Gold351 Gold351 komentáře u knih

Deníček klasického pejskaře 2 Deníček klasického pejskaře 2 Barbora Pangrácová

Pokračování Klasického pejskaře. Vtipné glosování života se psím puberťákem, kdy v centru města autorka poctivě pečuje o křížence loveckého psa. Po přečtení prvního dílu jsem čekala na další vypracování a nezklamalo mě. Lehké a vtipné, majitelé psů se pobaví, zjistí, že i "ředitel zeměkoule" má své mouchy.

09.06.2020

Tichá srdce – kláštery a jejich lidé Tichá srdce – kláštery a jejich lidé Alena Ježková

Zajímavě sestavená kniha. Líbí se mi historie jednotlivých řádů, popis některých zaniklých klášterů i rozhovory s řeholníky. Jen se nedá přečíst "jedním dechem". Působí na člověka a také láká k návštěvě uvedených míst. Doporučuji :-)

06.01.2017 4 z 5

Zápisky malého tyranosaura: dalších 77 fejetonů z týdeníku Sedmička Zápisky malého tyranosaura: dalších 77 fejetonů z týdeníku Sedmička Pavel Tomeš

Příjemné odpočinkové čtení, u některých kapitolek jsem se smála nahlas....

14.06.2016 3 z 5

Roura od kamen a jiné povídky Roura od kamen a jiné povídky Josef Laufer

Příjemné čtení.

13.06.2016 3 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Po knížce M.Drijverové Domov pro Marťany další úžasně napsaný příběh, který citlivě a srozumitelně čtenáře seznamuje s problémy v dětském kolektivu. Doporučuji.

13.06.2016 5 z 5

Jak byl vynalezen židovský národ Jak byl vynalezen židovský národ Shlomo Sand

Přiznávám, že jsem se obšírnou knihou prokousávala pomalu a klopotně. Zažité představy z četby i hodin historie braly pomalu zasvé... Doporučuji přečíst.

11.04.2016 4 z 5

Rychle a nespoutaně Rychle a nespoutaně Kristy Bromberg

Romantika, erotika, vášně, psychologické momenty.... vše v jednom, čtivě napsáno, ale nějak mě to neuchvátilo. Od posledního dílu jsem čekala víc.

10.02.2016 1 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Jedním slovem - skvělé ...

06.01.2016 4 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Kouzelné čtení, ukázka suchého anglického humoru, vtipu a směšných záměn. Před lety jsem si oblíbila Strašidlo cantervillské a "Filip" mě tedy rozhodně nezklamal.

06.01.2016 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Nejen zajímavá, ale i vtipná a poučná knížka. Mohu všem vřele doporučit !

28.12.2015 5 z 5

Kaple, kostely a baziliky odkrývají svá tajemství Kaple, kostely a baziliky odkrývají svá tajemství Eva Martínková

Velice zajímavě psaná kniha, která popisuje nejen sakrální stavby, ale uvádí pověsti, které se k těmto místům pojí a také méně známé legendy.

28.12.2015 5 z 5

Humorné příhody očima odvážného otce Humorné příhody očima odvážného otce M. M. Cabicar (p)

Knihu jsem dostala pod stromeček, ale úryvky jsem znala už z fb. Přečetla jsem ji během jednoho večera, ale měla jsem velký problém - chechtala jsem se nahlas ! Takže, kdo si potřebuje zlepšit náladu a zahnat depku, vřele doporučuji !

Pod dubem, za dubem Pod dubem, za dubem Václav Větvička

Další úžasná kniha. Krátká povídání a zamyšlení, která po duši pohladí :-)

18.12.2015 5 z 5

Domov pro Marťany Domov pro Marťany Martina Drijverová

Senzačně napsaná kniha. Jemně, ale názorně a přiměřeně věku, líčí trable rodiny s postiženým chlapcem. Jeho sestra se setkává s nepochopením a výsměchem jiných dětí. Ukáže se důležitá role rodiny. Dochází k vysvětlení problému a snad i k uvědomění, co je v životě důležité.

08.12.2015 5 z 5

U nás doma U nás doma Maryna Svobodová- Alšová

Milé a čtivé vzpomínky na dětství, které popisuje dcera slavného malíře. Můj pohled na Alšovy kresby se trochu změnil, když jsem blíže poznala jeho rodinný život a vztah k jeho domovu. Jeho dílo se mi teď líbí snad ještě víc :-)

09.11.2015 4 z 5

Odvážná školačka Odvážná školačka Jevgenij Lvovič Švarc

Četla jsem ji v dětství a tenkrát se mi líbila...

28.10.2015

Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Radovan Šimáček

Oblíbená knížka mého dětství. Možná právě ona odstartovala moji oblibu detektivek a především historie . Vracela jsem se k ní vždy o prázdninách.

28.10.2015 4 z 5

Fatu-Hiva Fatu-Hiva Thor Heyerdahl

Krásný cestopis, nezklamal, jako všechny ostatní Heyerdalovy knihy...

27.10.2015 5 z 5

Lentilka pro dědu Edu Lentilka pro dědu Edu Ivona Březinová

Bez zaváhání řadím "Lentilku" mezi nejlepší knižky pro děti ! Mám ráda knihy Ivony Březinové a byla jsem zvědavá, jak si poradí s tak závažným tematem. Objasnit malým čtenářům tuto chorobu a problémy, které přináší nejen pacientům, ale i jejich rodinám, je velice obtížné. Ale klobouk dolů, tady se to podařilo ! Autorce patří velký dik .

26.10.2015 5 z 5

Slabikář návštěvníků památek Slabikář návštěvníků památek Jaroslav Herout

Pro mne ohromná a přehledná "příručka" srozumitelná všem milovníkům historie. Stejně jako Staletí kolem nás a Jak poznávat kulturní památky. Tyto knihy mne provázely nejen studiem, ale hlavně při putování po našich městech a památkách. Vřele doporučuji ...

22.10.2015 5 z 5