gfdsa123 gfdsa123 komentáře u knih

Padlí andělé / Leviatan Padlí andělé / Leviatan Thomas Sniegoski

Líbilo se mi, že Aaron z počátku nechtěl přijmout svou andělskou část a pral se s ní. Děj je velmi napínavý a jsem velice zvědavá jak to dopadne s jeho nevlastním bráškou a jak se naplno projeví jeho schopnosti.
Zatím nejlepší co jsem četla o padlých andělech.

06.12.2013 5 z 5

Modrý sníh - Úděsné vzpomínky na roky hrůzy v sibiřském gulagu Modrý sníh - Úděsné vzpomínky na roky hrůzy v sibiřském gulagu Piotr Bednarski

To čím museli projít lidé v této době mě vždy ohromí, přesto vyprávění z pohledu osmiletého chlapce o této době není zcela dobře napsané.

13.10.2013 2 z 5

Dar vlka Dar vlka Anne Rice (p)

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Poslední vysvětlující kapitoly, mě již moc nebavily, ale objasnily mi všechny otázky. Jen jsem do poslední stránky marně čekala jak se rozhodne Laura, to dle mého názoru chybí k uzavření děje.

08.10.2013 4 z 5

Prozření Mary Dyerové Prozření Mary Dyerové Michelle Hodkin

Konečně je tu i hlavní hrdina s negativními schopnostmi, ikdyž je s jistotou, že jich nebude užívat se špatným úmyslem. Skoro až do konce jsem neměla tušení co se z Mary vyklube, ale byla jsem příjemě překvapená.
Těším se už na druhý díl, protože děj je napínavý a kniha se čte lehce.

22.09.2013 4 z 5

Uloupený život Uloupený život Jaycee Dugardová

Velmi strhující příběh. Do poloviny knihy jsem se nemohla odtrnout. Je až s podivem co musela zažít a protrpět. Druhá polovina již není tak poutavá a některý časový úsek je dost zkrácen, přesto zanechá příběh silný dojem.

20.09.2013 3 z 5

Padající muž Padající muž Don DeLillo

Zpočátku jsem myslela, že každá část bude líčena z pohladu jednoho učastníka, takže mi pár stránek trvalo, než jsem se zorientovala ve stylu. Dialogy nejsou pro mě nic moc, ale některé pasáže, hlavně ty o pocitech a myšlenkách jsou k zamyšlení. Zobrazení času na konci knihy bych dala mínus, ale jinak zajímavé počtení.

11.08.2013 2 z 5

Desátá síň Desátá síň Glenn Cooper

Po přečtení jeho dvou předešlých knih, jsem se na tuto těšila a nezklamala mé očekávání. Do děje se prolínají tři časová pásma, některá jsou více či méně poutavá. Škoda, že konec knihy je předvídatelný.

20.07.2013 3 z 5

Naše dítě v otázkách a odpovědích Naše dítě v otázkách a odpovědích Carol Cooper

Zpracování je povedené, jen některé otázký se opakují. Také bych v knize raději uvítala jiné řazení.

04.09.2012 4 z 5

Velký mejdan Velký mejdan Roz Bailey

Osudy všech čtyři hrdinů byli zajímavé a pěkně zpracované. Příjemné čtení, které se čte samo.

07.08.2012 5 z 5

Smrtící praxe Smrtící praxe Leonard S. Goldberg

Moje první setkání s autorem a nezklamal mě. Děj je napínavý a vrah nepředvídatelný, což se často nestává.

01.08.2012 5 z 5

Země stínů Země stínů Alyson Noël

Třetí díl byl zbytečně roztahaný a ubralo mu na kouzlu. Zalíbil se mi Jude, který celé knize dodal šťávu a zajímavost. Doufám, že bude i v dalším díle.

28.07.2012 3 z 5

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

Velmi oddechové čtení. Myslím si, že za pár měsíců si na obsah ani nevzpomenu.

16.07.2012

Idol Idol Robert Merle

Intriky jsou mocné, to dokazuje tato kniha. Příběh byl zajímavý tím, že byl líčen několika dějovými postavami. Jen druhá část byla na můj vkus moc politicky obšírná a to příběhu ublížilo.

31.05.2012 3 z 5

Zůstaňte s námi Zůstaňte s námi Marek Šindelka

Po dlouhé době jsem sáhla po neznámém autorovi a byla jsem dost zklamaná. Jeho řezané věty či přehnadě dlouhá souvětí skládající se z jednoslovných spojení mě vůbec neoslovila. Dějové linie povídek mi přišly o ničem. Trochu kladně bych ohodnotila povídku Zůstaňte s námi, Návrat a Polaroid. U zbylých povídek jsem se přistihla, že čtu a myslím na něco jiného.

30.04.2012 1 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Druhý díl je též napínaví jako první, ale v tomto díle nejsou skoro žádné pasáže s léčením, což knihu úplně zařadilo na oddechové dívčí čtení.

27.04.2012 4 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Krásný a silný příběh, který místy opravdu vzal za city. Jediné co bych vytkla byla předvídatelnost některých dějových událostí ke konci knihy.

16.04.2012 4 z 5

Vzpomínky obyčejné ženy Vzpomínky obyčejné ženy Jana Abelson Tržilová

Humorně popsané vyprávění svého života mě vskutku pobavilo. Doporučuji jako oddechové čtení u kterého se nebudete nudit.

15.02.2012 4 z 5

Modrý měsíc Modrý měsíc Alyson Noël

Druhý díl byl zajímavější než první. Velmi se mi líbilo vykreslení Země léta a popsání dilema, kterému byla vystavena.

18.01.2012 4 z 5

Kniha duší Kniha duší Glenn Cooper

Na druhý díl jsem se těšila a nezklamal. Děj se stejně poutaví jako v prvním díle, jen již děj neměl čím překvapit. Zajímavě jsou spojeny prvky s Nostredamem, Kalvínem a Schakespearem.

30.12.2011 3 z 5

Deformace Deformace Robin Cook

Klasická knížka od Cooka, která opět nezklamala. Děj je napínaví a vyústění děje překvapivé. Jen závěr mi přišel uříznutý, takže jsem se nedozvěděla, jak dopadla společnost Arolen.

09.12.2011 4 z 5