Padající muž

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Poprvé se na scéně objevuje právník Keit, který dorazí 11. září odpoledne do bytu své bývalé partnerky celý zakrvácený, špinavý a šokovaný. Šokovaná je pochopitelně i ona, protože už ví, co se stalo. Několik dnů po útocích není v chaosu jen město, služby, doprava, obchody, ale také lidé. Autor se věnuje především psychologii odloučeného manželského páru a jejich synovi. Keith už se do zaměstnání nikdy nevrátil. Podruhé je vypravěčem mladý Arab Hammad, jeden z těch, kteří se v Americe zúčastnili výcvikového programu pro pilotování letadel. Právě jeho očima spatříme hrůzný čin: to on pilotuje letadlo, které narazí do Severní věže. Potřetí se ocitáme znovu ve středu dění, ale z jiné strany: ve věži, právě když se k ní blíží letadlo… DeLillo nezaměnitelným způsobem zachycuje nejrůznější, často protikladné aspekty moderní reality, hlavně všeprostupující pocit paranoie a nesmiřitelný konflikt mezi jedincem a moderní technologií. Kritika román hodnotí jako jedno z nejlepších děl o 9/11 a vrchol autorovy tvorby....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3510/padajici-muz-zTt-3510.jpg 3.360
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Odeon
Orig. název

Falling Man, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Padající muž

Přidat komentář
miuk
11.04.2019

Kniha mne neoslovila, dlouho mi trvlao se začíst. Jednotlivé dialogy a situace se dají, ale jako celek ze mě ne.

Wrent
28.07.2016

Trvalo mi dlouho, než jsem se do knihy dostal a nikdy jsem si nepřipadal, úplně zažraný. Navíc mi velkou část knihy tak trochu unikal její smysl, dokud jsem na konci v Keitově hazardním opojení nepochopil, že jde hlavně o zmar a zároveň obyčejnou každodennost, které se nevyhnutelně objeví i po přežitém smrtelném útoku. V tu chvíli jsem si také začal užívat překotné chrlení "myšlenek" hlavních hrdinů a začal na knihu nahlížet naopak docela pozitivně.


gfdsa123
11.08.2013

Zpočátku jsem myslela, že každá část bude líčena z pohladu jednoho učastníka, takže mi pár stránek trvalo, než jsem se zorientovala ve stylu. Dialogy nejsou pro mě nic moc, ale některé pasáže, hlavně ty o pocitech a myšlenkách jsou k zamyšlení. Zobrazení času na konci knihy bych dala mínus, ale jinak zajímavé počtení.

Bolkonská
11.07.2012

Zajímavé téma i zpracování, velmi dobré opisy a klasicky delillovsky "míjivé" dialogy. Každopádně ty scény, kde se na věc díváme z pohledu toho teroristu, celkově knihu dost oslabují; to se DeLillo trochu přepočítal.
Nicméně stojí za přečtení - pro velmi živý obraz toho, jak to pro běžného obyvatele New Yorku vypadalo během 09/11 útoků i pár týdnů po nich. Zajímavější než cokoliv jiného, co jsem k tématu četla.