Bohatýrská trilogie

Bohatýrská trilogie Budlínek a Matlafousek čili Vzpoura na parníku "Primátor Dittrich", Dobrodružství šesti trampů aneb Nové pověsti české, Z tajností žižkovského podsvětí. Původně zamýšlená obrázková knížečka pro děti se rozrostla v satiru na špatnou dobrodružnou literaturu (Vzpoura na parníku "Primátor Dittrich"). Druhý příběh (Dobrodružství šesti trampů) je již satirou ryze intelektuální, promyšlené konstrukce, v níž autoři parodují nejrůznější literární druhy a slohy. Poslední práce (Z tajností žižkovského podsvětí) je nesena duchem parodie na detektivky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65219/bohatyrska-trilogie-HeA-65219.png 4.765

Bohatýrská trilogie

Povídky, Literatura česká
Vydáno, SNKLHU - Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění

Kniha Bohatýrská trilogie

kokrokr
28.05.2020

Před mnoha desítkami let jsem tento poklad našel zastrčený v knihovně rodičů. Četlo se to náramně. Bylo mi asi 12-13 let, když jsem trilogii četl poprvé. O pár let později jsem v trafice narazil na sešit ,,Pán Posleda, přítel študáků", a to mělo také odpich. Tuhle knihu jsem rodičům zkonfiskoval, stejně ji nečetli, a mám ji pořád.

petr_
29.12.2019

Hrdost trempského národa je v této knize dobře popsána, skvělý humor. Kniha, ke které se rád vracím abych si je občas připoměl.

petrarka72
11.01.2019

Mírně zestárlé, byť dosud zábavné čtení; třídílný sqost páně Žákův a s vyobrazeními páně Radovými - parodická, ku potěše milovníků inteligentního humouru vydaná, leč poučená dílka z hlubin literatury pokleslé. Díl první, Vzpoura na lodi Primátor Dittrich, uvádí předobraz mořské Bounty do nebezpečných vod vltavských a jako hrdiny nad jiné uvádí chlapce Budulínka a psíka Matlafouska, kteříž zvítězivše nad zlotřilým Hadrabou, do srdcí Pražanů se zapíší jako protagonisté dosud neznámé legendy městské. Druhý díl, Dobrodružství šesti trampů, pak líčí líté boje mezi paďoury nejen kozodojskými, Spolkem zapomenutých Slávuóv a dalšími podporovanými, a lidem Forbesovým čili trampy, zálesáky, šerify a další sběří, v níž šestice trampů,, v prvním díle statečně palubu Primátora opustivší, se zde opět shledává, aby dali na frak pověstem páně Jiráskovým, ba i westernům, kovbojkám a rodokapsům populárním. A v třetím díle, Z tajností žižkovského podsvětí, jsou gangsterky na paškál brány, drsným vyprávěním, kterak mezi Husová Square a Karlová Street lze skutečného pokladu dosíci. - Jinými slovy, je to hlína. A autor (či autoři) mají úžasný smysl pro jazykový a situační humor...

Psicosis
25.12.2018

GOWNO!

Turlogh
18.10.2018

Jedna z nejhumornějších knih všech dob. Pánové Žák a Rada v té nejlepší formě. Trempové a paďouři, gangsteři a detektivové... Dodnes vyprávím u táborových ohňů na skautských i jiných táborech příběhy o bambitce Šárce a šerifu Jacku Aspirinovi anebo ještě lepší příběh o starém Zepopovi, statečných tramvajácích Dejmkovi a Bochníčkovi a vždy to má úspěch. (Výňatek: "Ještě téhož dne přísahal řidič Dejmek před hrobem svého přítele, průvodčího Bochníčka, ozdobeném vkusnou plastikou vzpínající se tramvaje, že jeho smrt pomstí. V noci se mu zjevil ve snu prastarý Zepop, radostně se usmívaje a pravil: V stoje padneš, v leže zvítězíš! " Anebo další: " V čele všech se hnal Dejmek, kosíce svým bodcem na přehazování výhybek celé řady banditů! ") No prostě paráda! Kdo nečetl, přečíst! Pět, pět, pět!

Alma-Nacida
05.09.2018

Kdo není nudle cezená přes kanál, ten si tu krásnou češtinu a tu srandu téměř absurdní užije jako já. ;-) Knížka postupuje mezi mé srdcovky bez ztráty hvězdičky a ke zlepšení splínu z moderní doby ji mohu jen doporučit.

felia
25.03.2018

Knihy Jaroslava Žáka mám moc rád. Jeho smysl pro humor je poněkud šílený

radusak9806-1
17.02.2017

Mě naprosto nadchla první povídka, ta je u mě za 5 hvězd. Další dvě mě bavily, ale nebylo to tak silné, jako u první. Nicméně je to krásně napsaná karikatura, která není nudná a ani uboze sesmolená. Nejvíc mě pobavila vysvětlivka na konci: MINIMAX: HASÍCÍ PŘÍSTROJ, POUŽÍVANÝ STUDENTY K ZPESTŘENÍ NOČNÍHO RODEA (Je to na těch kolejích prostě pořád stejné .D) Takový LIMONÁDOVÝ JOE mezi knihami.

humoristické romány

Autoři knihy