděl. Při čtení jsem také stále viděla a slyšela Wericha, který nám Rudolfa tak trochu hezky zidealizoval.

27.12.2016 4 z 5

Útěk z ráje Útěk z ráje Kateřina Macháčková

Odpočinkové čtení od kterého moc nečekejte. Trochu mi nebralo proč se rozhodla letět tak daleko, když nezvládala běžné situace? Nebo to bylo záměrně zveličeno ?

27.12.2016 3 z 5

Dobrovolnice Dobrovolnice Hana Hindráková

Když jsem si knížku vybírala v knihovně, lákal mě především její název. Očekávala jsem příběh ze života dobrovolnic v Africe. Ten budete hledat v knížce marně. Začátek dobrý, ale pak děj horší a horší až do úplně trapného konce.

09.11.2016 2 z 5

Večeře Večeře Herman Koch

Nenechte se odradit začátkem. Příběh se pozvolna rozvíjí a ke konci si kladete otázku: Je to vůbec možné, že jsou mezi námi takoví špatní lidé? A pak začnete přemýšlet, co byste udělali na jejich místě vy......

25.10.2016 5 z 5

Čmeláci v srdci Čmeláci v srdci Petra Hülsmann

Knížka mě zklamala, takové tlachání o ničem s tím, že od začátku víme jak to dopadne. Některé situace mi připadaly až trapně neskutečné.

29.09.2016 2 z 5

Máma masajů Máma masajů Hanna Schott

Zajímavé čtení, ale zároveň ve mě vyvolalo otázku zdali příliš nezasahujeme do života jiných lidí, kmenů ? Knihu napsala silně věřící žena, proto se víra v boha prolíná celou knihou. Otázkou je zda přechod na křesťanství je až tak nutný a nepřekračuje to meze, které následně přispívají k záhubě jejich kultur a myšlení ?

26.09.2016 3 z 5

Tribunál smrti Tribunál smrti Noah Gordon

Od pana Gordona jsem přečetla několik knih (Šaman, Ranhojič, Poslední žid, Lékařka) a vždy jsem byla jimi nadšená a těšila se jak budu číst další jeho příběhy z lékařského prostředí. Poprvé mě zcela zklamal. Postavy se mi motali, dějově nezajímavé až jsem nakonec knihu nedočetla.

05.09.2016 1 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Knížka se mi velice líbila. Je ještě lepší než Sedmilhářky. Ze začátku se mi trochu pletly postavy, ale pak jak se děj rozmotával začalo to být přehlednější. Každý hrajeme pro svět okolo nějaké to divadýlko, ale jací jsme opravdu rozkrývá mistrně Liane Moriarty.

26.07.2016 5 z 5

Vídeňské nokturno Vídeňské nokturno Vivien Shotwell

Nádherná kniha, která mě úplně pohltila. Krásně se čte, je v ní vše: trocha historie, vkusně vylíčen milostný život, ale i osud slavné zpěvačky.

18.07.2016 5 z 5

Ve spárech Aljašky Ve spárech Aljašky Jan Kopka

Knížka mě úplně pohltila a netřásla jsem se zimou pouze díky tomu, že je právě léto. Nechápu jak takové podmínky může člověk vydržet a kde končí hranice lidských možností. Velice zajímavý je popis místního obyvatelstva a jejich přístup k životu a přírodě. Hezky se to čte v pohodlí domova, kde jsme obklopeni civilizací. Život v nepoškozené přírodě nás přitahuje, ale ve skutečnosti by návrat k takovému životu byl pro většinu nás (včetně mě) dost bolestný. Už si sháním další knihy od pana Kopka:).

11.07.2016 5 z 5

Trápení lásky Trápení lásky Jan Cimický

Cimického čtu ráda, ale u této knihy jsem byla přesycena milostnými dopisy a basničkami natolik, že jsem je již přeskakovala. Autor se zbytečně vrací k Petrovi a Lucii od Rollanda. Očekávala jsem příběh jiný originální, takže i tragický konec mě vlastně nepřekvapil.

20.06.2016 2 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Po prvních třech dílech jsme trochu s nedůvěrou začala číst další díl od Davida Lagercrantze, ale pokračování, přestože od jiného autora, mě opět potěšilo. Lisbeth je sice taková moderní pohádková bytost, ale v dnešní době plné zla jí občas potřebujeme.

06.06.2016 4 z 5

Nataša Nataša Táňa Keleová-Vasilková

Knížku bych zařadila mezi ty zdařilejší z děl Keleové- Vasilkové. Mám však pocit, že si někdy autorka již s hlavními hrdinkami neví sama rady a zbytečně jejich povahové rysy a celý děj komplikuje.

30.05.2016 2 z 5

Srdce a duše Srdce a duše Maeve Binchy

Knížka se mi moc nelíbila. Původně jsem se domnívala, že to bude především příběh kardioložky Clary, ale děj se postupně rozrostl o další postavy, že jsem ke konci ztrácela přehled kdo je kdo.

10.05.2016 1 z 5

Domek u fjordu Domek u fjordu Wolfgang F. Fischer

Zajímavé čtení o Švédsku z pohledu cizince. Kniha se dobře čte, ale překlad se moc nevyvedl včetně chyb v pravopisu.

27.04.2016 3 z 5