hadak hadak komentáře u knih

Filmové příběhy Filmové příběhy Zdeněk Svěrák

Jedním slovem - vynikající. Příběhy jsem si s velikou chutí přečetl ačkoli jsem Svěrákovy filmy viděl mnohokrát. K téhle knize se budu vracet stejně, jako k filmům samotným.

17.11.2015 5 z 5

Honba za rádiem Honba za rádiem Paul d‘Ivoi

Karavany (sešity Karavana) jsem v hltal jako čtenář dětské knihovny, tak jsem se chtěl k jedné vrátit. Tuhle jsem tehdy nečetl. Naivní, ale dobrý oddech, téma zahrnující dlouhou cestu a dobrodružství odehrávající se během cesty je velmi podobné knize S prázdnou kapsou kolem světa, od stejného autora, ta vyšla v edici KOD. S prázdnou kapsou kolem světa jsem dostal jako kluk k Vánocům a patřila mezi ty knížky, které jsem v dětství přečetl několikrát.

23.10.2015 3 z 5

Hráč Hráč František Niedl

K přečtení na jeden zátah stejně jako díl první. Moc mě ta kniha potěšila, užil jsem si ji a doporučuji každému.

04.10.2015 4 z 5

Krvavá svatba v Praze Krvavá svatba v Praze Heinz Günter Konsalik

Četlo se mi to docela dobře, ale místy mi připadal děj trochu přehnaný, také dobové reálie nebyly občas úplně v pořádku (např. autor prohlásil za běžnou výbavu domácností koncem šedesátých let myčku na nádobí).

18.08.2015 3 z 5

Zdivočelá země Zdivočelá země Jiří Stránský

Kniha mi skvěle sedla do nálady, bavila mě o to víc, že jsem seriálové provedení viděl před mnoha lety, než jsme se definitivně zbavili televize. Dobře napsaný text, skvělé čtení.

29.07.2015 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Přidám se v komentáři k ostatním - vynikající, lepší, než předcházející dva díly. Doporučuji.

20.04.2015

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Čtení moc prima, četlo se mi to samo.

20.04.2015 3 z 5

Výchova hochů na Moravě Výchova hochů na Moravě Monika Simonová

Jako prvotina autorky výborné. Rozhodně čtení baví a pobaví.

08.07.2014 3 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Určitě dobré čtení. Vzhledem k tomu, že severských detektivek mám "načteno" a tím v mysli nastavená určitá očekávání, dal jsem tentokrát "jen" tři hvězdy.

04.06.2014 3 z 5

Účtování Účtování Pavel Jansa

Kniha mě velice příjemně překvapila, doporučil bych každému, kdo má rád současný, český, společenský román.

18.05.2014 4 z 5

Život reportéra Život reportéra Josef Klíma

Docela dobré čtení, provokuje k přečtení dalších knih autora.

02.05.2014 3 z 5

Zájezd Zájezd Aleš Beseda

Dal jsem sice "jen" tři hvězdičky, ale ve skutečnosti to byla pro mě nečekaně skvělá kniha. Očekával jsem takové nějaké lehké čtení do vlaku, pro zábavu, na dovolenou. Ve skutečnosti je v knížce docela silný příběh a autorovi se nečekaně podařilo fantasticky otevřít řadu psychologických témat o mezilidských vztazích a vztahu mezi mužem a ženou. Doporučil bych k přečtení.

03.04.2014 3 z 5

Kletba markomanské královny Kletba markomanské královny Naďa Horáková

Jedna z těch lepších detektivek autorky. Výborné oddechové čtení pro každého.

01.04.2014 4 z 5

Vlk na vodítku Vlk na vodítku Naďa Horáková

Docela dobré čtení, zajímavý námět.

01.04.2014 3 z 5

Koktejlový úkrok Otýlie B. Koktejlový úkrok Otýlie B. Jan Šebelka

Silné čtení, doporučuju, výborně napsané.

20.03.2014 4 z 5

Andaluský přítel Andaluský přítel Alexander Söderberg

Podle textů na přebalu jsem čekal knihu, od které se mi nepodaří odtrhnout. Bohužel se nenaplnilo takto vyvolané očekávání. Bylo to čtení dobré, ovšem že bych nemohl jít vzrušením z četby spát, to rozhodně ne. Ke konci knihy jsem si uvědomil, že v ní nevystupuje prakticky jediná kladná postava, ke které bych cítil nějaké sympatie.

12.03.2014 2 z 5

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Zpočátku jsem si říkal: "Zase nenaplněné očekávání." Pak mě ale vtáhl děj tak, že jsem u knížky vydržel od jejího otevření až do jejího definitivního přečtení. Všem doporučuji.

19.02.2014 3 z 5

V tieni mafie V tieni mafie Jozef Karika

Výborně napsaná i přeložená kniha, poutavý děj si čtenáře drží tak dlouho, dokud neotočí poslední stránku. Čtenáře zbaví na osudech několika málo hrdinů jakýchkoli iluzí o politice, politicích a to jak na státní, tak na regionální úrovni.

06.02.2014 5 z 5

Vůně posečené trávy Vůně posečené trávy Ivanka Devátá

Moc rád si tuhle knížku přečtu znovu. Obdivuji autorčin jazyk a způsob, jak nádherně dokáže češtinu používat.

06.02.2014 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Bohužel mě kniha nějak neoslovila. Přečetl jsem ji celou, nemohu napsat, že by mě nudila, ovšem jsem si jistý, že po založení do knihovny tam zůstane s pouze maličkou šancí, že bych po ní znovu sáhl.

04.01.2014 2 z 5