Gold351 Gold351 komentáře u knih

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Jedním slovem - skvělé ...

06.01.2016 4 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Kouzelné čtení, ukázka suchého anglického humoru, vtipu a směšných záměn. Před lety jsem si oblíbila Strašidlo cantervillské a "Filip" mě tedy rozhodně nezklamal.

06.01.2016 5 z 5

Valdštejn a jeho doba Valdštejn a jeho doba Josef Janáček

Velice dobře napsaná kniha ( tedy pro mne jako laika), která čtenáři představí složitou osobnost Valdštejna a také dobu stavovskeho povstání .Díky tomu jsem si trochu upravila pohled na vévodu, o kterém jsem věděla jen něco málo z hodin dějepisu.

01.10.2015 5 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Moc krásné povídání nejen o fotbale ...

11.09.2015 5 z 5

Trosečníci polárního moře Trosečníci polárního moře František Běhounek

Četla jsem v dětství jedním dechem, ohromné !

04.09.2015

Pohádková muzika Pohádková muzika Václav Čtvrtek (p)

Pohádky, které mi kdysi četla starší sestra. Tak jsem se seznámila s panem Čtvrtkem a jeho knihy mě provázely celým dětstvím. Přečetla jsem všechny pohádkové příběhy, Rumcajse, Šejtročka, Česílka, Amálku, Emanuela, Křemílka a další, jsem znala snad zpaměti. Považuji tyto pohádky za jedny z nejlepších u nás, líbí se i nejmladším dětem, přestože od jejich vzniku už uběhlo hodně let.

03.09.2015 5 z 5

Zelené jezero Zelené jezero Jaroslav Novák

Zelené jezero a další Novákovy knihy pro mládež mne přivedly k vodáctví. Moc se mi líbily příběhy o kamarádství a jsem ráda, že jsem měla možnost podobně "postižené" lidi potkat. Dnes se k jeho knihám vracím - většinou v létě, i když už na ně pohlížím jinýma očima.

03.09.2015 5 z 5

Toulky s Charleym Toulky s Charleym John Steinbeck

První Steinbeckova kniha, kterou jsem jako dítě četla. Nalákala mě k přečtení jeho dalších prací.

02.09.2015 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

U mne jasná jednička ! Nejoblibenější ze všech jeho knih.

02.09.2015 5 z 5

Komplet - Věčně zpívají lesy Komplet - Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Trilogii jsem četla poprvé jako gymnazistka, nejprve jen první díl, později jsem se dostala i k dalším dvěma knihám. Přiznávám, že zpočátku mi některé pasáže přišly zdlouhavé a netrpělivě jsem čekala, až líčení dostane větší spád. Snad pod vlivem současných moderních autorů... Po delším čase jsem se k Gulbranssenovi vrátila a četla ságu znovu od počátku. Tentokrát jsem shltla vše a nemohla se od knih odtrhnout. Syrová, drsná, ale nádherná severská sága mě dostala.

02.09.2015

Ustláno na růžích a pod nebesy Ustláno na růžích a pod nebesy Jindřiška Smetanová

Poetické, úsměvné a někdy i neskutečné povídky. Byť už taková Praha není, je to čtení jako pohlazení po duši :-)

01.09.2015

Bohatýrská trilogie Bohatýrská trilogie Jaroslav Žák

Trilogii mám už od dětství, neustále kolovala po mých kamarádech, později se u ní bavily mé dcery a jejich přátelé. Co dodat - jen to, že laskavá parodie pobaví a je psána krásnou češtinou. Zaslouží si plný počet hvězdiček.

27.08.2015

Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a proroci Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a proroci Roark Bradford

Ohromný a vtipný přepis biblických příběhů. Kdysi jsem si knížku koupila, abych si ukrátila dlouhou cestu vlakem. Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak jsem ji nemohla odložit. Skoro mi bylo líto, že už jsem u cíle své cesty a těšila jsem se na večer, až budu ve čtení pokračovat.

27.08.2015 5 z 5

Pantáta Bezoušek Pantáta Bezoušek Karel Václav Rais

Pantáta Bezoušek představuje prototyp milého dědečka, který se mi vždycky líbil...

26.08.2015 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

První opravdová kniha, kterou jsem jako prvňák celou přečetla. Pak ještě mnohokrát.

22.08.2015 4 z 5

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Klasika... poprvé jsem četla asi v 15 letech, po čase znovu a znovu. Podobně na mne působila i Tomanova Po nás potopa. Ale nic naplat - Sienkiewicz je Sienkiewicz !

22.08.2015 5 z 5

Deníček klasického pejskaře 2 Deníček klasického pejskaře 2 Barbora Pangrácová

Pokračování Klasického pejskaře. Vtipné glosování života se psím puberťákem, kdy v centru města autorka poctivě pečuje o křížence loveckého psa. Po přečtení prvního dílu jsem čekala na další vypracování a nezklamalo mě. Lehké a vtipné, majitelé psů se pobaví, zjistí, že i "ředitel zeměkoule" má své mouchy.

09.06.2020

Pod dubem, za dubem Pod dubem, za dubem Václav Větvička

Další úžasná kniha. Krátká povídání a zamyšlení, která po duši pohladí :-)

18.12.2015 5 z 5

Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Radovan Šimáček

Oblíbená knížka mého dětství. Možná právě ona odstartovala moji oblibu detektivek a především historie . Vracela jsem se k ní vždy o prázdninách.

28.10.2015 4 z 5

Slabikář návštěvníků památek Slabikář návštěvníků památek Jaroslav Herout

Pro mne ohromná a přehledná "příručka" srozumitelná všem milovníkům historie. Stejně jako Staletí kolem nás a Jak poznávat kulturní památky. Tyto knihy mne provázely nejen studiem, ale hlavně při putování po našich městech a památkách. Vřele doporučuji ...

22.10.2015 5 z 5