Grety Grety komentáře u knih

Rozepnutá Rozepnutá Nicki Reed

Zajímavé milníky v životě hlavni hrdinky shrnuté do pojmů ,,před pohovkou a po pohovce" a ,,před rozepnutím a po rozepnutí", mě docela bavily. Někdy jsem si sice říkala, že je tam až moc šťastných konců, ale na druhou stranu proč ne.

23.05.2015 3 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Výborné čtení, občas trochu přitažené za vlasy (třeba když Carl spálí závěť, aby zdědila nemocná holčička peníze a mohla se za ně léčit), možná to má ve čtenáři vzbudit sympatie, ale vzbuzuje dojem, že se chce až moc zalíbit. Všechno ovšem převáží Asad a jeho velbloudí přirovnání, bláznivá Rose, doplněná o budoucího právníka Gordona. Taky mě zajímá, jak se vyvine Carlům vztah s Monou :), takže si musím sehnat další knihu.

13.05.2015 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha je to jistě zajímavá, ale podle mého názoru je v některých pasážích vyhnaná do extrému a čtenáře dost odradí čtení z archívu na 7 stran. Donutila mě, ale i k zamyšlení nad dobou, kterou autorka shnula a jistě nebyl život na přelomu válek a po nich jednoduchý (ať už pro bohyně nebo prostý lid). Ale hlavně nad hlavní hrdinkou, která místo aby žila svůj život se neustále snažila hrabat v minulosti a snažila sama sebe trestat za to, že je jiná.....

13.05.2015 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Další kniha, kterou jsem četla od Olsena a opět mě napínavý děj i zamotané osudy bavily. Doporučuju.

13.05.2015 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Perfektní příběh, doporučuji. Konec mě dostal, říkala jsem si, že i když nikdo nemá právo zabíjet, tak že si konečně Nete užívá štěstí po všem utrpení co musela prožít kvůli šílencům, kteří se snaží vytvořit dánskou ,,nadrasu" ( to už tady bylo a všichni víme, jak to dopadlo. Myslím, že je potřeba toto připomínat a i proto to hodnocení) ale všechno je jinak. Přečtěte a uvidíte :)

03.03.2015 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

(SPOILER) Každý hotel má jeden nebo dva stinné kouty, hotel Overlock je jiný, je to jeden obrovský stín. Drom pohání opilce k nadlidským výkonům a čtenář nezůstává jen u textu, ale má i vlastní fantazii a ta knize dodává ještě větší náboj. Mám ráda happyendy, takže konec mě nezklamal, ale některé pasáže mi přišli příliš dlouhé, proto to hodnocení.

03.03.2015 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Po vzkazu v láhvi je to mé druhé setkání s autorem, protože jsem knížku přečetla během čtyř dní a nebyla jsem schopná se od ní odtrhnout ani v práci, hodnotím jí kladně. Při zamyšlení nad realitou hlavní zápletky ubírám bodík za nereálnost. Ale doporučuji všem.

02.02.2015 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Narazila jsem na ní náhodou, ale rozhodně toho nelituju a budu v četbě knih od Olsena pokračovat. Vůbec jsem se od textu nemohla odtrhnout, dokonce přejela několik stanic, kde jsem měla vystoupit...Příběh i zápletky a že jich bylo výborné.

25.01.2015 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Začátek nuda, konec super !

02.01.2015 4 z 5

Knihu jsem četla krátký čas po Staříkovi a možná i pro to, my přišlo, že se autor opakuje (hlavně u atomové bomby)...Nicméně občas mě Nombeko pobavila a tak hodnotím 3 z 5 :)

02.01.2015 3 z 5

Pro mě byl příběh až moc přitažený za vlasy, někdy to samozřejmě bylo vtipné ale přínos a námět k přemýšlení "0" !

02.01.2015 3 z 5