Domek u fjordu

Domek u fjordu https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73435/domek-u-fjordu-73435.jpg 4 21 7

Autor tohoto cestopisu strávil část svého dětství ve stalinistickém Sovětském svazu, kde byl jeho otec nasazen na nucené práce. Po studiích mořské biologie a následné promoci podnikl mnoho námořních výprav na rybářských a výzkumných lodích a působil jako rozvojový poradce v Surinamu, Rusku a Turecku. Později pověsil vědecké povolání na hřebíček a spoluzaložil hnutí Greenpeace. Byl zatčen třeba na Sibiři, když se podílel na protestní akci proti lovu velryb. Wolfgang F. Fischer uskutečnil to, o čem mnoho jiných pouze sní. Uchýlil se do ústraní na "svůj" ostrov. Jeho ráj leží na západním pobřeží Švédska. Zábavně, vtipně, ale také rozjímavě líčí svou novou existenci sedláka a rybáře mezí potomky Vikingů. Vzdor svému nadšení ale nijak nezakrývá problémy, které na jeho sny vždy navalí realita. ... celý text

Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Das Haus am Fjord

Robodruh
18.08.2023 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Vracím se k ní pořád dokola pro její úchvatnou atmosféru a krásný popis reálií a života na švédském ostrově. Pohled německého novináře, který život ve Švédsku nově objevuje, je otevřený a vtipný. Živě vás vtáhne do pořádné skandinávské zimy. Připravte si dostatek kafe a teplou deku :)
Dnes už je situace pro přistěhovalce velmi pravděpodobně jiná, poznamenaná velkými emigračními vlnami. Přesto knížka neztrácí své kouzlo.

Evka3015
10.09.2018 5 z 5

Velice dobře se čte... Úplně mě vtáhla do světa který se žije u Fjordu.

MOu598
16.08.2017 4 z 5

Četla jsem v prosinci 2010. Podle mých poznámek:
Němec, novinář a ochránce životního prostředí si koupil domek a pozemek na ostrově ve Švédsku.
Novinářskou formou vypráví o tom, co ho pak čekalo.
Zajímavé, hodně info, hodně pěkných foto.
Ale novinářský styl a ironický pohled, kterému jsem ne vždy rozuměla.
Celkově se knížka dobře čte, je zajímavá, informativní.

akrash
27.04.2017 4 z 5

Krásná kniha, která vás moc dobře naladí a dostanete chuť se na všechna ta místa jet podívat!!!
Škoda jen občasných pravopisných chyb...

Hakl54
27.04.2016 3 z 5

Zajímavé čtení o Švédsku z pohledu cizince. Kniha se dobře čte, ale překlad se moc nevyvedl včetně chyb v pravopisu.

polly43
04.03.2015 3 z 5

Pro mě příjemné čtení.

Yaruschka
10.07.2014 5 z 5

Vím, kde ten ráj leží, také jsem v něm několik dní prodlévala a vůbec by mi nevadilo mít takový Domek u fjordu:-)) . Mám na tu dobu krásné vzpomínky. Pro mě nostalgická knížka.