gretl74 Online gretl74 komentáře u knih

Alenka z planety Země Alenka z planety Země Kir Bulyčov (p)

Vyhrála jsem ji v orientačním závodu na základní škole. Knížka naprosto úžasná, úplně jiná, než vše ostatní pro děti v 80. letech - sympatická hlavní hrdinka, roztodivné planety, mimozemšťané, zvířátka... Moc se těším, až dcerka trošku poporoste a budeme si číst (i prohlížet nádherné obrázky).

U vrabčáků za komínem U vrabčáků za komínem František Jungbauer

Kdysi dávno se mi moc líbilo a ráda na tu knížku vzpomínám. Tak jsem vyštrachala z úkrytu a chtěla předčítat dcerce, ale už se nedá, je to moc staré.

Diamantový trůn Diamantový trůn David Eddings

Pro začínající čtenáře fantasy jako ulité, pro pokročilé už je to moc jednoduchý příběh i plošší charaktery. Každopádně jedna z prvních fantasy tohoto typu, takže na ni ráda vzpomínám, i když dnes už bych asi nedočetla.

13.11.2018 4 z 5

Jak se jmenuje tahle knížka? Jak se jmenuje tahle knížka? Raymond Merrill Smullyan

Miluju od dětství, ale některým záhadám jsem na kloub nepřišla dodnes. Jinak perfektní, upíři, lháři, Tydlitáci ...

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Téma knihovny lákavé, svět celkem propracovaný, ale nějak mi to prostě nesedlo, nepohltilo tak, jak by mělo ,)

Vesnická a městská myš Vesnická a městská myš Kašmir Huseinović

Těšila jsem se na ni, ale docela zklamání, mne ani dítko nezaujala, přečetly jsme jen jednou.

Uvolněné rodičovství Uvolněné rodičovství Pavla Koucká

Kniha je sice naprosto pravdivá, ale to, že každé dítě je jiné a musím mít cit a intuici, abych vše vždy správně pořešila, na to si nemusím kupovat knihy o rodičovství a psychologii - to je tak nějak jasné samo o sobě, ne.

Zánět - skrytý zabiják Zánět - skrytý zabiják David Frej

Kniha mi nic nového nepřinesla a "praktické" recepty a návody jsou dle mého velmi nepraktické. Už se vidím, jak ráno v šest s rodinou za zadkem kuchtím na pánvičce kedlubny k snídani. Teorie a praxe jsou prostě o něčem jiném.

Program pro přeživší Program pro přeživší Chuck Palahniuk

Druhé setkání s autorem, ujeté, originální, ale můj styl to úplně není a vracet se k ní asi nebudu.

13.11.2018 3 z 5

Modrooký zaměstnanec japonské firmy Modrooký zaměstnanec japonské firmy Niall Murtagh

Pár let jsem s Japonci pracovala a některé situace jsou popsány velice přesně, některé samozřejmě s nadsázkou. Líbilo se mi mnohem víc než Strach a chvění, tam mi hrdinka přišla lehce vyšinutá.

Stalo se mi všechno Stalo se mi všechno Eva Urbaníková

Také jsem nějak mimo, nechápu, proč slaví kniha takový úspěch. A ženská, hovořící jako dlaždič, ode mne víc jak dvě hvězdy očekávat nemůže...

13.11.2018 2 z 5

Literární poklesky Literární poklesky Stephen Leacock

Jedna z mých nejoblíbenějších, pár povídek je sice trochu slabších, ale ty ostatní to bohatě vyváží na plný počet hvězdiček. Na Smolíka McFiggina si vzpomenu každé Vánoce .)

Třetí přání Třetí přání Robert Fulghum

Nadsázka, poetika, zvláštní lidé, nádherná místa. Bylo to něco úplně jineho, možná bych jindy a v jiném rozpoložení odložila, ale tentokrát mi to prostě sedlo. A na Krétu bych vyrazila hned ...

Rosiina metoda Rosiina metoda Dawn French

Požádala jsem knihkupce o něco vtipného, ale v tomto případě se absolutně nezadařilo, mně to přišlo spíš hloupé než vtipné. A představa, že si něco podobného nasadim dobrovolně do baráku a ona mi tam o.... vše, co se hýbe - můj styl humoru to věru není. Po pravdě mě hlavní hrdinka tak pila krev, že jestli se nad tím ještě jednou zamyslím, sundam to na jednu hvězdu...

13.11.2018 2 z 5

Hotel Imperial Hotel Imperial Arnold Bennett

Ano, je to staré, ale kdysi dávno jsem u babičky v knihovně ukořistila první díl, který se mi moc líbil, takže jsem pak dlouho sháněla po antikvariátech díl druhý, abych zjistila, jak to dopadlo. Dobová červená knihovna z prostředí luxusního hotelu (a hotely já prostě miluju ...).

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Jedna z knížek, které mne provázely dětstvím - milovala jsem hlavní hrdiny, prožívala jejich cestu i dobrodružství. Nádherně napsáno.

Dracula Dracula Bram Stoker

Přečteno na gymnáziu, při jedné z angín mi knihovnice vyhrabala vyřazenou knihu, kde chybělo prvních pár stránek, takže mi to začalo rovnou nervákem ... Klasika žánru.

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Doporučená povinná četba, kterou jsem si zamilovala a pro jistotu několikrát zopakovala ,)

Mikulášovy prázdniny Mikulášovy prázdniny René Goscinny

Prostě Mikuláš - tady není co dodat. Pro malé i velké.

Robin Robin Zdena Frýbová

Tuhle knížku miluju, stačí otevřít na jakékoli stránce a začíst se a hned je mi o poznání líp. Psí příhody jsou fajn (i když dotažené ad absurdum), ale i vztahy v rodině, dialogy, ironie - mě to prostě bavilo a baví.