Gurus Gurus komentáře u knih

Ztracený princ Ztracený princ John Flanagan

Čtivé a občas napínave. Každopádně bylo fajn se vrátit do světa Hraničářova Učně. Jsem rád za překlad a taky to, že už nemáme Willa Treaty jak bylo par dílů zpět, ale zase hezky česky Willa Dohodu.

18.10.2021 4 z 5

16-03-20 16-03-20 Veronika Pekárková

Tak moc jsem si přál, aby knížka byla dobrá.... Abych to upřesnil tak první polovina je super tak za 4/5, ale pak to jde rychle dolů a ten konec je tak 2/5 max. Konec byl nelogický a zmatený... Knížka obsahovala také poměrně dost nelogičností, a celkově to nezapadalo. Například to vypadá cca do 70% knížky, že je vypravena retrospektivně, ale neřekl bych podle konce.
Ano styl psaní autorky je na dobré úrovni, ale zase ta druhá půlka to kazí. Líbilo se mi vystihnutí myslí mladého člověka, jde poznat, že to nepíše "dospělák". Zajímalo by mě jestli bude druhý díl? Je to vůbec v plánu?
*SPOILER*
Na konci se vlastně nedovíme, jak to s lodí dopadlo. Pořád tam bylo hodně náboženských fanatiků. Co otec Traylor? Dostal kulku jak si zasloužil? Co Sushi a ta jeho holka? A co ten Cormac, to by byl opravdu tak malicherný? Přišlo mi to velmi nepravděpodobné, nevím asi autorka neměla větší prostor pohrát si se zakončením. Tak cca ještě 100 stran by tomu pomohlo

Prostě tohle se nepovedlo a je mi to opravdu líto, mělo to potenciál. Každopádně se těším sčím dalším Veronika Pekárková příjde.

22.02.2021 3 z 5

Gateway Gateway Frederik George Pohl Jr.

Rozporuplná kníža....přiznám se, že část kapitol s psychiatrem jsem přeskočil. Většina znich byla o ničem až na ten konec, kdy to zapadlo, ale stějně.
Hlavní postava nebyl žádnej sympaťák, ale podle mě to byl autorův záměr. Jako úvod do série of Heechee to nebyla zrovna taková sláva. Zatím v plánu nemám číst další díly, ale kdo ví....

03.02.2021 3 z 5

Chybný protokol Chybný protokol Martha Wells

Slabší než druhý díl, ten je pro mě zatím nepřekonaný. Ze začátku trošku zmatečné a konec krapet taky, ale nakonec to dopadlo jak jsem čekal. Celkem mi přijde, že autorka dává přednost ženám co se "klientek" týče :).
*Spoiler*
Škoda Mika, toho mi bylo líto, snad se Robokat spojí pak s Mensahovou jak má v plánu a konečně Šerosvit pošle kam patří.

11.01.2021 4 z 5

Pivařka 2 Pivařka 2 kolektiv autorů

Taková bible pro domovarníky. Díky ní jsem začal.
Možná jen bych rozšířil část o rmutování a detailněji popsal BIAB metodu.

23.09.2020 4 z 5

Souboj na Araluenu Souboj na Araluenu John Flanagan

O trošku slabší než 13 díl, ale pořád to byla čtenářská pohoda. Jen se dalo předpokládat co a jak se stane, možná až na ten Thornuv problem. Chyběl mi ram Will a na můj vkus tam bylo moc Evanlyn. Horách byl fajn a Gilan taky, ale není to Haly a Will.....

27.11.2019 4 z 5

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

4/5 kvůlli tomu, že tam neni Will jinak to byla fajn knížka, která krásně odejpala :). Maddie už není tak protivná jako ve 12. dílu, ale pořád to není ono.

19.11.2019 4 z 5

Na odvrácené straně Na odvrácené straně Anthony O'Neill

Super konec :) jinak to bylo takové pohodové čtení :) Rozhodně se mi četla lépe než Artemis a hlavně tam nebyla žádná protivná holka co se chová jako puberťák (viz moje hodnocení u Artemis).

p.s. určitě nesrovnávat s Marťanem...,ale jak jsem psal výše tak s Artemis.

15.10.2019 4 z 5

Planeta Eden Planeta Eden Stanisław Lem

I dnes má co nabídnout, hlavně co se společenského přesahu týče. Četl jsem nové vydání s aktualizovaným textem.
*spolier možná*
Konec byl super, hlavně kontakt a pak komunikace, nejlepší část knížky.

16.07.2019 4 z 5

Učedník a válečný mág Učedník a válečný mág Taran Matharu

Pozor může obsahovat spoiler.

Začnu hned tím horším. Knížka půspobila uspěchaným dojmem a ke konci to bylo hodně znát, jak se Taran snažil všechno nahustit na konec. Klidně by to sneslo další knížku nebo alespon dvojnásobný počet stran.
Asi takto bych knihu rozdelil:
Aether - SUPER!!
Hurá jsme venku, ale zase po nás jdou - OK pořád fajn.
Zvládli jsme to a Fletcher jede domů - hmm to už je trošku na rychlo
Budování města a útok Goblinu a konec knížky + nedořešený vztah se Sylvou asi na 50 stránkách - TO JE HROZNÝ.

Asi by to mělo být na 3/5 ale pokud se podíváme na celou serii tak musím dát alespoň 4/5.

18.03.2019 4 z 5

Učedník Učedník Taran Matharu

Super a ještě jednou super. Eragona a Pottera jsem nečetl tak nemohu srovnávat ale moc se mi to libilo.

Co se mi, ale opravdu nelíbilo byl opravdu špatný překlad a hlavně moře překlepů to bylo neco šíleného číst. Chvilku jsem luštil co kdo tedy řekl, nebo spíš jak to myslel.

04.12.2018 5 z 5

Invaze Invaze Luke Rhinehart (p)

Chvilku jsem přemýšlel, že bych dal 4 hvězdy, ale celkově je kniha prostě za 3.

Asi kdyby Invaze skončila v polovině bylo by to OK, takhle knížka působila jako že je děj natahován, jen aby se zaplnili stránky.

Jako satira a kritika na americkou spolešnost, ale Invaze funguje výborně jen to sci-fi od ní čekat nemůžete a neměli by jste.

26.09.2018 3 z 5

Hyperprostor Hyperprostor Michio Kaku

Prof. Kaku, má úžasný talent poutavě psát. Při čtení mě napadlo pročc deti na základní škole neučit rovnou Reimanovskou matematiku a Euklidovskou probrat jen stručně. Vždyť děti mají úžasný talent chápat abstraktní věci jako je třeba vice rozměrná teorie a třeba takový Reimanův tenzor by určitě rychle pochopily.
Co se mi na knize tolik nelibilo a proto jen 4/5 je asi ta nutná polemika kolem náboženství..to je mi cizí.

01.06.2018 4 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

No popravdě jsem se u knížečky náramě bavil :).

27.04.2018 5 z 5

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

Byl jsem skeptický a jsem rád, že jsem se mýlil. :-) John Flanagan to zase dokázal.

13.09.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších fantasy co jsem četl..

05.04.2017 5 z 5

Jericho Jericho Christopher Hyde

Dobrej thriller :-) Trošku slabší na konci, ale hlavní záporák dostal to co si zaloužil :-). Škoda brabčáka, byl to frajer.

p.s. Překlad byl celkem šílenej, ale beru to jako nutné zlo poplatné době kdy kniha vyšla v ČR :-)

10.03.2017 4 z 5

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Ale jo, nebylo to špatné. Kniha připravila půdu pro 12. díl a pro Bratrstvo. Vetsina příběhů byla dobrá a příběh s Cukem skoro zdrcujici...emočně.

Jsem rád, že jsem knihu četl.

21.02.2017 4 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Libila se, ale z pro mě zatím druhá nejslabší hned po třetím díle. Jak Tatjana1737 píše libila se mi pasáž, kde se Horác ptá Halta, co dělal v kuchyni on, když si poprvé všimnul Willova talentu k práci hraničáře.

03.01.2017 4 z 5

Virtuální vrazi Virtuální vrazi Jana Rečková

Kniha se četla dobře a měla spád, jen ten konec byl opravdu šílený...každopádně autorka sama píše, abychom knihu nebrali jako Sci-fi ale jako mix s fantasy...

13.12.2016 3 z 5