hadak hadak komentáře u knih

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Zdeněk Svěrák svoje čtenáře nezklame - milé, české, citlivé vyprávění o dobrodružstvích, která zažil se svými rodiči během války na českém venkově. Knížka na jeden večer a ten večer svého čtenáře okouzlí.

20.10.2013

V tieni mafie V tieni mafie Jozef Karika

Výborně napsaná i přeložená kniha, poutavý děj si čtenáře drží tak dlouho, dokud neotočí poslední stránku. Čtenáře zbaví na osudech několika málo hrdinů jakýchkoli iluzí o politice, politicích a to jak na státní, tak na regionální úrovni.

06.02.2014 5 z 5

Smrt krále Šumavy Smrt krále Šumavy Martin Sichinger

Je to možná divné, nicméně jsem útlou knížku přečetl jedním dechem za pár hodin. Proč? Téma - král Šumavy a můj oblíbený Kalčíkův román tu je v novém, polistopadovém, světle. Bavil jsem se.

27.12.2011 4 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Bylo to výborné čtení, Vlasta Kálalová musela být pozoruhodná žena.

17.12.2011 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Moje první od tohoto autora, vnímám ji jako nový objev. Četlo se mi to samo a drželo si mě to a nechtělo pustit, konec se blížil rychleji, než bych si přál.

14.06.2013 4 z 5

Útěk do pekel Útěk do pekel František Niedl

Skvěle pobavilo, nechtělo mě to od sebe pustit. Patří mezi několik knih, o kterých už po prvním přečtení vím, že se k nim rád vrátím.

28.09.2012 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Knihu jsem četl v roce 1990, byla podle mě vynikající, patří k mým nejoblíbenějším.

10.01.2011 4 z 5

Střevíce z lýčí Střevíce z lýčí František Nepil

Výborné, čtivé, odpočinkové.

02.01.2011

Honba za rádiem Honba za rádiem Paul d‘Ivoi

Karavany (sešity Karavana) jsem v hltal jako čtenář dětské knihovny, tak jsem se chtěl k jedné vrátit. Tuhle jsem tehdy nečetl. Naivní, ale dobrý oddech, téma zahrnující dlouhou cestu a dobrodružství odehrávající se během cesty je velmi podobné knize S prázdnou kapsou kolem světa, od stejného autora, ta vyšla v edici KOD. S prázdnou kapsou kolem světa jsem dostal jako kluk k Vánocům a patřila mezi ty knížky, které jsem v dětství přečetl několikrát.

23.10.2015 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Přidám se v komentáři k ostatním - vynikající, lepší, než předcházející dva díly. Doporučuji.

20.04.2015

Účtování Účtování Pavel Jansa

Kniha mě velice příjemně překvapila, doporučil bych každému, kdo má rád současný, český, společenský román.

18.05.2014 4 z 5

Vůně posečené trávy Vůně posečené trávy Ivanka Devátá

Moc rád si tuhle knížku přečtu znovu. Obdivuji autorčin jazyk a způsob, jak nádherně dokáže češtinu používat.

06.02.2014 4 z 5

To na tobě doschne To na tobě doschne Ivan Kraus

Moc fajn čtení pro pobavení a pro zasmání. Ivan Kraus jednoduše nezklame a ve svých povídkách rozdává dobrou náladu a humor plnými hrstmi.

24.12.2013 4 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

Mně tohle nesedělo, vědomě jsem se do čtení nutil.

26.03.2013 1 z 5

Soud Jejího Veličenstva Soud Jejího Veličenstva Leon Uris

Tahle kniha byla pro mě výborné čtení, nemohl jsem se od ní odtrhnout.

08.01.2011 5 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Zajímavý příběh z války, dobře napsané, užil jsem si.

02.01.2011

Zdivočelá země Zdivočelá země Jiří Stránský

Kniha mi skvěle sedla do nálady, bavila mě o to víc, že jsem seriálové provedení viděl před mnoha lety, než jsme se definitivně zbavili televize. Dobře napsaný text, skvělé čtení.

29.07.2015 4 z 5

Zájezd Zájezd Aleš Beseda

Dal jsem sice "jen" tři hvězdičky, ale ve skutečnosti to byla pro mě nečekaně skvělá kniha. Očekával jsem takové nějaké lehké čtení do vlaku, pro zábavu, na dovolenou. Ve skutečnosti je v knížce docela silný příběh a autorovi se nečekaně podařilo fantasticky otevřít řadu psychologických témat o mezilidských vztazích a vztahu mezi mužem a ženou. Doporučil bych k přečtení.

03.04.2014 3 z 5

Koktejlový úkrok Otýlie B. Koktejlový úkrok Otýlie B. Jan Šebelka

Silné čtení, doporučuju, výborně napsané.

20.03.2014 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Bohužel mě kniha nějak neoslovila. Přečetl jsem ji celou, nemohu napsat, že by mě nudila, ovšem jsem si jistý, že po založení do knihovny tam zůstane s pouze maličkou šancí, že bych po ní znovu sáhl.

04.01.2014 2 z 5