Guepp Guepp komentáře u knih

Angličtina pro samouky Angličtina pro samouky Libuše Bubeníková

Prijemne k opakovani.

04.01.2020

Umění přesvědčit a vyjednat Umění přesvědčit a vyjednat Stanislav Termann

Informace poslouzi hlavne prodejcum v zacatcich jejich prace.

04.01.2020

Oidipův návrat Oidipův návrat Anna Hessová

I když mám knihy autorky velmi ráda, tímto jsem se nedokázala prokousat a knihu asi po šedesáti stranách odložila.

10.11.2019

Jestliže mě miluješ - Nejčastější pasti na vztahy a jak se jim vyhnout Jestliže mě miluješ - Nejčastější pasti na vztahy a jak se jim vyhnout Julia Onken

Soupis nejcastejsich pasti ve vztahu doplnene o komentar autorky a ilustrativni zivotni pribehy partneru. Snazi se ukazovat jiny pohled na situaci. Jelikoz mam podobne literatury nacteno jiz hodne, ocenuji hlavne jednoduchost, se kterou je kniha napsana. Nemusite ji cist od zacatku do konce, ale pouze vybrat temata, ktera Vas zajima. Ke kazdemu je tak 5-6 stranek srozumitelneho textu.

06.11.2019

Ženské příběhy Ženské příběhy Lilia Khousnoutdinova

Začala jsem na ženství - a i hlavně na své ženství - nahlížet jinak. Děkuji za tuto knihu, ráda ji předám dál svým známým.

16.10.2019 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Po přečtení knihy mám pocit, že víc rozumím myšlení a životu svých prarodičů. I když ta kniha rozhodně nebyla o nich a ani jim žádný příběh nebyl podobný, už mi dává smysl tzv. "vesnická mentalita".

16.10.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

I když jsem si čtení moc užila, nemohla jsem se zbavit myšlenky, že by tato kniha mohla být klidně rozdělena na tři samostatné knihy. Ráda bych se totiž dozvěděla nějaké další detaily o všech postavách. Myslím, že mi v tomto více vyhovovala Hana. Už se moc těším na další knihy.

04.10.2019 5 z 5

Muž s nádherným hlasem Muž s nádherným hlasem Lilian B. Rubin

Mrzi me, ze nebylo vice pribehu.
Terapeutka ma hodne co rict.
Prvni kapitola je slozitejsi uvaha, tak se nenechte odradit. :)

08.09.2019 5 z 5

Panenka, která řekla ne! Panenka, která řekla ne! Galina Valkova

Fandím všem, kteří jsou ochotní, a hlavně natolik silní, že dokážou sdílet příběhy podobného rázu. Nepoužila pseudonym, což je dle mého dost odvážné gesto. Vlastně by mě i dál zajímal její osud...

30.08.2019 4 z 5

Vaše bludy Vaše bludy Wayne W. Dyer

Myslím si, že některé uvedené poznatky a fungování lidského mozku nejsou zcela pravdivé, ale pokud přehlídnu své občasné škarohlídství, kniha je prostě inspirující a má něco do sebe. Zatím jsem nečetla všechny kapitoly a pouze si vybírám ty, které mi jsou blízké.
Vryla se mi do paměti myšlenka, že inteligentního člověka nepoznáte podle akademických titulů nebo třeba miliard na účtu, ale podle toho, jak je šťastný. Taková jednoduchá věc, ale za mě dost pravdivá.

20.08.2019

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Asi bych ji prostě vystavěla jinak... některé pasáže byly zbytečně nijaké a paní redaktorka měla až přespříliš velkou potřebu se angažovat svými názory do knihy, i když zde hlavně mělo jít o osobnost pana Honzáka. Bylo zde zmíněno plno zajímavých myšlenek a zkušeností, i když si myslím, že by se z pána doktóra dalo "vyždímat" více. Pokud se napíše ještě jiná kniha, bylo by super, kdyby šla více do hloubky.
Za mě bohužel trochu zklamání. A knihu určitě nezavrhuji a doporučuji všem. Každý si tam najde nějaké své téma.

20.08.2019 3 z 5

Deset tajemství lásky Deset tajemství lásky Steve Biddulph

Libi se mi zpracovani - jednoduche a prijemne napsane. Resi hodne temat.
Pokud jste nic podobneho necetli, je tato kniha presne pro Vas. Prijemny zacatek, nez se treba pustite do hloubky problemu.

18.07.2019 4 z 5

Lži na pohovce Lži na pohovce Irvin D. Yalom

Ctive, propracovane, poucne a k zamysleni. Tak bych shrnula hlavni plusy teto knihy. Ja jsem ale cekala neco jineho, tak trochu bojuji se zklamanym ocekavanim. Moje chyba.

02.07.2019 3 z 5

Pentameron aneb Pohádka pohádek Pentameron aneb Pohádka pohádek Giambattista Basile

Komplikovanější četba, ale jde o výbornou sondu do toho, jak se pohádky časem změnily.

27.06.2019

Ty Ty Caroline Kepnes

Uzasna knizka!!!!!!!!
Fascinujici je, ze mu zacnete i fandit!
Zpusob psani je velmi podmanivy.
Rozhodne doporucuji.

21.06.2019 5 z 5

Panny a netvor Panny a netvor Anna Hessová

Výborný příběh.
Trochu mě zklamal ten konec, čekala jsem, že se projeví víc jako neustále oslovovaný netvor.

15.06.2019 3 z 5

Neposkvrněné početí Neposkvrněné početí Anna Hessová

Zarážející je i to, že se s dětmi tak málo probíral sexuální život a že si hlavní autorka myslela, že jí "prasklo střevo", když na kalhotkách uviděla krev. A mlčení o tomto tématu v mnohých přetrvává doteď. Bavit se o tomto tématu se svými potomky (samozřejmě úměrně jejich věku), je jedna ze základních rodičovských povinností.

Čekala jsem, že přijde nějaké šokující odhalení, kdo vlastně Pepánek je. Jinak se mi líbilo, že se z matky stala skutečně matka aspoň v těch "momentech ohrožení". A možná by byl i zajímavý nějaký dovětek k jejímu životu - pro pochopení jejich reakcí.

Kniha Ikarův let ke slunci mě zatím zaujala od autorky nejvíce.

08.06.2019 3 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Prijemne cteni na odpoledne. Neprekvapi, ale ani neurazi. Dalsi dily neplanuji.

31.05.2019

Ikarův let ke slunci Ikarův let ke slunci Anna Hessová

Knizku jsem koupila za par korun, abych si zkratila cestu vlakem. Prekvapila me hlavne svou tvrdosti a volbou tabu temat.
Popravde mi toho kluciny bylo fakt lito. A celkove teto situace. Kdyz nekoho "podivneho" vidime, taky se zacneme strachovat o sve veci. Ale jakmile zjistime zivotni pribeh toho dotycneho, jejich jednani se nakonec nezda tak prekvapive a mozna i mame pochopeni.
Posledni cas, kdy zil s ciganskou rodinou, mi prisla az zbytecne dlouha v porovnani s jeho jinymi zivotnimi pribehy. Coz me mrzelo, myslim, ze nektere casti by autorka mohla detailneji probrat.
Tesim se na dalsi knihy.

31.05.2019 4 z 5

Odhalené emoce Odhalené emoce Paul Ekman

Řekla bych, že je to to nejlepší, co jsem k tématu emocí kdy četla!

27.05.2019