Guepp Guepp komentáře u knih

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Líbí se mi, jakým stylem přistupuje k náboženství/nadpřirozenu a vlastně i jakým stylem ho vysvětluje. Zajímavá kniha, těším se na druhý díl. :)
Jen škoda toho designu obálky, knihu dost shazuje.

01.06.2017 4 z 5

Osm smrtelných hříchů civilizace Osm smrtelných hříchů civilizace Konrad Lorenz

Prosím, čtěte.

04.04.2017 5 z 5

Kniha psychologie Kniha psychologie Nigel C. Benson

Jednoduse podana, vsechny informace perfektne zasazeny do kontextu. Ma krasnou grafiku a je moc prijemna. Najdete v ni hlavni osobnosti psychologie a jejich praci. Urcite doporucuji vsem, co si chteji v psychologii udelat jasno, zde mate super zaklad! :)

29.03.2017 5 z 5

Učebnice obecné psychologie Učebnice obecné psychologie Alena Plháková

Velmi pekne a srozumitelne vysvetleno. Něco je trochu krkolomnější, ale pro studenta psychologie je tato kniha urcite zachranou.

16.03.2017 4 z 5

Jak vycvičit divokého slona... a další dobrodružství na cestě bdělosti Jak vycvičit divokého slona... a další dobrodružství na cestě bdělosti Jan Chozen Bays

S jednoduchostí a chytrostí popsané způsoby, jak zapracovat na uvědomování si bdělosti, tedy sám sebe a svého okolí. Proč je to důležité? No, jak jinak chcete změnit něco "na sobě", když si to vlastně ani neuvědomujete? Určitě doporučuji všem začátečníkům, kteří se touto problematikou chtějí zabývat a vlastně ideálně úplně všem. Najdete zde přes 50 možných rad sestavených od nejjednodušších až po poměrně složité. Příjemně a srozumitelně napsané, velmi prakticky doplněno o "abyste si vzpomněli" poznámku, která vám vše připomene. Změnit nějaký zvyk nebo zautomatizovanou činnost není jednoduché, ale dá se na tom pracovat :)

12.03.2017 5 z 5

Lucka, Maceška a já Lucka, Maceška a já Martin Reiner

Milé, příjemné, lehké, a jemné. Plné emocí, i když občas trochu matoucích. Krásná četba.

09.03.2017 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Rozečetla jsem prvních padesát stránek, odložila ji a našla si k ní cestu až po několika měsících. Vlastně ani nevím proč... každopádně jsem moc ráda, že jsem se k ní vrátila!!! Netuším, jak bych popsala své nadšení. Zbytek jsem dočetla do týdne a okamžitě vypálila směr knihkupectví pro další díl. Podobně jsem to měla se Zaklínačem. Opravdu se nám tu objevil další skvělý vypravěč. Doufám, že budou další díly pokračovat stejným stylem. :)
A jsem také moc rada, že to není romanťárna převlečená do fantasy. Neříkám, že bych jima nějako pohrdala, například Jiskru v popelu, mám ráda, ale je dobré si od nich trochu vyčistit hlavu :)
Knihu určitě doporučuji všem milovníkům fantasy :-)

26.01.2017 5 z 5

Antické divadlo Antické divadlo Eva Stehlíková

Miluju anticka dramata a tato kniha na ne vrha sirsi svetlo a hezky je usazuje do kontextu. Doporucuji vsem zajemcum o danou tematiku.

16.01.2017 4 z 5

Ledař: Zpověď nájemného vraha Ledař: Zpověď nájemného vraha Philip Carlo

Zajimava sonda do zivota najemneho vraha. Bohuzel me asi nic nedonuti ji docist. Autor se casto v informacich opakuje a prostredni cast knihy je velmi zdlouhava, popisuje stale dokola stejne veci ve stejnem rytmu. Mozna by byl konec zajimavejsi, ale jak jsem rekla - uz se k nemu nedostanu. Radeji se vrhnu na jine knihy s mafianskou tematikou :)

16.01.2017

Egypt, Řecko, Galie Egypt, Řecko, Galie Alain Quesnel

Pribehy postaci pro zakladni orientaci. Dominantu nad textem ovsem drzi obrazky. Prijemna kniha :)

16.01.2017 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Nadherny pribeh! Nejradeji mam cast, kdy se sejdou na oslavach, kde spolecne tanci a bavi se jako uplne svobodni lide :) Moc se tesim na dalsi dil.

16.01.2017 5 z 5

Sociologické školy, směry, paradigmata Sociologické školy, směry, paradigmata Miloslav Petrusek

Prehledne a dobre vysvetlene. Rychla orientace. S knihou Moderni socialni teorie idealni pomocnik ke studiu! :)

Moderní sociální teorie Moderní sociální teorie Austin Harrington

Zakladni informace podane prijemnou a srozumitelnou formou. :) K uceni skvely pomocnik

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Krasny svet z "kociciho" pohledu. Autor v clanku vysvetluje zaklady buddhismu (pro laiky) a vykresluje prijemne prostredi. Jsem zvedava na dalsi knihu. :)

24.12.2016 4 z 5

Společenství čarodějů Společenství čarodějů Trudi Canavan

Mile a nenarocne. Dle meho by kniha mohla byt dynamictejsi, pokud by se autorka tolik zbytecne nerozepisovala. Knihu jsem cetla dlouho, moc jsem se nezacetla. Po dalsim dile uz nesahnu.

24.12.2016 3 z 5

Znovuzrození Dračího oka Znovuzrození Dračího oka Alison Goodman

Autorka si pečlivě pohrála s detaily. Opravdu oceňuji nápad! Draci jsou úžasní. Ale celkově na mě bohužel kniha moc nezapůsobila a do druhého dílu se zatím pustit neplánuji. I tak ale doporučuji k oddychovému čtení. Autorka dokázala vytvořil úplně nový svět.

24.10.2016 3 z 5

Nevinná krev Nevinná krev James Rollins (p)

První díl byl vážně skvělý a dle mého mu tento nemůže konkurovat, protože už jsou pro čtenáře odkryty odpovědi na stěžejní otázky ohledně sangvinistů, strigoi, apod. A hlavně se tam připletla ta Elisabetha, které jsem moc nepřišla na chuť. Ale to je věc jiná.
Nevinná krev má stále skvělou akci, zápletku, plno záhad a vše propojuje ve skvělý příběh. Jen už mě to nebavilo tak jako první díl. Něco jsem i dokonce jen letmo přešla pohledem a vlastně ani nevím, jestli se mi chce číst poslední díl. Pravděpodobně to teď nechám chvilku uležet. Ať je to zase plné tajemství! :-)

19.10.2016 4 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

Podle designu obálky bych řekla, že jde o strašně levný brak, který se aspoň touto cestou snaží prodat. Na jednu stranu mě mrzí, že se něco takového objevilo v Levných knihách, ale na druhou stranu jsem vlastně ráda, protože jsem ji tam našla a přes internet o ni zjišťovala víc. Nakonec to dopadlo tak, že jsem naprosto nadšená (přečteno za pár dnů) a už mám objednaný i další díl!
I přes všechno mysterium a zvláštní historická propojení - která mě mimochodem velmi baví - jsem dost zvědavá, jak autoři zakončí vztah našeho tajemného sangvinisty s archeoložkou! :-)

13.10.2016 5 z 5

Pozůstalí Pozůstalí Tom Perrotta

Jsem z té knihy zvláštně rozčarovaná! Nápad se mi zdá opravdu zajímavý, ale v knize tak podivně vše vyšumí...
Nějakým způsobem jsem byla nucena pořád číst dál, i když se v druhé polovině vlastně vůbec nic zásadního nestalo. Nebo to je ta jeho zpráva; důvod napsání této knihy? Že když svět postihne nějaká obrovská katastrofa, vše časem přejde opět do normálních "starých" kolejí? Ať otázky ohledně "Vytržení" klidně nechává v nevědomé spekulaci, ale pokud se snaží poukázat, že po chvilce truchlení se každý člověk vrátí do své zaběhnuté rutiny a ani se náznakem nepokusí o žádnou změnu, pat to představuje asi ten nejděsivější aspekt díla!
Každopádně se teď vrhnu na seriál a uvidíme, jak se s tím poprali oni.

13.10.2016 3 z 5

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

Některé kapitoly mi přišly zbytečné a popravdě mám snad ještě víc nezodpovězených otázek, než jsem měla po dočtení prvního dílu. Každopádně je to opravdu působivá kniha - přijde mi výborné to propojeno dvou etap - před Překročením a po Překročení. Další díl vyjde ale až 01. 04. 2017, ach jo! :-/

10.09.2016 5 z 5