Nelítostně

Na začátku to byla jen nevinná hra… Ta se však brzy stala krutou skutečností. Dramatický příběh o chladnokrevném plánování vraždy, jež před více než deseti lety otřásla českou společností. Tehdy trojice středoškoláků z Bíliny surově a zcela bezdůvodně zavraždila nevinnou spolužačku Kamilu. Autor na základě deníku oběti, zápisků jednoho z pachatelů a policejního protokolu odhaluje pozadí celé vraždy i vztah jednotlivých spolužáků, kteří si s myšlenkou na vraždu zpočátku jen pohrávali, navzájem se provokovali, až nakonec nedokázali přestat. Autor současně v knize ukazuje, že Kamila byla skutečně jen náhodnou obětí a že rozhodně neměla být poslední. Soud v roce 2005 sice brutalitu oněch tří vrahů potrestal celkem 58 lety vězení, ale konkrétní motivy pachatelů (ani jejich skutečný počet) dosud nikdo přesně neobjasnil....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/270546/nelitostne-Cs8-270546.jpg 4.151
Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno, Epocha (ČR)

Kniha Nelítostně

klaraj093
01.08.2019

Hrozný..Nevím co jiného k tomu dodat. Když se uvědomíš, že jsi je třeba potkával magory, vzhledem k tomu, že do Bíliny jezdím... Zkrátka šílený.
Popis Radka je skvělej, hrozně dobře se to četlo a vžila jsem se do jeho situace.

gabriela7591
24.07.2019

Na knihu pana reportéra jsem narazila náhodou, když jsem sháněla materiály do své seminární práce o kriminalitě mládeže, ale jsem za to neskutečně vděčná. Co je na tom ovšem tragické, je pravdivost příběhu. Jsem ale moc ráda, že jsem si knihu přečetla, už jen proto, abych nahlédla do života jednoho reportéra a do vší práce, úsilí a psychického nátlaku, které byly potřeba pro jednu reportáž. Klobouk dolu.

Mermaid
17.06.2019

Knihu čtu podruhé, souběžně koukám i na reportáž v archivu ČT a trochu mi vadí ty nesrovnalosti. Pan Hromuško je určitě lepší reportér než spisovatel, občas je to zmatené, nesouvislé, ale za silný pravdivý příběh toho, co se může stát - 4*

artlucie
04.07.2018

Příběh zanechal hodně silný dojem. Bylo to jednoduše napsané ,(místy s chybami), ale ve výsledku na tom nezáleží. Doporučuji po přečtení shléhnout reportáž Hra na smrt (hlavně 2. část, kde promlouvá Jakub).

iveta35
05.08.2017

Souhlasím, bohužel pravdivá. Je mi líto všech rodin, kterých se případ týká a přeji hodně síly a víru do budoucna.

Sasha001
18.07.2017

Silná kniha a bohužel pravdivý příběh. Narazila jsem na ni náhodou při hledání knížek ke zpracovní bakalářky o kriminalitě mládže a nelituji, že jsem ji přečetla. Je smutné, co někteří lidé dokáží udělat a zároveň tím zničit život i dalším...

jan6775
11.05.2017

skutečná událost a hodně zničených životů. Trest se odsedí a jede se dál. Myslet o něčem, promýšlet a ve finále provést mě přivádí na myšlenku jen pomyslet na vraždu a jiný hřích je hřích.

Renatecka
28.08.2016

Kniha celkem v pohodě, námět hrůzostrašný, ale za srdce mě tato knížka moc nechytla. V podstatě jsem stále narážela na pasáže, kdy si reportér dával panáka a zapaloval cigáro. A rozhovor s vrahem? .. byla to banda znuděnců, kteří nevěděli co by .. nepochopitelné.

Radek Hromuško
česká, 1968