Moje vzpomínková dobrá jitra

Před časem řadu čtenářů pohladila po duši nenápadná zelená knížka, Moje květinová dobrá jitra. Známý biolog Václav Větvička, jehož ne nadarmo ocenila v roce 2004 Akademie věd ČR medailí Vojtěcha Náprstka za popularizaci české vědy, v ní soustředil svá povídání z ranního pořadu Českého rozhlasu. Jeho Dobrá jitra byla, jak už jeho jméno i povolání napovídají, květinová a snad i trochu vlastivědná. Vždy alespoň jedním kvítkem, jedním lístkem, jedním oříškem. A občas také toulavá a vzpomínková. A protože nadšení čtenáři si žádají další něžné a rozjímavé pohlazení, spatřila světlo světa druhá knížka, Moje vzpomínková dobrá jitra, obsahující povídání, která se do zelené knížky nevešla. Najdete v ní vedle mozaiky pohledů na českou, ale tentokrát i slovenskou krajinu, také prostá zamyšlení nad úplně obyčejnými věcmi: kapesním nožem, žebříkem, dřevem i prkýnkem z něho či tužkou. Dozvíte se, jak rostliny ke svým jménům přišly, a autor se svým vlastním způsobem vypořádá i s globalizací, ovšemže po botanicku. A aby těch květin nebylo moc, zavzpomíná také na několik postav, lidí samozřejmě především květinových. Váz., 360 str., 130 x 200 mm...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/19358/moje-vzpominkova-dobra-jitra-bdw-19358.jpg 4.512
Literatura česká
Vydáno:, Jan Vašut

Kniha Moje vzpomínková dobrá jitra

harena

Vlídné vyprávění, které pohladí po duši. Knihu jsem četla několik dní a to vždycky jen pár kapitol před spaním. Člověk pak usíná s pocitem, že na světě je jenom nádherně.

Hospodyňka
16.02.2018

Úžasný tip na dárek všem milovníkům přírody.

kara
20.08.2017

Krásná kniha od laskavého kultivovaného člověka. Doporučuji všem milovníkům rostlin a hodných lidí.

oladnb
05.04.2017

Skvělá knížka nabytá informacemi, pan Větvička má nádherný něžný styl psaní.