Moderní sociální teorie

Moderní sociální teorie https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122896/moderni-socialni-teo-122896.jpg 4 14 4

Kniha uvádí do problematiky studia společnosti a přehledně zpracovává základní témata, významné myšlenkové proudy a aktuální otázky, které se týkají teoretického chápání společnosti, z něhož vychází především sociologie, jež však do značné míry ovlivňuje všechny sociální vědy. V první části probírají autoři klasické myslitele: Marxe, Durkheima, Webera, Simmela či Parsonse. Druhá část je věnována koncepcím a problémům, které se rozvíjely od začátku 20. století do současnosti. Zvláštní kapitoly jsou věnovány funkcionalismu, interpretivismu a interakcionismu, historické sociální teorii, západnímu marxismu, psychoanalytické teorii, strukturalismu a poststrukturalismu, teorii struktury a jednání, feminismu a postmodernismu. Čtivě zpracovaný výklad je přehledně strukturován a je doplněn glosářem základních pojmů a biografiemi významných autorů. Publikace poslouží především studentům sociologie a dalších oborů sociálních věd. ... celý text

Literatura naučná Věda
Vydáno: , Portál

Modern Social Theory: An Introduction , 2004

Guepp
16.01.2017 5 z 5

Zakladni informace podane prijemnou a srozumitelnou formou. :) K uceni skvely pomocnik

Atisa
31.05.2014 3 z 5

Kniha může sloužit jako základní přehled sociálních teorií, ovšem na některých místech mi přišla hodně zkratkovitá a méně srozumitelná.

Gizminek
13.05.2013 5 z 5

Velice doporučuji všem, kteří by rádi získali sociologický přehled a také další seznam literatury, kterou se dál probírat pro rozšíření sociologických a politických znalostí.

VeruFreckles
14.05.2012 4 z 5

Nutnost pro studenty sociologie. Obsáhlý a v rámci možností srozumitelný přehled sociologických teorií a paradigmat.

sociologie společenské vědy

Autorovy knížky

Austin Harrington
anglická, 1970
2006  87%Moderní sociální teorie

Kniha Moderní sociální teorie je v