gfdsa123 gfdsa123 komentáře u knih

Katova dcera a černý mnich Katova dcera a černý mnich Oliver Pötzsch

Děj se mi zdál zbytečně rozepisovaný a proto prvek napětí nebyl takový jaký by měl být a po knize jsem nesahala každý den, což se mi nestává. Oproti prvnímu dílu trochu zklamání, ale jako oddechové čtení mohu doporučit.

25.10.2016 3 z 5

Vodopád Vodopád Lauren Kate

Děj byl ze začátku zdlouhavý a místy až nudný. Trochu se to v půlce knihy rozjelo, ale konec byl dost k přešláplý na můj vkus. Musím říct že obálka je nádherná a hned máte tendenci si knihu koupit, ale obsah trochu zklame.

05.09.2016 3 z 5

Vzestup a pád Vzestup a pád Eliot Schrefer

Neočekávané zvraty a napínavý děj. Jsem zvědavá jak se vše bude vyvíjet v dalším díle.

27.08.2016 5 z 5

Zrádné vody Zrádné vody Tui T. Sutherland

Opět pěkný a napínavý díl. Jsem zvědavá jak se vše nakonec vyřeší se Žlučí. Ihned jdu na další díl.

25.08.2016 5 z 5

Ledová past Ledová past Shannon Hale

Opět pěkný a zajímavý děj, jen jsem někdy nevěděla jakou větu kdo pronáší, proto ubírám na hvězdičce. Jsem zvědavá jdo je zrádce, jdu na další díl.

23.08.2016 4 z 5

Operace Redwing – Svědectví účastníka neúspěšné bojové akce Navy SEAL Operace Redwing – Svědectví účastníka neúspěšné bojové akce Navy SEAL Marcus Luttrell

Je hrozně těžké hodnotit tento druh knihy, kdy víte, že je to skučená událost. Kniha je pro mě poučením o výcviku, životě a myšlení příslušníků Navy SEAL o kterém se člověk normálně nedozví. Klobouk dolů. Popis bojové akce byl strhující a přečetla jsem ji jedním dechem. Poučná a skvělá kniha.
Děkuji čtenářské výzvě a kamarádce, která mi tuto knihu doporučila.

07.08.2016 5 z 5

Pokrevní pouto Pokrevní pouto Garth Nix

Další napínavý díl, který nám více vykresluje a přibližuje nás s hlavními hrdiny.
Těším se na další díly.

19.07.2016 5 z 5

Skrytá hrozba Skrytá hrozba Maggie Stiefvater

Druhý díl byl napínavější a také postavy byly více propracované. Moc se mi líbí myšlenka spirituálního zvířete, stále musím myslet na to, které bych měla já, kdybych byla vyvolená nebo které bych si sama zvolila, kdybych měla možnost.
Určitě si přečtu celou sérii.

18.07.2016 5 z 5

Zlověstná hvězda Zlověstná hvězda Anthony Horowitz

První díl byl o něco zajímavější a napínavější než tento. Kniha se svižně čte a ikdyž bylo jasné jak to skončí, tak si určitě přečtu zbylé díly. Jsem zvědavá na promyšlenost celého příběhu a na zbylou trojici celé pětky.

10.06.2016 5 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Rolf Börjlind

Zajímavý a napínavý děj srovnatelný s prvním, který mě strhl. Druhý byl o něco slabší. Líbí se mi propracovanost všech třech dílů, které na sebe částečně navazují. Hlavní hrdinové super a kostře příběhu nemohu nic vytknout.

08.06.2016 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Všechny tři díly měly stejnou svižnost, napínavost a byly dobře propracované a čtivě napsané. Tyto knihy člověku zůstanou v podvědomí svými doprovodnými fotografiemi, které dávají knihám zajímavost a originalitu a nesplynou v moři dalších. Chválím velmi originální nápad s podivními dětmi a smyčkami - andělů, upírů, vklodlaků a jiných příšer ve fantasty knihách už je tolik, že to byla konečně zněma, kterou velmi oceňuji.

02.06.2016 5 z 5

Strašná nádhera Strašná nádhera Halina Pawlowská

Opět oddychové čtení. Některé pasáže byly vtipné, ale celkový dojem kniha nezanechá. Dozvíte se zde kam máte jet na dovolenou a co si přečíst, maličko propaganda.

18.05.2016 2 z 5

Třetí hlas Třetí hlas Rolf Börjlind

Kniha se četla sama, část děje mi přišla trochu natahovaná, ale konec knihy byl pěkně napínavý. Řeší se zde spíše osobní vztahy hlavních vyšetřovatelů, a proto je zde i míň detektivní zápletky. Občas se v knize objevovalo až moc náhod a také mi tentokrát byla Olivie nesympatická jako vyšetřovatelka (její uražené chování a zbrklá rozhodnutí, která neměla promyšlená) oproti prvnímu dílu, kde vystupovala na jedničku. Ostatní hlavní hrdinové jsou ale super a koneně jsme se tady dozvěděli i něco víc o Tomovi a Abbasovi :)

10.05.2016 4 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Pocit promarněného času, který popisuje Florentino, mě přepadl již v polovině knihy. Třetina knihy byla i poutavá, ale zbytek děje byl přiliš natahován a rozvláčněn. Léčení citové lásky Florentiho láskou tělesnou, která byla na můj vkus popisována nevkusně, jakoby lidé v té době nedělali nic jiného než se jen oddávali tělesným potřebám a ještě si k tomu vedl deník s více jak šestisty jmény, mi přišlo nevkusné. Zakončení se dalo očekávat již od prvních stránek, ale to mi v tomto případě nevadilo. Námět dobrý, ale zpracování nic moc.

14.04.2016 2 z 5

Máš nadání na hádání Máš nadání na hádání Zuzana Pospíšilová

Hravě a pěkně uzpůsobené doplňovačky, rýmy a přísloví, kterým dopomáhají obrázky na druhé straně. Moc pěkně uděláno.

01.03.2016

Kosti a kostry: Zvířata Kosti a kostry: Zvířata kolektiv autorů

Krásná srozumitelná kniha pro děti plná obrázků a srozumitelného popisu, kterému porozumí i malé dítě. Mé tříleté dceři se moc líbí a dovede ke každé kostře přiřadit dané zvíře.

02.02.2016 5 z 5

Slunce v plné slávě Slunce v plné slávě Jean Plaidy (p)

Velmi čtivě zpracované historické téma, které nenásilně člověka zasvětí do vlády Eduarda IV. a jeho rodiny. Jen jsou občas trochu nepřehledná opakující se jména, která se v té době dědila a chvílemi je zapotřebí nahlížet na větev rodokmenů. Na tuto knihu musíte mít čas a nečíst jí po pár stránkách, protože se jinak člověk u rodových větví bude ztrácet.

28.01.2016 4 z 5

Podívej se do světa dinosaurů Podívej se do světa dinosaurů Alex Frith

Moc pěkně zpracovaná kniha pro nejmenší. Mé tříleté dceři se moc líbila. Otvírací okénka ji moc bavila a stále se k ní díky tomu vracíme.

24.12.2015 5 z 5

Past Past Andrew Fukuda

Velmi zdařilá trilogie, která se čte jedním dechem. Některé nejasnosti, které si kladete v prvním dílu, se v této knížce objasní a ukáže se, že vše měl spisovatel promyšlené. Sice mě stále zaráží, že ikdyž se jakkoliv zbavovali pachu mytím aj. tak ho nikdy neodhalili, když měli takový čich!! Postavy ani po třech dílech nelezou na nervy a jsou sympatické a to oceňuji. Konec se mi líbil hlavně proto, že byl neobvyklý a nečekaný. Klidně by mohl vyjít další díl s takovým koncem...

20.12.2015 5 z 5

Svět poté Svět poté Susan Ee

Oba díly jsem hltala jedním dechem. Moc se mi zamlouvá nápad andělů jako padouchů, konečně něco jiného, co vybočuje ze zajeté představy. S tématem andělů jsem toho četla již více, ale tyhle knihy nesplynou. Už se těším na další díl a doufám že se to mezi Penryn a Raffem vyvine ... Jejich dialogy jsou osvěžující, jen je škoda, že v tomto díle spolu moc nebyli :(

24.10.2015 5 z 5