GYROTOURBILLON GYROTOURBILLON komentáře u knih

Klub: Sexuální skandál ve Švédské akademii Klub: Sexuální skandál ve Švédské akademii Matilda Voss Gustavsson

Velmi zajímavá kniha.

17.09.2023 5 z 5

Co se ti stalo? Rozhovory o traumatu, psychické odolnosti a uzdravení Co se ti stalo? Rozhovory o traumatu, psychické odolnosti a uzdravení Oprah Winfrey

Pro mě velmi přínosná publikace. Srozumitelně popsané , k zamyšlení , jak na tom vlastně jsem. Co se ti stalo ? Ano, je třeba o tom mluvit a přemýšlet. Kniha vám dá nadhled jak na to.

08.09.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Zde fakt není co dodat. Autor jde až na dřeň. Ano, pro slabší povahy to určitě není. Doporučuji , pochopitelně fanoušci ChC. vědí, proč se těšit na další knihu.

02.09.2023 5 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Dennis Jürgensen

Já dnes budu souhlasit s Duchoslp.

25.08.2023 4 z 5

Česká Amerika: Chicago Česká Amerika: Chicago Jaroslav Kříž

Velmi pěkná kniha. Tím, že kolem pomníku pana A. Čermáka chodím dost často, mi tato publikace byla k užitku. Jsem Kladeňák.
Kniha propojená fotografiemi má co nabídnout lidem, zajímajícím se o imigraci dané doby a vzrůst města Chicaga.

22.08.2023 5 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Linda Castillo

Ano, LC je super. Budu souhlasit se všemi 5 *.

16.08.2023 5 z 5

Chocky Chocky John Wyndham (p)

Vynikající kniha, od JW si rád přečtu další počiny.

14.08.2023 5 z 5

Doktor Doktor John Nicholl

Ano, znepokojující, přesto velmi čtivá kniha.
Ano, i toto se ve světě děje, přestože toto není literatura faktu,
autor z ní čerpá ( dft. z reálné praxe )
Ano, na další počin JN se budu těšit.

07.08.2023 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Moje první setkání s autory. Jdu hned do druhého dílu.

30.07.2023 4 z 5

Nedokončený rukopis Nedokončený rukopis Franck Thilliez

Ano, trochu složitější čtení, je třeba více přemýšlet.
Autor je přesto na špici, alespoň ve Francií. I u nás získal oblibu.
Určitě půjdu do další jeho knihy. Ale chce to proložit něčím lehčím.

23.07.2023 4 z 5

Ďáblovo moře Ďáblovo moře Clive Cussler

Vzhledem k tomu, že je to má 43 kniha , ze stáje Clive Cussler, není co dodat.
Syn Dirk převzal štafetu, věřím, že dosáhne stejného úspěchu.
Kniha není agresivní ( to vlastně žádná knih C.C. ) , autoři nešetří na dobrodružství a popisu kraje, moře, ale i supertechniky, kde hlavní aktéři vydrží vše.
Budu se těšit na další Cusslerovku a doporučuji čtenářům, kteří potřebují odlehčený žánr.

20.07.2023 5 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Přesně jak píše pavlína2019. Detektivky čtu , ale prokládám to.
Věřím , že i na třetí díl dostanu chuť a čtvrtý je již taky na světě.

08.07.2023 5 z 5

Nelítostně Nelítostně Radek Hromuško

Souhlasím se všemi 5*. Víc říct nelze.

03.07.2023 5 z 5

Ztracený v pustině Ztracený v pustině Jane Harper

Super, budu souhlasit s lomihnát. Ano, i tak to může v rodinách vypadat. Ale věřím, že kdo řídí rod a farmu, asi musí být tvrdý ( obzvlášť v tak krutých podmínkách , jak autorka popisuje ) Do jaké míry je to únosné pro rodinné příslušníky, toť otázka.
V mém rodu to byla babička, kdo vládl v baráku. Logicky to jejiho syna a dceru poznamenalo. Dodnes spolu sourozenci nekomunikují a to mají domy na společném pozemku. Agresi si poté vylívali na nás... ať šlo o školu, názor, dft. cokoliv.
Kniha mi to vše připoměla, samozřejmě v jistých jiných odstínech

01.07.2023 5 z 5

Životem na zelenou Životem na zelenou Matthew McConaughey

Já budu souhlasit s Pasadenka. Tak nějak jsem tušil. Přesto to bylo zajímavé čtení. Moudra a básničky , mi moc nesedly. Ale asi to pro autora bylo důležité.

27.06.2023 3 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Moje poslední kniha od autora ( nečetl jsem postupně ) i tak splnila mé očekávání. Ano, autor se vyvíjí, zlepšuje, ale i zaplétá do složitějších případů v dalších dílech.
Musím shrnout: všech 10 knih mělo společné Bretaňské moře, gastronomií, ale i barevnost a členitost pobřeží..., nejednou lákalo k zahlédnutí, či ochutnání. Neagresivní detektivní případy protknuté pohledem do kraje, byly vždy velmi příjemné. Čili nyní se budu těšit na novinku Bretaňské noci.

25.06.2023 4 z 5

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

Já dnes souhlasím se všemi 4 -5 * . Určitě ve mě bude nějaký čas kniha rezonovat.

22.06.2023 5 z 5

Bretaňské speciality Bretaňské speciality Jean-Luc Bannalec (p)

Dnes budu souhlasit s mosem . Čeká mě poslední dosud přeložená kniha autora.

20.06.2023 3 z 5

Ostrovy Atlantiku Ostrovy Atlantiku Petr Jan Juračka

Tak zde není co dodat. Krásné fotky, bezva popis oblastí. Prostě kniha o přírodě. Vynikající odreágování od napínavých thrillerů.

15.06.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Moje třetí setkání s KT a opět super. Každá kniha měla něco dosebe. Těším se na další knihu.

14.06.2023 5 z 5