Pod dubem, za dubem

To, že příroda, stejně tak jako láska, jsou mocné čarodějky, se všeobecně ví, protože s oběma fenomény se každý z nás v životě nejednou setkal. Poznat ale člověka, který v sobě spojuje lásku k přírodě a dar přemýšlet a pohlížet na ni z nejrůznějších úhlů a v různých souvislostech, je fascinující a velmi obohacující. Takových lidí je skutku málo. Jedním z nich je ovšem Václav Větvička, botanik a popularizátor vědy. A když je dotyčný navíc ochoten se rozdělit o vše, co do sebe v životě vstřebal a o co cestou zakopl, může vzniknout knížka, kterou držíte v ruce. Větvičkovy fejetony (on by jistě řekl podčárníky) spojuje jedno - vášeň k řemeslu a touha se o všechno krásné a zajímavé podělit s každým, kdo má duši. Nejenže vás autor provede přírodou od jara do zimy, ale přinese vám také hromadu zajímavých informací i o té nejmenší rostlince, o níž jste třeba až doteď neměli ani potuchy. Je nade vší pochybnost, že je to kniha, která pohladí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265216/pod-dubem-za-dubem-265216.jpg 4.99
Fejetony, eseje, Literatura česká
Vydáno, Jan Vašut

Kniha Pod dubem, za dubem

tenax
21.06.2017

Když se najde člověk, který miluje svůj obor, tedy botaniku, ale neustrne u něj, nýbrž dohledává k předmětu svého zájmu i informace z jazykovědy, historie, meteorologie, architektury a dalších zdánlivě nesouvisejících oborů, navíc to umí podat krásným jazykem a s vtipem, je radost jeho knížky číst.
Proč mě při čtení Větvičkových fejetonů vždycky napadne jediné slovo – člověčina?

Gold351
18.12.2015

Další úžasná kniha. Krátká povídání a zamyšlení, která po duši pohladí :-)