Jericho

V knize Jericho se staneme svědky havárie kamiónu převážejícího vysoce aktivní bojovou látku. Béhem čtyř hodin umírá jako první policista, který kamión objevil, poté následují další… Ch. Hyde líčí boj obyvatel města proti neviditelné nestvůře, jež v tomto případě nese označení QQ9.

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29192/big_jericho-HNP-29192.jpg 4.1117
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Svoboda

Jericho Falls, 1987

Kniha Jericho

mi-380

Moderní Odyssea s Illiadou a Aenesis dohromady. Místo starověké Tróje novodobé Jericho, v roli Bohů americká armáda, role válečníků zastali prostí Američané, muži z městečka Jericho (z nichž leckdo ještě pamatoval nějakou tu válku, což, jak víme, platí pro tento národ i dnes), místo kouzel biologické zbraně. Autor rozjíždí své drama pomalu, nenápadně, důkladným seznamováním s množstvím postav, které postupně vtahuje do smrtící hry a některé i do explicitně popsaných sexuálních scén (je znát, že kniha vyšla těsně po revoluci - krunýř cenzury praskl, z doby předrevoluční přesto vydržel protiimperialistický obsah – čestný šerif spolu s hippíkem proti zpupnému generálovi).
80 % (114 hodnotících s průměrem 82 %).

heavy66

Jericho? Že nevíte, co to je? Kdyby Stephen King zkrátil Svědectví o filozofické úvahy, nadpřirozené jevy, zbytné postavy, dlouhé cestování a budování nové civilizace, zůstalo by Jericho, thriller ostrý jako břitva! Když jsem ho četl poprvé, několik hodin jsem napětím nedýchal, a vejce nejedl několik týdnů!

boxas

Jericho určitě stojí za přečtení! V dnešní době snad i víc než jindy...
U této knihy jsem si se zájmem přečetla všechny komentáře. Proč?
Podívejte se, jak zásadně se od sebe liší pohled na knihu v době před a teď během pandemie coronaviru! No jo, pandemie nás poznamenala...a změnila. Teď už nám některé motivy knihy Jericho nepřipadají jaksi "mimo mísu".

Ivan F

Náhodný výber knihy občas prinesie príjemný čitateľský zážitok. Katastroficky ladené príbehy cielene nevyhľadávam, ale táto kniha ma zaujala svojou obálkou. Príbeh pádu mini mestečka Jericho Falls je napísaný svižne, nenudí a má príjemný rozsah strán, tak akurát. Vtipné mi prišli niektoré preložené slová a slovné spojenia, dnes by to preložili úplne inak, ale práve tieto výrazy podtrhli celkové vyznenie knihy, pretože čitateľ vie, že sa príbeh odohráva v osemdesiatych rokoch minulého storočia a takisto jemne žlté a drevnaté listy knihy navodili správnu atmosféru. Jediné, čo som nečakal je to (pozor spoiler), že príbeh jednej náhodnej katastrofy nikto neprežije, prenasledovanie svedkov bolo až do konca. Vo svetle "pandemických" udalostí roku 2020 by hocijaká dedinka sveta mohla poslúžiť ako experiment cieleného vyhladenia určitej vrstvy obyvateľstva - v Jericho Falls by prežili len tehotné ženy, deti a ľudia s cukrovkou - ale nemohli.

roman6788

Obal knihy dost odradza, ale to je asi to posledne. Vyborne napisany thriller a teraz v case korony aj trochu latentnej paranoje nezaskodi :)

janina66
06.12.2020

Poprvé jsem četla v pozdní pubertě na doporučení maminky. Vzhledem k tomu, že jsem si už nepamatovala už přesný děj, tak jsem si ji přečetla znovu. Musím říci, že děj je svižný, akční a velmi napínavý. Opravdu jsem si knihu užila a moc se mi líbila.

Plucky
07.06.2020

Přečteno několikrát. Poprvé jsem ji četl celou noc až do rána a nemohl se od ní odtrhnout. I po čtyřiceti letech působí současně. To co tenkrát možná znělo trochu jako sci-fi, je dnes realita. Např. head up displaye. Chrystopher Hyde mě baví a tohle je jeho top (lepší než Vlna).

stm01
03.04.2020

Ke knize jsem se dostal před dlouhými lety. Přečetl jsem jí během jedné 12 hodinové noční směny v práci. Nevím přesně čím to bylo, ale v dalších letech jsem knihu přečetl ještě dvakrát. Za mě jasných 5 hvězdiček.