Ženské příběhy

Ženské příběhy – smutné a veselé, inspirující a děsivé, autentické a osobní Příběhy, které vycházejí z pravdivé zkušenosti několika desítek odvážných žen, které se rozhodly promluvit nahlas o tom, co je tichým tabu. Poznejte vnitřní krajinu ženy! Tato kniha je jako prastará ženská měsíční chýše - najdete zde příběhy dívky, milenky, matky i stařeny. * Menstruace: křehké prožitky dívky kolem první menstruace, inspirující tradice oslav ženské plodnosti, mystický význam „moontime“, menstruace jako ženská cesta sebepoznání, alternativy k tamponům a hormonální antikoncepci, realita ženských zkušeností. * Záhada ženské sexuality. První zkušenosti, poznání svého těla, touha, milostné dopisy, zklamání, zneužití a hlubší poznání sama sebe. Okénko do nejniternějších ženských tajemství. * Široká paleta porodních příběhů. Od císařského řezu v porodnici přes celé spektrum prožitků až k neasistovanému domácímu porodu. Porody s dulou, s PA, s manželem, se sestrou i s maminkou. V ČR i v zahraničí; v Neratovicích, Vrchlabí, v bazénku, na posteli i na porodní koze. Porody, které dopadly podle vysněných představ anebo úplně jinak. Potraty a interrupce. Realita mateřství. Euforie a poporodní deprese. Sexualita po porodu. Strachy, naděje a skutečnost. * Proč život přechodem nekončí a jak kvetou zralé ženy. Kromě pravdivých příběhů zde také naleznete inspiraci a návody na rituály, které můžete provádět samy doma, nebo tipy na ženské byliny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137029/zenske-pribehy-137029.jpg 4.653

Kniha Ženské příběhy

Gweny

Překrásná kniha, která přináší jiný pohled na životy žen, než jak jsou prezentovány v mainstreamové společnosti. Ženy jsou božská stvoření, stejně jako muži, avšak tahle kniha náleží něžnějšímu pohlaví.
V několika kapitolách se tu dočteme o tom, jak ženy prožívají své přechodové životní fáze (první menstruace, milování, těhotenství, porod, přechod). Jedná se o autentické příběhy žen, které autorka shromáždila a které jsou doplněny překrásnými a silnými ilustracemi. Několikrát mi tváře smáčely slzy, nejvíce u příběhů přirozených porodů.
Doporučuji tuto knihu všem ženám, které mají pochybnosti o svém těle i jeho prožívání a zároveň všem mužům, kteří se chtějí přiblížit k pochopení našeho, ženského vnitřního světa.
Jsem vděčná Lilii, že tuto knihu vydala a i když je to již pár let, mě si našla nyní a jsem přesvědčená, že to bylo v pravý čas.

citronekodvedle
16.08.2021

Úžasná kniha, děkuji za sepsání těchto příběhů a mohu doporučit každému k přečtení.

zazvorek
28.07.2021

Nemohu hodnotit hvězdami, to bych musela ohvězdičkovat lidské životy.

Ačkoliv rozhodně nejsem cílovka téhle knížky, po jednom dlouhém, velmi ženském rozhovoru jsem si ji od kamarádky ze zvědavosti půjčila.
První část věnovaná menstruaci mě překvapivě asi oslovila nejvíc, kéž by to mohly číst náctileté dívky ještě před tím, než dostanou první měsíčky. A kéž by si to přečetly i jejich matky. Část o porodech mě zaujala naopak nejméně, tam jsem asi našla nejvíc příběhů, se kterými jsem se nedokázala ztotožnit. Vrchlabí a touhy po přirozeném porodu pořád dokola...
Bylo mi líto, že zkušeností zralých žen bylo tak málo, ukázalo by mi to jiný svět a třeba i tu hledanou ženskou moudrost.
Ilustrace mě upřímně úplně minuly.
Jako celek rozhodně dobré čtení pro každou ženu. I méně esoterické typy jako já v tom najdou zajímavou inspiraci a popud k přehodnocení některých svých záležitostí. A třeba i odvahu poznat sama sebe, a to se cení.

ja98
30.01.2021

Skvělá, hodně mi pomohla

Guepp
16.10.2019

Začala jsem na ženství - a i hlavně na své ženství - nahlížet jinak. Děkuji za tuto knihu, ráda ji předám dál svým známým.

TaJiná
02.05.2019

Kniha, ke které se ještě musím propracovat :-)

Lucky_one
11.12.2017

Skvělá kniha. Jak už to tak bývá, přišla v pro mne ten pravý čas. :) Všem ženám, které se podělily o svůj příběh, patří velký dík za sdílení.

Varvara
04.12.2017

Tohle je hodně dobrá "záležitost". Nesmírně bohatá a s hloubkou. Četla jsem s chutí, příběhy pro mě byly vesměs zajímavé (obzvlášť příběhy porodů, protože jsem sama neměla čest rodit) a poutavé. Škoda že bylo tak málo příběhů v části Stařena. Děkuju za tahle otevřená sdílení žen. Knížku bych doporučila ženám i mužům.